تالار وب

آشنایی با اتحادیه تالارهای پذیرایی تهران

اتحادیه تالارهای پذیرایی تهران

اتحادیه صنف ظروف کرایه تهران در تاریخ ۱۳۳۰ تاسیس و راه اندازی شد.

در ابتدا برای مدیریت مجالس جشن و عزاداری مردم تالارهای پذیرایی به عنوانی که امروزه وجود دارد ، وجود نداشته است و جشن ها و مراسمی که توسط مردم برگزار می شده است در خانه های بزرگ عده ای معدود از ثروتمندان برگزار می شده است که برگزاری این مراسم ها و مهیا کردن ابزار لازم برای برگزاری این مراسم ها بر عهده صنفی به نام صنف ظروف کرایه بوده است که بنا بر احتیاج اتحادیه این صنف در تاریخ ۱۳۳۰ بنا به نام اتحادیه صنف ظروف کرایه تهران تاسیس و راه اندازی شد.

اما با مرور زمان و گسترش شهر تهران و افزایش جمعیت و به همراه آن افزایش مراسم های برگزار شده توسط مردم نیاز وجود مکان هایی در شهر برای برگزاری این مراسم ها احساس شد . با تاسیس و ساخت تالار های پذیرایی این صنف در تاریخ ۱۳۴۰ دارای اتحادیه صنف تالارهای پذیرایی شدند.

اولین رئیس اتحادیه تالارهای پذیرایی جناب آقای حاج خلیل نوروزی می باشند که به همراه آقایان :

 • خرسندیان
 • مجد آبادی
 • مصطفی ملکی پور
 • سیف الله دولو

هیات مدیره این اتحادیه را تشکیل می دادند.

به علت مرتبط بودن اتحادیه صنف تالارهای پذیرایی و اتحادیه صنف ظروف کرایه، تصمیم گرفته شد تا این دو صنف در هم ادقام شده و تشکیل اتحادیه تالارهای پذیرایی و ظروف کرایه تهران را بدهند.

بعد از گذشت زمان طولانی و با زیاد شدن دفاتر خدمات مجالس در تهران که اغلب نیز بدون مراجعه به اتحادیه و بدون پروانه کسب فعالیت می نمودند و باعث مشکلات بسیاری برای افرادی که با آنها قرارداد امضاء می کردند، می شدند با پیگیری جناب آقای خسرو ابراهیمی نیا ریاست کنونی اتحادیه برای ساماندهی این دفاتر خدمات مجالس و بالابردن اطمینان مردم این تصمیم گرفته شد که این دفاتر و تمامی شرکت ها و مراکزی که در ضمینه خدمات مجالس و تجهیز مجالس خدماتی ارائه می دهند زیر نظر اتحادیه تالارهای پذیرایی و ظروف کرایه تهران باشند که این تصمیم با موافقت مجمع محترم امور صنفی ، توزیعی و خدماتی از سال ۱۳۸۵ نام این اتحادیه به نام اتحادیه تالارهای پذیرایی و تجهیز مجالس تهران تغییر یافت.

متن فوق نقل مستقیم از سایت تالارهای پذیرایی تهران به ریاست محترم جناب آقای ابراهیمی نیا می باشد.

شماره تماس اتحادیه تالارداران تهران: ۸ – ۸۸۵۳۵۲۵۵ -۰۲۱

3 دیدگاه دربارهٔ «آشنایی با اتحادیه تالارهای پذیرایی تهران»

 1. سلام و عرض ادب .
  بااحترام خدمت مدیریت محترم اتحادیه
  نقدی دارم بر عدم نظارت و رعایت نکردن حقوق خودم و همکاران هنرمند بخش سفره عقدو دیزاین
  حدود هفده سال تجربه کار حرفه ایی در زمینه سفره عقد و دیزاین دارم ..به دلیل روشهای غلط و بدون برنامه ..مدیران تشریفات و باغداران و تالار ها ..عملا دو ساله که بیکار هستم ..مشتریانی را که با سالها زحمت بدست آورده بودم را باترفند های مختلف و دور از اخلاق حرفه ایی از دست دادم ..اینکه مشتری مجبور است از خدمات سفره عقد و یا دیزاین صاحب باغ و یا تالار و یا موسسات تشریفات استفاده کند ..عرصه را برای فعالیت من و همکارانم تنگ کرده ..حتی دفاتر ثبت ازدواج هم اجازه پیدا کرده اند سفره عقد داشته باشند ..لطفا !! لطفا به این آشفته گی رسیده گی بفرمایید

  پاسخ
 2. با سلام و خسته نباشید.اینجانب از تالا قصر سپید واقع در خیابان دماوند ایستگاه ارباب مهدی شکایت دارم.علی رزاقی پسر درروز چهارشنبه ۹۵/۱۲/۱۸تعداد ۱۸۰نفر مهمان اینجانب را ۲۵۶ نفر محاسبه ومبلغ بالای ۴۰ملیون ریال اضافه دریافت کرذه است تقاضای رسیدگی دارم

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید