تالار وب

اهمیت دادن به جواهرات عروس

اهمیت دادن به جواهرات عروس

جواهرات عروسی نیز یکی از مواردی است که توجه به آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است. جواهرات عروسی نشان دهنده ی شخصیت شما و فرهنگ خود و خانواده ی شماست و سلیقه های مختلفی برای انتخاب آن وجود دارد. گاهی در مجالس عروسی بعضی از افراد را می بینیم که جواهرات سبک و ساده ای انتخاب کرده اند و بعضی از افراد جواهراتی سنگین و تجملای انتخاب کرده اند.

آیتم های جواهراتی که به طور معمول در شب عروسی استفاده میشود.

  • دستبند
  • گردنبند
  • گوشواره
  • سینه ریز
  • النگو
  • پابند

جواهرات عروسی و رسوم مردم در سراسر دنیا

در کل استفاده از جواهرات و طلاهای سنگین در آسیا رواج بیشتری دارد. دلایل این اتفاق می تواند فرهنگی باشد و یا به طور کلی سلیقه افراد در این قضیه دخیل باشد. در اروپا و کشورهای غربی ساده پسندی رواج بیشتری دارد و اگر در فیلم ها دیده باشید عروس ها جواهرات خیلی کمی دارند، تمام چیزی که آن ها در شب عروسی خود به عنوان جواهرات استفاده می کند از یک حلقه و یا نهایتا یک گردنبند ساده بیشتر نمی شود.در کشورهایی مثل هند به دلیل علاقه وافر مردم به طلا و جواهرات، عروس ها عموما گردن بندها و دستبندهای بسیار بزرگی می پوشند که در نوع خود منحصر بفرد و عجیب هستند. نوع و سنگینی طلا در این منطقه به بضاعت مالی پدر عروس ارتباط دارد. چین و آسیای شرقی نیز علیرغم پیشرفت های زیاد اقتصادی که در سال های اخیر داشته اند همچنان پایبند آداب و رسوم خود هستند و مردم جواهرات منحصر بفردی را در شب عروسی خود استفاده می کنند. در این کشورها گاهی تاج و یا گل سرهای عروس نیز از جنس طلا و جواهر است که این موضوع به شکوه عروسی می افزاید.

برندهای مشهور جواهرات عروسی

طلا و جواهر نیز همانند سایر مقوله های زندگی انسان به روز و آپدیت می شوند و هر روزه مدل های جدید و عجیب و غریب و یا شیک از این وسایل به بازار عرضه می شود. در صنعت جواهرات مدرن طراحی ها بیشتر به سمت نمادسازی رفته است. تقارن موجود در طرح های قدیم تا حدود زیادی کمرنگ شده است و نظم نیز در این طرح ها شکل جدید و خاصی دارد. طرح های سال ۲۰۱۷ جواهرات نیز از همین قواعد پیروی می کنند. برندهای نظیر سوآروفسکی، شنل، دیور و کارتیر از جمله معروف ترین برندهای ساخت جواهرات در سراسر دنیا هستند که مشتریان زیادی از جمله سلبریتی های مشهور هالیوود و اعضای خاندان سلطنتی را در فهرست خود دارند و برای جذب بیشتر مشتریان به رقابت تنگاتنگ با یکدیگر می پردازند.

دیدگاهتان را بنویسید