تالار وب

اهمیت شغل آینده

اهمیت شغل آینده

یکی از مهم‌ ترین عواملی که دختر خانم ها بایستی در هنگام ازدواج در نظرشان بگیرند،وضعیت شغل همسر آینده‌شان می باشد. نوع کار و شغل یک مرد در زندگی مشترک آینده تاثیر زیاد و بسزایی دارد لذا به همین دلیل، به هنگام خواستگاری نوع شغل و میزان درآمد، از مهم‌ترین سئوالاتی می باشد که پرسیده می‌شود. در حال حاضر که تعداد دختران شاغل زیاد شده است، کفویت شغلی داشتن اهمیت بیشتری پیدا می کند. این که شغل زن و مرد هم شان و هم جایگاه باشد. سطح درآمد مرد باید همیشه بالاتر از زن باشد تا تعادل و تناسب زندگی حفظ شود.

ویژگی شغلی همسر آینده

مدت زمان کار کردن مرد در زندگی مشترک تاثیر زیادی دارد. مرد باید فرصت این را داشته باشد که مدت زمانی را به زندگی شخصی‌اش اختصاص دهد و وقتش را صرف خانواده نماید نه اینکه تمام زندگی خود را وقف کار و فعالیتش کند.

شغل های پر خطر

شغل‌هایی هستند که پرخطر به حساب می‌آیند مثل مشاغل نظامی. کارهایی مانند گروه‌های امداد و نجات نیز همیشه مخاطره‌آمیز هستند و استرس زیادی را به خانواده تحمیل می‌کنند. ممکن است دختری که قصد ازدواج دارد، دوست داشته باشد همسرش آتش‌نشان باشد. او باید تمام جوانب این شغل را در نظر بگیرد و بتواند تمام خطرات و استرس‌ها را تحمل کند. دوست داشتن یک شغل کافی نیست، باید اطلاعات کامل از آن شغل داشت و خود را برای معایبی که این شغل دارد آماده کرد.

شغل های شیفت شب

مشاغلی هستند که مختص شیفت شب می‌باشند. مانند پزشکی، پرستاری یا بعضی از شغل‌های نظامی. برای بعضی از خانم‌ها تنها ماندن در شب سخت است و غیرقابل تحمل. بنابراین هنگام ازدواج باید به این مسائل توجه داشته باشد تا بعداً با همسر خود دچار اختلاف نشوند. شما باید از ویژگی‌های مثبت و منفی چنین مشاغلی به خوبی آگاه باشید تا در آینده نسبت به آن دچار مشکل نشوید. سعی کنید به طور منطقی این مسئله را با خود حل کرده و سپس برای انتخاب همسر تصمیم‌گیری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید