تالار وب

ایده های جدید برای جشن نامزدی

ایده های جدید برای جشن نامزدی

اگر به دنبال برگزاری مراسم جشن نامزدی خود در منزل هستید میتوانید ایده های جدید برای جشن نامزدی را در این مقاله مطالعه کنید.

 1. آداب و رسوم  خانوادگی :
  هر خانواده ای رسم هایی دارد که باید به آن توجه شود.جشن نامزدی می تواند از یک جمع خانوادگی کوچک با حضور دوستان نزدیک تا مراسم های پرشکوه و تعداد زیادی میهمان برگزار شود. که بستگی به رسومات و سلایق شخصی هر فرد دارد.
 2. چه موقع جشن بگیریم؟
  اگر بخواهید روز رسمی شدن مراسم تان جشن بگیرید معمولا این روزها محدود به خانواده و دوستان نزدیکتان می باشد. اما اگر میخواهید که تعداد بیشتری از اقوام و دوستانتان در مراسم حضور داشته باشند می توانید تا ۳ ماه پس از نامزدی تان هم جشن بگیرید و همه ی کارها را سرفرصت و با حوصله و بدون هیج استرسی انجام دهید.
 3. بودجه
  هزینه ی جشن نامزدی در خیلی از شهرهای کشورمان برعهده ی پدر عروس می باشد که این هم با توجه به رسم و رسومات خانواده ها کمی متغیر است و باید با هم به تفاهم رسید .
 4. انتخاب مکان جشن
  برای تصمیم گیری درباره مکان مهم تر از همه تعداد میهمانان می باشد. اگر دوست دارید در منزل یک میهمانی خانوادگی و کوچک داشته باشید باید فضای منزلتان نسبت به تعداد میهمانان تان تناسب داشته باشد در غیر این صورت بهتر است مکان های دیگری را انتخاب نمایید یا از تعداد میهمانان تان بکاهید.
 5. تمیز کردن منزل : تمیز کردن و فراهم کردن میز و صندلی به تعداد میهمانان تان
 6. دکوراسیون : بهتر است سفره نامزدی که شامل نقل و نبات، قرآن، کیک، جای انگشتر نامزدی و شمع و گل می باشد با سلیقه ی خود یا از اطرافیان کمک گرفته برای جایگاه عروس و داماد تزئین نمایید .
 7. میز شامتان را نیزحتما با گل های طبیعی و شمع تزئین نمایید. این کار حس خوبی به میهمانان تان می دهد و از میزبانی شما لذت خواهند برد.
 8. اگر دوست یا فامیلی دارید که شما را در انجام کارهای تان یاری کند انتخاب جشن در منزل بسیار عالی می باشد و می توانید پول های اضافی تان را پس انداز کنید.
 9. غذا و نوشیدنی :
  ابتدا نحوه سرو کردن غذا را مشخص کنید. اگر تمایل دارید به صورت سلف سرویس از میهمانان تان پذیرایی کنید باید فضای کافی برای گذاشتن میزی بزرگ را داشته باشید
 10. عکس :
 11. سرگرمی میهمانان در جشن نامزدی زیاد لازم نیست اما می توانید از گروه های ارکستر، کمدین، آتش بازی و شعبده بازی برای بهتر شدن نامزدیتان استفاده نمایید.

      

دیدگاهتان را بنویسید