تالار وب

با یک کلیک، همسر ایده آل پیدا می شود؟!

با یک کلیک، همسر ایده آل پیدا می شود؟!

روزهای خوش ابتدای زندگی «Copy» نمی شود، مشکلات اقتصادی «Delete» و مسائل کاری با «Block» حل نمی شود و زندگی واقعی همیشه در حالت «is typing ۶» است.

موقعیت شغلی ایده آل، تحصیلات عالیه، خانه های مجلل و اتومبیل های گران قیمت؛ تقریبا همه مهندس هستند و تک و توک دکتر، برخی نیمه اول سال را در جزایر قناری به سر می برند و برخی دیگر نیمه دوم سال را به سواحل هاوایی می روند اما در پایان روز همه باهم سوار آخرین خط اتوبوس می شوند تا قدری کم هزینه تر از محل کار به خانه برگردند.
اگر فکر کرده ایم که می توانیم در فضای مجازی حقیقت افراد را بشناسیم و یا حتی برای تشکیل خانواده فرد موردنظر خود را پیدا کنیم سخت در اشتباهیم، چه بسا همان افرادی که آخر شب از آخرین اتوبوس خط برای رفتن به خانه خود استفاده می کنند همان هایی هستند که در شبکه های اجتماعی خود را صاحب گرانترین ویلا ها و اتومبیل ها می دانند.
رو در رو نمی تواند بیش از پنج کلمه با کسی هم کلام شود اما در فضای مجازی ساعت ها مشغول چت کردن است و خیلی ها را مجذوب اطلاعات نداشته خود می کند، روی هم رفته پنج کتاب نخوانده اما در پیج اینستاگرامش سخن بزرگان و کتاب های آنها را می نویسد، پنج روز تا تولد هجده سالگی اش مانده اما خود را فردی پخته معرفی می کند.

فردی که در اینترنت دیده می شود، می توان به کوه یخی که در اقیانوس قرار دارد و تنها بخشی از آن بیرون است، تشبیه کرد. ما فقط همان قسمت اندک را می بینیم و قسمت های زیرین آن از دیدمان پنهان می ماند
در دنیای مدرن و پرسرعت امروز، بسیاری از افراد از طریق اینترنت و سایت های همسریابی، شریک زندگی خود را جست و جو می کنند و می خواهند در اندک زمانی به یار دلخواه برسند. این نوع آشنایی، بسیار آسان است، اما آیا می توان با این روش به عشق واقعی و با دوام دست یافت و آیا ازدواج هایی که بر پایه آشنایی اینترنتی و از طریق سایت های همسریابی صورت می گیرد، پایدار خواهد بود؟ برای رسیدن به پاسخ معقول باید مفهوم عشق واقعی و عمیق و همچنین زندگی پایدار بین زن و مرد را بررسی کرد و این که آیا در قرارهای اینترنتی چنین مهر و محبتی پیدا می شود؟

عشق واقعی برای داشتن زندگی مشترک مناسب
فعالیت واقعی و عمیق انسان در هر زمینه موجب رفاه و تعالی و بالندگی در او می شود و می تواند شخصیت او را شکل دهد و اثری طولانی روی زندگی اش داشته باشد، اما فعالیت سطحی، علاوه بر این که محدود و گذراست، اگر بیش از حد به آن پرداخته شود، پیامدهای منفی در زندگی انسان به وجود می آورد. برای تشخیص تفاوت پدیده های عمقی و سطحی در قلمرو عاطفه و محبت باید بین شدت علاقه و عمق آن تفاوت قائل شد. البته این تمایز را مرد و زن به ندرت درک می کنند که بسیاری مواقع مشکل ساز می شود. شدت علاقه در یک لحظه پدیدار می شود و خیلی زود از بین می رود و می توان از آن به احساس شهوانی تعبیر کرد، اما عمق علاقه طولانی است و تجربه آن، فرد را به رشد و بالندگی می رساند.

سایت های اینترنتی و ازدواج پایدار
هرکس برای انتخاب همسر مناسب باید روی ویژگی های شخصیتی و ارزش های فرد مورد نظر متمرکز شود و مناسب ترین فرد را انتخاب کند. سایت های همسریابی به کاربران خود وعده دو اقدام مهم را می دهند: اول این که به افراد کمک می کنند تا گزینه های بسیاری برای انتخاب داشته باشند و دوم این که ازدواج آنها طولانی و بادوام خواهد بود. در مورد وعده اول، شکی نیست که درست می گویند. این سایت ها با تبلیغات و ترفندهایی که به کار می برند، می توانند تعداد بی شماری از افراد جویای همسر را به سمت خود جذب کنند. بنابراین هرکس، گزینه های بسیار زیادی در اختیار خواهد داشت و می تواند ظاهرا کسی مطابق میل خود را بیابد، اما در خصوص وعده دوم تردید بسیاری است و جای بحث و گفت وگو دارد. اگر افراد بخواهند تنها به وسیله ارتباط و گفت وگوی اینترنتی، همسر آینده خود را انتخاب کنند، هرگز شناختی نسبت به هم پیدا نمی کنند. مشاوران خانواده تحت هیچ شرایطی به افراد توصیه نمی کنند که تنها با تکیه به اطلاعات اینترنتی برای خود زوج پیدا کنند. فردی که در اینترنت دیده می شود، می توان به کوه یخی که در اقیانوس قرار دارد و تنها بخشی از آن بیرون است، تشبیه کرد. ما فقط همان قسمت اندک را می بینیم و قسمت های زیرین آن از دیدمان پنهان می ماند. بنابراین آشنایی اینترنتی برای انتخاب همسر کافی و جالب نیست. افراد برای انتخاب همسر باید آشنایی نزدیک داشته باشند و در عین حال، خانواده های یکدیگر را از نظر مسائل فرهنگی و روابط اقتصادی بشناسند و دو نفر بررسی کنند که آیا از لحاظ خانوادگی با یکدیگر سنخیت دارند یا خیر. در غیر این صورت ازدواجشان موفق نخواهد بود.

مجموعه پیشنهادی:  رابطه نمک دریایی با زیبایی و سلامت پوست

آب از سرچشمه گل آلود است

ازدواج هایی که پایه آنها در فضای مجازی شکل گرفته حکایت این ضرب المثل است، خیال های واهی دوطرف برای ایجاد زندگی مشترک ایده آل باعث شده تا چشم هردوی آنها به مسائل پیرامون تشکیل خانواده بسته شود و تنها به وعده هایی که در چت های مجازی به هم داده اند دلخوش باشند
ازدواج هایی که پایه آنها در فضای مجازی شکل گرفته حکایت این ضرب المثل است، خیال های واهی دوطرف برای ایجاد زندگی مشترک ایده آل باعث شده تا چشم هردوی آنها به مسائل پیرامون تشکیل خانواده بسته شود و تنها به وعده هایی که در چت های مجازی به هم داده اند دلخوش باشند، غافل از اینکه روزهای خوش ابتدای زندگی «Copy» نمی شود، مشکلات اقتصادی «Delete» نمی شود، مسائل کاری با «Block» حل نمی شود و زندگی واقعی همیشه در حالت «is typing ۶» است پس دیگر کمکی از دست هزاران «Follower» آنها هم بر نمی آید.

خطر؛ شیادها مشغول کارند
حالا دیگر کاربران ایرانی اینترنت و وسایل ارتباطی را جزء لاینفک زندگی خود می دانند به طوری که حتی برای ازدواج و پیداکردن شریک زندگی خود به این ابزارها روی می آورند و به امید بازشدن بختشان، بدون آگاهی لازم به عضویت سایت های «همسریابی بی نام و نشان» در می آیند بدون توجه به اینکه سایت های همسریابی که فعالیت می کنند اغلب بدون مجوزند و غالبا تبدیل به محیطی برای سوءاستفاده از افراد شده اند.برخی از سوء استفاده ها، آسیب ها و کلاهبرداری های انجام شده در اینگونه سایت ها به این شرح است: با توجه به اینکه مدیران سایت ها به تمامی اطلاعات وارد شده توسط کاربر (نام و نام خانوادگی، کد ملی، آدرس، شماره تماس و …) دسترسی دارند، می توانند از برخی کاربران سوءاستفاده کنند.این سایت ها می توانند اطلاعات وارد شده توسط کاربر را در اختیار افراد غیرمجاز قرار دهند.در این سایت ها اعضا می توانند با جلب اعتماد سایرین اقدام به سوء استفاده از تصاویر و اطلاعات خصوصی و اخاذی از آنها نمایند.

هرچه کنی بکن مکن ترک زندگی واقعی
اولین حرفی که در بازجویی زد این بود:«اعتیاد به فضای مجازی از اعتیاد به شیشه و کراک هم بدتر است».کسی که با دادن وعده ازدواج به دختران جوان در شبکه های اجتماعی، زندگی و آینده آنها را تباه کرده بود؛ از آنجا که یک قاتل بهتر از هرکسی می داند قتل بد است، «اخ» هم در توجیه کارهای بی شرمانه اش، اعتیاد به فضای مجازی را دلیل سرقت اموال، هتک حرمت و اخاذی از دختران جوان دانست و در توصیه ای که به دیگران داشت گفت:«هر کاری می کنید، بکنید، اما معتاد فضای مجازی نشوید».

دیدگاهتان را بنویسید