تالار وب

تأهل، حمله قلبی را کاهش می‌دهد

تأهل، حمله قلبی را کاهش می‌دهد

آمار بالاتر سکته در میان افراد مجرد

بر اساس تحقیق صورت گرفته از سوی پژوهشگران بریتانیایی، مجردها بیشتر از افراد متأهل دچار حمله قلبی می‌شوند.

یک مطالعه نشان می دهد که احتمال مرگ بر اثر حمله قلبی در افراد متاهل ۱۴ درصد کمتر از بیماران مجرد است.

به گزارش سلامت آنلاین به نقل از ایرنا، محققان انگلیسی در این مطالعه مقدماتی که براساس سوابق پزشکی ۲۵ هزار نفر صورت گرفت، دریافتند احتمال مرگ افراد متاهل در اثر حمله قلبی ۱۴ درصد کمتر از افراد مجرد است و علاوه بر این، افراد مطلقه هفت درصد بیش از مجردها در معرض خطر مرگ بر اثر حمله قلبی هستند که این امر احتمالا به دلیل افزایش استرس ناشی از انزوای اجتماعی است.
بر اساس گزارش گاردین، بیمارانی که در این مطالعه شرکت کردند، بین سال های ۲۰۰۰ الی ۲۰۱۳ در بیمارستان های شمال انگلیس در معرض حمله قلبی قرار گرفته بودند، میانگین سنی آنها ۶۷ سال بود و بیش از ۶۰ درصد مرد بودند.
محققان مدت زمان بستری بودن این افراد در بیمارستان را بررسی کردند و متوجه شدند که افراد متاهل پس از ابتلا به حمله قلبی به طور متوسط تنها شش روز در بیمارستان بستری شدند که دو روز کمتر از بیماران مجرد بود، اما بیماران مطلقه هفت روز را در بیمارستان سپری کردند.
به گمان پژوهشگران، حمایت فیزیکی و روانی که از بیماران متاهل به عمل می آید، احتمالا عامل بهبودی قابل توجه آنها است، اما طلاق و تبعات آن از جمله استرس، تاثیرات منفی روی زنده ماندن افراد پس از حمله قلبی و یا طول مدت بستری بودن آنها در بیمارستان دارد.
کیت بنت روانشناس در دانشگاه لیورپول که در این مطالعه شرکت نداشت، گفت: علت مهمی که سبب سلامتی جسمی و تندرستی می شود، صرف ازدواج نیست، بلکه روابط محبت آمیز پایدار ناشی از آن است که موجب حمایت اجتماعی متقابل می شود.

سلامت آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید