تالار وب

تأثیرات عاشق شدن بر بدن

تأثیرات عاشق شدن بر بدن

روانشناسان می‌گویند که شیفتگی به کسی تنها ۴ ماه طول می‌کشد ، اما اگر این احساسات زمان بیشتری ادامه یابند شخص عاشق شده‌ است. همه ما می‌دانیم که عاشق شدن باعث می‌شود حال بهتری داشته باشیم. اما آیا میدانستید که پشت این موضوضع عاشق شدن مسائل علمی وجود دارد؟ اکنون درباره تأثیرات عاشق شدن بر بدن مطالبی را در اختیار شما عزیزا قرار داده ایم.

۴ تأثیر عاشق شدن بر بدن

  1. عشق مسکن طبیعی است! تحقیقات دانشمندان ثابت کرده اکستاسین (ماده شیمیایی در مغز که حس آرامش و نزدیکی را ایجاد می‌کند) ترشح شده حین ۱۰ تا ۲۰ ثانیه در آغوش کشیدن،‌ می‌تواند به طور مؤثری با درد مبارزه کند؛ به خصوص سردرد.
  2. عشق از قلب تو محافظت می‌کند! تحقیقات نشان می‌دهند ابراز کردن عشق می‌تواند ضربان قلب را به نصف کاهش دهد. این امر حتی زمانی که استرس داری مؤثر است و در دراز مدت خطر مشکلات قلبی را کاهش می‌دهد
  3. عشق به درمان بیماری‌ها کمک می‌کند! کارها و حرف‌های عاشقانه، از گرفتن دست تا ابراز کردن عشق، می‌تواند تولید اندورفین بدن را بالا ببرد و در نتیجه، موجب بهبود عملکرد سیستم ایمنی شود.افرادی که مشکلات جسمی دارند و در نزدیکی عشق خود هستند، موفقیت بیشتری در مبارزه با بیماری ها دارند.
  4. عشق درمان بی‌خوابی است! هورمون‌های عشقی (اندورفین و اکستاسین) از ترشح کورتیزول (هورمون استرس) جلوگیری کرده و در نتیجه به طور طبیعی موجب استراحت بهتر می‌شوند. همچنین ثابت شده پیکربندی هورمونی ناشی از عشق‌، یکی از بهینه‌ترین درمان‌ها برای خواب راحت شبانه است

دیدگاهتان را بنویسید