تالار وب

تهیه لیست مراسم عروسی

تهیه لیست مهمانان عروسی ،‌ از جهات زیر حایز اهمیت است.

با تهیه لیست مهمانها، دیگر با مسایلی از قبیل : کمبود غذا، کمبود میوه و شیرینی، کمبود کارت عروسی ویا برعکس اضافه آمدن آنهااز یک سو و از سوی دیگر حصول اطمینان از دعوت نمودن تمامی افرادی که آمدن آنها برای شما اهمیت داردمواجه نشده  از استرسهای احتمالی در بهترین شب زندگی خود بکاهید

 در ابتدا به شما کمک می کند که بودجه عروسی خود را تخمین بزنید و قسمت های مختلف تشریفات عروسی خود را برنامه ریزی کنید. انتخاب تالار عروسی ، برنامه ریزی پذیرایی از مهمانان ،‌خرید میوه و شیرینی ، خرید کارت عروسی و بسیاری از بخش های مهم عروسی شما بستگی مستقیم به تعداد مهمانان شما دارد. اشتباه بزرگی است اگر به ذهن خود اکتفا کنید و با اتکا به یک عدد ذهنی از تعداد مهمانان ، شروع به برنامه ریزی کنید. کافی است اقدام به تهیه لیست مهمانان عروسی خود بکنید ،‌ خواهید دید که عدد واقعی مهمانان شما تفاوت زیادی با آنچه در ذهن داشته اید دارد.

حتما با این موضوع برخورده اید  اطرافیان شنیده اید که وسط مراسم یا بعد از آن کسانی را که اصلا فکرش را هم نمی کردید یادتان برود که دعوت کنید از قلم افتاده است. دلیل دیگر اهمیت تهیه لیست این است که با فکر بازتر احتمال بروز چنین مشکلاتی را به حداقل برسانید و از مسائل حاشیه ای بعد از مراسم مصون بمانید.

زمان تهیه لیست مهمانان عروسی

هرگز تهیه لیست مهمانان عروسی را به آخر کار محول نکنید. بهتر است بعد از تعیین تاریخ عروسی و قبل از هر اقدامی،‌ لیست مهمانان را نهایی کنید. این لیست در تمام مراحل برنامه ریزیتشریفات عروسی ، به کار شما خواهد آمد.

مجموعه پیشنهادی:  تالار وب در رسانه ها

روش تهیه لیست مهمانان عروسی

چهار گروه هستند مهمانانی که به جشن عروسی شما می آیند :

خانواده و افراد فامیل ، دوستان خانوادگی ، دوستان خصوصی و همکاران.

برای هر گروه از مهمانان ، جدولی تهیه کنید و با مشورت اعضای خانواده و بزرگترها ،‌ اطلاعات آن را تکمیل نمایید.
از هر جدول دو نسخه تهیه کنید، یکی برای خانواده عروس و یکی برای خانواده داماد.

نام گروه مهمانان : دوستان خانوادگی

ردیف

نام و نام خانوادگی

تعداد افراد

توضیحات

نام گروه مهمانان : اعضای فامیل

ردیف

نام و نام خانوادگی

تعداد افراد

توضیحات

ممکن است شما به آمدن تعدادی مهمانان که دعوت نموده اید، به دلایلی (مانند دوری راه و….) شک داشته باشید. برای اینکه لیست شما به واقعیت نزدیک تر باشد ،‌از تکنیک زیر استفاده نمائید.

ابتدا ،‌ ستون تعداد را طوری عدد گذاری کنید که گویی همه و همه به جشن عروسی شما خواهند آمد. در این حالت بالاترین تعداد مهمانان به دست می آید.

در مرحله بعد مجدد ستون تعداد را تکمیل کنید و این بار تعداد کسانی را شک دارید به عروسی شما بیایند ،‌ حذف کنید و فقط تعداد کسانی را ذکر کنید که مطمئن هستید در عروسی شما شرکت خواهند کرد.  در این حالت کمترین تعداد مهمانان به دست می آید.

حالا میانگین کمترین و بیشترین تعداد مهمانان عروسی تان را به دست بیاورید. این عدد نزدیکترین عدد به تعداد واقعی مهمانان عروسی خواهد بود.

 مطالب مرتبط بر این موضوع:

برای گرفتن لیست جهیزیه اینجا کلیک کتید

برای گرفتن برنامه زمانبندی مراحل از خواستگاری تا عروسی اینجا کلیک کتید

برای گرفتن لیست و بازدید بر روی نقشه آزمایشگاهای تهران اینجا کلیک کتید

دیدگاهتان را بنویسید