تالار وب

توصیه‌هایی به آقاداماد‌ها در روز عروسی

توصیه‌هایی به آقاداماد‌ها در روز عروسی

برای اینکه در این روز، هوش و مدیریت و اخلاق خوبتان زیر سوال نرود، سعی کنید به این توصیه‌ها عمل کنید.
* خرده کاری‌های خانه مشترک مثل نصب پرده‌ها، نصب بخاری و لوازم برقی، چک کردن لامپ‌ها و شیرآلات و…، آخرین خریدهای شخصی و آخرین هماهنگی‌های جشن را انجام دهید و با تمرکز و انعطاف به پیشواز یک روز و شبِ به یادماندنی بروید.
* هرچند روزهای شلوغ و پر استرسی را می‌گذرانید اما سعی کنید با پرهیز از مصرف کافئین و نیکوتین، ظاهر و درونی شاداب و آرام داشته باشید. ورزش‌هایی مثل شنا، یوگا و پیاده روی را که تاثیر مهمی بر آرامش و تمرکز شما دارند فراموش نکنید.
* جشن عروسی، جلوه هماهنگی و همراهی شما و عروس خانم است. سعی کنید با ظاهری هماهنگ، این جلوه را پررنگ‌تر کنید. مثلا اگر همسرتان لباسی پرنسسی می‌پوشد، شما هم کت و شلوار کلاسیک بپوشید.
* یک فهرست از پیگیری‌های روز جشن مثل آخرین هماهنگی با تالار و رستوران و گلفروشی و آرایشگاه و آتلیه و عاقد و… به همراه شماره تلفن هر کدام تهیه کنید و به خانواده یا دوستانتان بسپارید تا بتوانند بی‌اینکه نیاز به حضور و توضیح شما باشد، کمکتان کنند.
*حتما یک هدیه کوچک برای غافلگیر کردنِ همسرتان در شبِ جشن، آماده کنید. یک عکس قدیمی، یک یادداشت مختصر یا یک شاخه گل.
* وسایل موردنیازتان برای روز جشن مثل کت و شلوار و جلیقه و پیراهن، جوراب و کفش، حلقه و ساعت و عینک و ادکلن و… را آماده کنید.
* آب‌وهوای روز جشن را بررسی کنید تا اگر هوا بارانی بود، کلاه و پالتو به همراه داشته باشید.
* روغن و بنزین و لاستیک‌های خودرو را چک کنید تا روز جشن، در خیابان نمانید.
* شب قبل از جشن، تلفن همراه‌تان را فول شارژ کنید.
* سعی کنید نماز صبح را اول وقت و با توجه بجا بیاورید و از خدای مهربان که انس دهنده دل شما و همسرتان بوده، سپاسگزاری کنید.
* روزتان را با یک دوش آب گرم و یک صبحانه سبک، شروع کنید.
* آخرین روز حضور در خانه پدری را با یک تشکر گرم و محبت آمیز از والدین، خاطره انگیز کنید. در فرصتی مناسب غافلگیرشان کنید و دستشان را ببوسید.
* برای انجام کار‌ها، کمی زود‌تر از خانه خارج شوید تا نگران ترافیک و شلوغی نباشید.
* برای اتفاقات پیش بینی نشده، کارت شناسایی و پول نقد به همراه داشته باشید.
* این روز، یکی از مهم‌ترین روز‌ها برای اثبات مدیریت، انعطاف و هوشمندی شماست. سعی کنید فرز و خوش اخلاق و صبور باشید. ممکن است خیلی لحظه‌ها، خیلی چیز‌ها روی اعصاب باشد. از کوره در نروید و امور را با درایت، مدیریت کنید.
* یک مقدار دیر و زود شدن، تاخیر و ترافیک و عقب و جلو شدن برنامه‌ها در این روز طبیعی است. آرام باشید. امروز قرار است قشنگ‌ترین روز زندگی شما باشد. پس با آرامش، زمان را مدیریت کنید.
* یادتان نرود، امروز باید تکیه‌گاه محکم و مطمئنی برای همسرتان باشید. حتما در طول روز، با هم در تماس باشید و با لحنی آرام، مطمئنش کنید که همه چیز روبراه است. امروز روز پرخاش و قهر و لجبازی نیست؛ حتی اگر همسرتان آشفته و به هم ریخته است، این وظیفه شماست که او را آرام کنید.
* سعی کنید ظاهری آراسته اما مردانه و جدی داشته باشید. یک وقت جوگیر نشوید و صورت و ابرو‌هایتان را دستکاری کنید. مطمئنا همسر شما، یک مردِ متین و موقر با ظاهری طبیعی می‌خواهد.
* از انجام کارهای دقیقه نودی و بدون هماهنگی با عروس خانم مثل تغییر آنچنانی مدل مو و ریش و سبیل یا تغییر رنگ و مدل دسته گل، جدا پرهیز کنید.
* اولین لحظه دیدن همسرتان، لحظه مهمی است که تا همیشه در ذهنش ماندگار است. پس لطفا ذوق زدگیتان را بروز بدهید!
* در طول مراسم عروسی، با همه، کوچک و بزرگ و پیر و جوان، با خوش اخلاقی، احوال پرسی کنید و دست بدهید. به خصوص از بچه‌ها غافل نشوید.
* تا جایی که شرع و عقل اجازه می‌دهد، در نحوه اداره مراسم، دل بزرگتر‌ها را به دست بیاورید.
* در طول جشن، با یک نگاه مهربان، یک فشار دست، یک جمله محبت آمیز، هوای همسرتان را به شکل ویژه داشته باشید.
* امشب، شبی است که هدیه‌های زیادی به شما داده می‌شود. از همه مهمانان، فارغ از ارزش مادی هدیه‌هایشان، صمیمانه تشکر کنید.
* نهایتا، از کارهای خطرناکی مثل کورس گذاشتن و لایی کشیدن و ویراژ دادن و… که ممکن است در یک لحظه، زیبا‌ترین شب زندگیتان را به تلخ‌ترین اتفاق عمرتان تبدیل کند، جدا بپرهیزید.
* نکته آخر اینکه کلا فلسفه امروز و امشب، شادی شما و همسرتان و به اشتراک گذاشتن این شادی با اطرافیان است. پس در برابر اتفاقات ریز و درشت و خوب و بد و غیرمترقبه امروز، خوش‌بین و راحت باشید. از کوره درنروید و با لذت به همه چیز نگاه کنید.

مجموعه پیشنهادی:  ریز هزینه های عروسی

تیم تالار وب

دیدگاهتان را بنویسید