تالار وب

جوشهای مزاحم در شب عروسی

جوشهای مزاحم در شب عروسی

جوش های صورت به دلایل مختلفی ممکن است پدیدار شود. داشتن استرس و عدم خواب کافی ممکن است در هرمون های شما اختلال ایجاد کرده و علاوه بر مشکلات دیگر باعث ایجاد جوش های مزاحم روی صورت شما شود. پس سعی کنید قبل از مراسمتان آرامش داشته باشید. همچنین مدتی قبل از مراسمتان در خوراکی هایی که انتخاب میکنید دقت کنید. برخی غذا ها و خوراکی های گرم و حساسیت زا باعث ایجاد جوش های صورت می شوند.

  • یک مرطوب‌کننده مناسب پوست‌تان را انتخاب کنید. حواستان باشد که مرطوب‌کننده حتما بدون چربی باشد چرا که در غیر این صورت جوش‌های شما را تشدید کرده و باعث می‌شود در کنار آن بدترکیب آزاردهنده یکی دیگر هم ظاهر شود.
  • با استفاده از یک مرطوب‌کننده بدون چربی روی آن منطقه را بپوشانید تا اگر اطراف زایده پوستی پوسته پوسته‌ای به وجود آمده است کاملا هموار شود.
  • بعضی برندها کانسیلرهای مخصوص پوشاندن جوش دارند که مسلما بهتر می‌توانند پوشش مناسبی ایجاد کنند؛ اما اگر چنین کانسیلری نداشتید یا به راحتی پیدا نکردید باید بدانید که کانسیلر مناسب برای این کار باید کمی پایه زرد داشته ‌باشد. حواستان باشد کانسیلرهای زیر چشم که حالت کرمی‌ شکل دارند و از رنگ پوست کمی روشن‌تر هستند اصلا مناسب این کار نیستند چرا که قرمزی‌های پوست را فقط روشن‌تر کرده و کاری می‌کنند که بیشتر جلوه کنند. برای پوشاندن جوش‌ها، جای زخم‌ها و تتو باید سراغ کانسیلرهایی بروید که تناژ زردرنگ دارند و تقریبا همرنگ پوست صورت هستند.
  • حالا باید کرم‌ پودر همیشگی‌تان را روی تمام صورت بمالید تا پوست، رنگی یکنواخت پیدا کند. حواستان باشد هنگامی که روی جوش را با کرم‌ پودر می‌پوشانید از حرکات ضربه‌ای استفاده کنید و به هیچ وجه کرم را روی آن نمالید چرا که کانسیلر زیرین هم پخش شده و دوباره قرمزی جوش هویدا می‌شود.
  • حالا نوبت زدن پودر است تا هم رنگ صورت مات و یکنواخت و هم دوام کانسیلر روی جوش بیشتر شود. پودر مانع از این می‌شود که به این راحتی‌ها کانسیلر از بین برود

دیدگاهتان را بنویسید