تالار وب

خانه تکانیِ ازدواج ۱

خانه تکانیِ ازدواج ۱

برای خانه تکانیِ ازدواج به کدام قسمت ها بپردازیم؟برای بسیاری از افراد در روزهای سال نو ،زمانی برای تازه شدن، هدف گذاری، و دوباره انرژی گرفتن است. بسیاری از افراد خانه هایشان، اتومبیلشان و محیط کارشان را تمیز و مرتب کنند. ازدواج هم ممکن است به خواب رفته باشد و شکل عادت به خود گرفته باشد. پس بیایید گرد و غبار را بردارید و یک خانه تکانی انجام دهید.

  1. اقدام اول: در حافظه و خاطراتتان یک دوری بزنید! آیا به خاطر دارید برای اولین بار کجا همدیگر را ملاقات کردید؟ می توانید به خودتان یادآوری کنید چه چیزی در شما یکدیگر را جذب هم کرد؟ یک زمانی را بگذارید و به این موارد تأمل کنید و برای هم بازگو کنید. پژوهش ها نشان می دهد که زوج های شادتر، آنهایی هستند که می توانند خاطرات شیرین و لذت بخش را یادآوری کنند. این قضیه برای تمامی روابط صادق است. آنچه را که ممکن است فراموش کرده باشید را به خودتان یادآوری کنید.
  2. اقدام دوم: برگردید و بررسی کنید! یک زمانی شما بسیار علاقه داشتید تا با هم گفتگو کنید، به ویژه در مراحلِ اولیۀ رابطه تان. شاید با گذر زمان و پدید آمدن مسئولیت های جدید در ارتباط با فرزندان، خانواده، وظایف اجتماعی و حرفه ای، کم کم ارتباط و مراودۀ بین شما و همسرتان از پنجرۀ خانه تان به بیرون پرتاب شده باشد. دوباره اولویت بندی کنید و بررسی روزانه رابطه تان را حتی به طور مختصر جزء اولویت هایتان بگذارید. «امروز چطوری؟» «رابطه مون چطوره؟» «آیا همه چیز رو به راهه؟

دیدگاهتان را بنویسید