تالار وب

خواستگاری که دل می شکند

خواستگاری که دل می شکند

دخترانی که در خانواده هایی زندگی می کنند که فرد معلولی در آن حضور دارد غالباً از این مسئله شکایت دارند که خواستگاران تا متوجه وجود فرد معلول می شوند، پا پس می کشند و این مسئله باعث رنجشی عمیق برای این دختران می شود.
تالار وب: دختر در حالی که سعی میکند لبخند بزند استکانهای چایی را جمع می کند، اما در دلش غوغایی به پاست . سینی را بر می دارد تا به آشپزخانه برود، نگاهش به چهره معصوم برادر معلولش می افتد که در حال بازی  با دسته گلی است که خواستگارش آورده. برادری که خواستگاران با دیدنش می روند وپشت سرشان را نگاه نمی کنند. نزدیک تر می رود ، دستی به سر و گوش برادرش می کشد و به آشپزخانه می رود . مادر از دور نظاره گر این صحنه است و به آرامی اشکی را که بر گوشه چشمانش نشسته است را با پاک می کند…

دخترانی دل شکسته
دختری که از حضور خواستگاران دچار این نگرانی است که چه بر خوردی از جانب خواستگارانش خواهد دید ، تحت فشار و آسیب های روحی فراوانی قرار دارد . این مسئله برای دختری که خود را در شرایطی مانند سایر همسالان خود و شاید در مرتبه ای بالاتر می بیند بسیار سخت و آزار دهنده خواهد بود و ممکن است او را در مسیر دو نوع برخورد قرار دهد . برخورد اول ، انکار مسئله ، پرخاشگری با اعضای خانواده و اینکه خواستار شود عضو معلول از نظرها پنهان کنند و یا او را به بهزیستی بسپارند و نوعی حس انزجار توام با علاقه نسبت به فرد معلول که احساس می کند راه خوشبختی او را بسته در او به وجود بیاید در حالی که می داند او مقصر نیست.
برخورد دوم این است که دختر جوان سر به لاک خود فرو برده قید ازدواج و تشکیل خانواده را بزند و برای آرامش اعضای خانواده و جلوگیری از ناراحتی آنها این تصمیم را خود خواسته نشان دهد و خود را وقف خانواده نماید.

والدین خسته
شرایط برای سایر اعضای خانواده نیز بسیار دشوار است. والدین در اینگونه مواقع به دلیل اینکه کاری از دستشان ساخته نیست بسیار تحت فشار هستند ، از طرفی دارای فرزندی هستند که به هر دلیلی دارای معلولیت است و باید شرایط مناسبی برای زندگی او فراهم کنند و از سوی دیگر نگران این مسئله هستند که وجود این فرزند زندگی سایر فرزندانشان را تحت شعاع قرار ندهد .
فرد معلول نیز ممکن است از خود تصویری ناخوشایند بسازد ، تصویری از کسی که مانع خوشبختی سایر اعضای خانواده اش است.

مجموعه پیشنهادی:  لیست خرید مراسم عقد

به ایده ال ها بیندیشید
اگر به خواستگاری دختری رفته اید که عضوی از خانواده اش معلول است قبل از اینکه به معلولیت ها بیندیشید به ویژگی های مثبت دختری که به خواستگاریش رفته اید فکر کنید.
اگر به خواستگاری دختری رفته اید که عضوی از خانواده اش معلول است قبل از اینکه به معلولیت ها بیندیشید به ویژگی های مثبت دختری که به خواستگاریش رفته اید فکر کنید. با خود محاسبه کنید دختر مورد نظر تا چه میزان دارای شایستگی هایی که شما برای همسرتان در نظر داشته اید؟ اگر می بینید می توانید با این خانم در مسیر خوشبختی قدم بگذارید ترس را کنار بگذارید . نگرانی هایی که در زمینه معلولیت وجود دارد با بسیاری از آزمایشات زنتیکی قابل بررسی است.  همچنین شایان ذکر است که بسیاری از معلولیت ها دارای سابقه ژنتیکی نیست و عواملی دیگر در بروز آن دخیل بوده است . پس هر معلولیتی باعث هراس شما نگردد پس قبل از اینکه شتاب زده تصمیم بگیرید اول از خود اعضای خانواده پرس و جو نمایید و به صورت کاملاً محترمانه دلایل معلولیت را جویا شوید و پس از آن با مشاوره ژنتیکی لازم تصمیم صحیح را اتخاذ نمایید.

سخنی با خانواده ها
در بیشتر موارد خانواده پسر تبدیل به مخالفینی سر سخت در این ازدواج ها می شود و به دلیل نگرانی هایی که برای زندگی فرزند خود دارند و مشکلاتی که شاید روزی گریبان زندگی پسرشان را بگیرد و مانع خوشبختی او شود ترجیح می دهند خود را به درد سر نیندازند و بدون اینکه درگیر آزمایشات ومشاوره شوند به سراغ دختری دیگری بروند. اما اگر فقط چند لحظه کوچک خود را به جای خانواده دختر بگذارند و تصور کنند این اتفاق به راحتی می توانست برای آنها پیش آید و جای آنها تغییر کند . پس به خداوند توکل کنید و با کمی ملاحظه در این مورد برخورد نمایید .
و سخن آخر آن که بسیار از افراد معلول دارای قابلیت هایی بالایی هستندو در اداره زندگی خود نه تنها نیازبه کمک دیگران ندارند بلکه خود گاهی باری از دوش دیگران بر می دارند.

کلوپ ازدواج تبیان

دیدگاهتان را بنویسید