تالار وب

دختران مجرد بخوانند!

دختران مجرد بخوانند!

محمود بیات روانشناس عمومی اظهار داشت: برخی دختران در انتخاب خواستگار خود سخت گیری و وسواس خاصی داشته و در این میان گاهی رفتارهای غلط موجب شده تا فرصت های مناسب را از دست بدهند.
وی در ادامه گفت: مقایسه ملاک ها و شرایط خود با دیگران و به نوعی چشم و هم چشمی با دوستان و همچنین تجارب خود از افراد و به دیگران تصمیم داده و به عبارتی دیگر عده ای از دختران سعی دارند دور تمام خصوصیات رفتاری یک فرد نابهنجار در زندگی خود خطی کشیده و در مواجه با هر یک از این ویژگی ها در فرد دیگر، نگاهی غیر اصولی به او داشته باشند.
بیات افزود: جسارت در برخورد با خواستگار نیز بسیار مهم بوده زیرا عده ای از دختران پس از آمدن خواستگار با وجود شرایط مناسب به دلیل بهانه های غیر منطقی حاضر به گفت و گو یا برقرای ادامه روند خواستگاری نبوده و گاهی نیز دیدی به صورت آرمان گرایانه به طرف مقابل داشته و انتظار دارند که او هیچ ایرادی نداشته باشد.

این روانشناس در پایان خاطرنشان کرد: غرق شدن در کار و یا تحصیل یکی دیگر از عوامل به تاخیر افتادن ازدواج در دختران بوده و نیز بدبینی به طرف مقابل به دلیل آگاهی از تجارب گذشته خود و یا دیگران، باعث ایجاد شک و بدبینی نسبت به مردان در آن ها می شود.

تبیان
تالار پذیرایی – تالار وب

دیدگاهتان را بنویسید