تالار وب

راهنمای انتخاب لباس عروس

راهنمای انتخاب لباس عروس

شما میتوانید  لباس عروس خود را به سه طریق می‌توانید تهیه کنید.

  1. شما لباس عروس را سفارش می‌دهید تا برایتان بدوزند و سپس این لباس را از مزون می‌خرید. این روش اگرچه از قدیم مرسوم بوده اما این روزها دیگر به صرفه نیست. اولا چون هزینه زیادی برایتان خواهد داشت و ثانیا چون در سال‌های آینده نگهداری از لباس عروس تان دشوار خواهد بود.
  2. سفارش دوخت لباس عروس را بدهید اما لباسی که برای شما دوخته شده را اجاره کنید. هزینه این روش کمتر از خرید لباس عروس است اما این مزیت را دارد که متناسب با اندام شما و درست طبق سلیقه خودتان تهیه شده است. این لباس بعدها به عنوان لباس آماده به عروس خانم‌های دیگر اجاره داده می‌شود.
  3. این روزها مرسوم‌تر ‌و به صرفه‌تر ‌است، لباس عروس‌های آماده را اجاره می‌کنید و هزینه یک شب آن را می‌پردازید. مهم‌ترین نکته‌ای که در انتخاب لباس عروس می‌بایست مد نظر داشته باشید، انتخاب مدل لباس عروسی است که متناسب با اندام شما باشد و شما را خوش اندام‌تر ‌نشان دهد.

اندام گلابی شکل

در اندام های گلابی شکل باید دقت کنید ه از انتخاب لبا عروسی که به نیم تنه پایین توجه جلب میکند خودداری کنید و انتخاب لباس عروس های گیپورکه در قسمت دامن آنها دارای جزئیات و طرح های شلوغ است مناسب نیستند. پس بهتر است مدل هایی را انتخاب کنید که بیشتر در قسمت های بالاتنه و پیش سینه دارای طرح های گیپور و توری باشند.

اندام قیفی شکل

برعکس اندام گلابی شکل اندام های قیفی شکل قرار دارد که به شکل مثلث وارونه میباشد. اگر اندام شما چنین فرمی دارد باید مدل هایی را انتخاب کنید توجه ناظرین را به قسمت های بالای بدن شما جلب نکنند بلکه بیشتر نگاه ها را به قسمت پایین بدن شما متمرکز کنند. پس باید مدل هایی را انتخاب کنید که بر روی دامن ان از طرح های گیپور و توری استفاده شده باشد و قسمت لاتنه ساده و بدون طرح های گل باشد.

اندام به شکل شیب

اگر اندام شما به شکل سیب (مستطیل یا مربع) است مدل های کمی شلوغ برای شما مناسب هستند. یک لباس عروس توری سبک و راسته مدل امپراطور برای شما مناسب خواهد بود. به طوری که قسمت کمر شما استتار شود. لباس عروس های مدل امپراطور، بیشتر توجه را به قسمت بالای بدن شما جلب می کنند.

اندام ساعت شنی

اگر اندام شما از نوع استایل ساع شنی است اکثر لباس های عروس مناسب شماست زیرا لباس های عروس بر اساس اندام ساعت شنی طراحی میشوند.شما انتخاب های زیادی دارید فقط از آنجا که کمر و شکم شما باریک است، باید سعی کنید مدلی را انتخاب کنید که بالاتنه و پایین تنه شمارا چاق و پر نشان ندهد.

مجموعه پیشنهادی:  به خاطرعشق،ازدواج نکنیم

بازوهای لاغر و باریک

بازوهای خود را کاملا نپوشانید. مدل های دکلته بپوشید، زیرا برخی از طراحان عقیده دارند که آستین و بند لباس توجه بیشتری را به این ناحیه جلب می کند. از پوشیدن مدلهایی با آستین رکابی کوتاه خودداری کنید.

سینه‌های کوچک

این عیب می تواند برای شما مفید باشد و به شما اجازه می دهد تا از طرح های تزئین کاری شده استفاده کنید، مانند تزئیناتی دور گردن و یقه. با پارچه پوشاندن و آراستن یقه؛ همچنین پیراهن بلندی که بالاتنه کوتاهی دارد و خط سینه آن بالا است و درزی در زیر خط سینه دارد، بسیار خوب و مناسب است.

قد بلند

برای زنان قد بلند پیراهن های بزرگ و پف کرده مناسب است. البته پیراهن های بسیار تنگ و باریک ممکن است شما را از آنچه که هستید قد بلند تر نشان دهد. پس برای ایجاد تعادل میتوانید از پیراهن هایی با دامن کلوش اما نه خیلی پف و کلوش ، یا دامنی که جلوی صافی دارد و با پارچه تزئین شده یا پشت شلوغ و کارکرده ای دارد را انتخاب کنید.

کوتاه قد

یک مدل با کمر افتاده و بخشی بر روی کمر، انتخابی عالی است که می تواند شما را از آنچه که هستید، بلندتر نشان بدهد. همچنین مدل پر نسسی برای زنان قد کوتاه که درشت و چاق هستند، بسیار خوب است.

شانه های پهن

اگر شانه های پهنی دارید مدل بدون آستین بنددار گزینه مناسبی برای شما است، زیرا باعث می شود که شانه ها باریکتر به نظر برسند. یا می توانید پیراهنی دکلته را امتحان کنید، زیرا از پهنا و عرض شانه های شما کم می کند.

شانه های باریک

مدلهای رکابی، ترجیحا با شانه پهن و بزرگ میتوانید برای شما که شانه های باریک دارید انتخاب مناسبی باشد.همچنین یقه با آستین افتاده کوتاه که شانه ها را نمی پوشاند، می تواند در اندام شما تعادل ایجاد کند، شال و کت کوتاهی بر روی پیراهن شما به این کار کمک می کند.

گردن های کوتاه

یقه های باز رمز بلند نشان دادن گردن کوتاه است. یقه هایی که دور گردن پیچیده و بسته می شوند، تنها باعث می شود تا گردن کوتاهتر به نظر برسد. مدلهای دکلته، یقه هفت یا بنددار باریک بسیار خوب است. مدل موی جمع نیز گردن را بلندتر نشان می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید