تالار وب

رنگ رژلب مناسب برای انواع پوست

رنگ رژلب مناسب برای پوست شما

رنگ پوست شما و انتخاب رنگ رژلب مناسب

انتخاب یک رژلب مناسب که به رنگ پوست شما بیاید کار سختی نیست قط باید بدانید که چه رنگ پوستی با چه رنگ رژلبی مناسب است. امروززه رنگ های رژلب مختلفی در بازار وجود دارد آیا شما میدانید چه رنگ رژلبی برای پوستتان مناسب است؟ سایت تالار وب با قرار دادن مطالبی در این باره به شما مک می کند تا با توجه به رنگ پوستتان رژلبی با رنگ مناسب انتخاب کنید.

تن پوست صورت تان را شناسایی کنید

زمانی که می خواهید به دنبال رژ لبی مناسب با پوست صورت تان باشید، آنچه اهمیت دارد تن پوست تان است. در وهله اول باید بدانید که پوست صورت تان چه تنی دارد، زرد و گرم، صورتی و سرد یا خنثی
مطمئنا آنچه روی رنگ رژ لب تان تاثیر می گذارد، تن پوست تان است. به طور معمول افرادی که تن پوست سردی دارند، با رنگ های سرد رژ لب و آنهایی که پوستی گرم دارند، با رنگ های گرم تر زیباترند. پوست های خنثی هم با هر رنگ رژی زیبا و جذاب به نظر می رسند. برای شناسایی رنگ پوست واقعی تان اول باید پوست صورتتان را کاملا تمیز کنید. صورتتان را با صابون بشویید و خشک کنید و کمی صبر کرده تا قرمزی پوستتان از بین برود و اکنون در نور افتاب به رنگ واقعی صورتتان نگاه کنید تا بتوانید تشخیص دهید که پوست شما چه رنگی و با چه تن رنگی می باشد.
در مرحله بعدی یک برگه کاغذ سفید بردارید و آن را کنار پوست تان قرار دهید. در مقایسه با سفیدی کاغذ، پوست تان چه رنگی است؟ زرد، قهوه ای، سبز…؟ اگر تشخیص تان رنگ های صورتی، رزگلد یا آبی است، شما پوستی سرد دارید. اگر هم رنگ آن متمایل به خاکستری است، شما پوستی خنثی دارید. اگر هم روی صورت تان پر از جوش و آکنه است طوری که نمی توانید به خوبی تن آن را تشخیص دهید، از فردی بخواهید تا کاغذ سفید را کنار گوش تان قرار دهد.
شما می توانید به کمک نور آفتاب نیز رنگ پوست تان را تشخیص دهید. افرادی که به سادگی زیر نور آفتاب برنزه می شوند، تن پوست گرمی دارند. آنهایی هم که پوست شان زیر نور آفتاب قرمز می شود، تن پوست شان سرد است. پوست های خنثی هم می توانند در هر یک از این دو گروه جای گیرند.
یکی دیگر از راهها این است که به رگ های روی مچ دست تان دقت کنید. اگر رگ هایتان آبی یا بنفش است، شما تن پوست سردی دارید اما اگر سبز است، جزو رنگ های گرم هستید. اگر هم نتوانستید که آن را به درستی تشخیص دهید، احتمالا رنگ پوستی خنثی دارید.

انواع رنگ های پوست و رنگ رژلب مناسب برای آن

رژ لب برای تن پوست روشن

اگر تن پوست روشنی دارید، مطمئنا زیر نور آفتاب به سادگی می سوزید و پوست تان قرمز و ملتهب می شود. برای خانم هایی که به دنبال رژ لبی مناسب با این رنگ پوست می گردند، رنگ های صورتی، گلبهی، مات و موکا بهترین انتخاب است. این افراد باید از رنگ هایی که تن طلایی دارند نیز خودداری کنند، به این دلیل که رنگ روشن پوست شان را تشدید و چهره آنها را بی روح نشان می دهد.
تن پوست های معمولی در آفتاب به آسانی تغییر رنگ میدهند ولی قرمز نمیشود و نمیسوزد . اگر شما هم جزو این دسته افراد هستید از رنگ هایی مانند قرمز و بنفش استفاده کنید. به عنوان مثال برای میهمانی های عصرانه از رژلب جگری استفاده کنید که شما را بی نهایت زیباتر خواهد کرد.

رژ لب برای تن پوست تیره

منظور از پوست تیره همان تن پوست زیتونی است. اگر شما هم جزو این دسته افراد هستید، شانس با شماست زیرا دیگر مانند دیگران نسبت به نور آفتاب حساس نخواهید بود و پوست تان قرمز و متورم نخواهد شد. برای شما رنگ های قهوه ای بدترین انتخاب و رنگ های بنفش، بهترین انتخاب است. شما همچنین می توانید از رنگ های گلبهی، جگری، صورتی پر رنگ و نارنجی استفاده کنید.

 رژ لب برای تن پوست خیلی تیره

پوست های خیلی تیره در مقابل آفتاب به هیچ وجه نمی سوزند. اگر شما هم تن پوستی خیلی تیره دارید به دنبال رژ لب هایی با تونالیته قهوه ای و بنفش باشید. کاراملی، گردویی و جیگری از جمله رنگ هایی است که به پوست صورت شما می آید. رژ لب هایی که باید از زدن آنها اجتناب کنید، رژ لب های بی رنگ است. بنابراین به دنبال رنگ های گرم تر باشید.

مجموعه پیشنهادی:  چند راهکار برای درمان پوست چرب
در نهایت باید بگوییم که به طور کلی رنگ های سرد رژ لب با تن پوست های سرد و رنگ های گرم تر با تن پوست های گرم هماهنگی دارند. افرادی هم که تن پوست زیتونی دارند می توانند از تمام رنگ ها استفاده کنند. اما یادتان باشد که هیچ قانونی برای زیبایی وجود ندارد، پس اگر دوست داشتید که رنگی جز آنچه به پوست صورت تان می آید را امتحان کنید، حتما این کار را انجام دهید.

بهترین تالارهای پذیرایی ، تالارهای ویژه در تهران، باغ تالارهای مجلل و شیک  را میتوانید در سایت تالاروب جستجو کنید.

دیدگاهتان را بنویسید