تالار وب

طرح ازدواج آسان

طرح ازدواج آسان

سال ۹۱ بود که که به منظور ترویج ازدواج آسان در بین جوانان نخستین تالار عروسی با هزینه‌های مناسب احداث شد. در این تالار‌ها کلیه خدمات لازم برای برگزاری یک جشن ازدواج را با حداقل قیمت در اختیار متقاضیان قرار می‌دهند؛ از عکاسی و فیلمبرداری جشن عروسی گرفته تا پذیرایی از مهمانان. بسیاری از عروس‌ها و داماد‌ها جشن ازدواجشان را در این تالار‌ها گرفتند و به دور از هر افراطی به خانه بخت رفتند؛ اما دختران و پسرانی هم بوده و هستند که همچنان به دنبال برگزاری مراسم مجلل و فرا‌تر از جشن‌هایی باشند که در این تالار‌ها برگزار می‌شود! جالب است بدانید، اکثر افراد از این طرح استقبال می‌کنند اما به دلیل اینکه «دیگران می‌فهمند که از تالارهای ازدواج آسان استفاده کرده‌اند»، از برگزاری جشن ازدواجشان در این تالار‌ها امتناع می‌کنند! این افراد تنها قربانی تفکر اطرافیان راجع به خود می‌شوند. در واقع آن‌ها به منفعت شخصی خود فکر نمی‌کنند.

سوال ما این است که طرز فکر دیگران راجع به جشن ازدواج ما چقدر اهمیت دارد؟ آیا ارزش اهمیت به طرز فکر دیگران به حدی است که سال‌های اول زندگی مشترک را با دادن قسط جشن ازدواج بگذرانید؟ آیا بهتر نیست هزینه‌های مازاد در جشن ازدواج برای آینده زندگی مشترک خرج شود؟

بهتر است برای آینده خودتان ارزش قائل شوید و به طرز فکر دیگران در مورد اینکه «مراسم شما چطور برگزار می‌شود؟» اهمیت ندهید. مسلما اگر جشن ازدواجتان، مجلل و پر زرق و برق هم باشد و شما برای آن هزینه‌های زیادی متحمل شوید، باز هم مورد نقد برخی مهمانانتان قرار خواهد گرفت. پس برای خودتان زندگی کنید.

مجموعه پیشنهادی:  خواص سویا

دیدگاهتان را بنویسید