تالار وب

داشتن یک عروسی با صرفه

داشتن یک عروسی با صرفه

چگونه یک عروسی “به صرفه” و با هزینه ای مناسب داشته باشیم! مدریت هزینه های عروسی چگونه باید باشد ؟ چگونه می توانم هزینه های عروسی را کاهش بدهم. این سوالاتی است که تقریبا همه زوج های در شرف ازدواج از یکدیگر می پرسند. بدون شک چالش برانگیز ترین بخش یک عروسی، برنامه ریزی برای مخارج آن است. بدون در نظر گرفتن کوچک یا بزرگ بودن مراسم، سوالاتی همچون نوع پذیرایی، سرویس دهی متنوع یا معمولی، شام عروسی و … دائما ذهن ما را درگیر خود می کند. مدیریت صحیح هزینه های انجام شده قبل از مراسم عروسی به شما کمک میکند تا بتوانید  در مطلب زیر برآنیم تا با چند راهکار ساده بخش بزرگی از دغدغه های شما را در این مسائل کاهش دهیم.

  1. قدم نخست تعیین منبع تامین هزینه های جاری و روتین مراسم عروسی است. می‌خواهید خودتان هزینه ها را پرداخت کنید یا خانوادتان؟ طبق این روال که والدین شما متعهد به پرداخت هزینه‌ها هستند، برنامه ریزی نکنید. شما نمی توانید تصور کنید که پدربزرگ یا مادر بزرگتان حتما به دنبال سرمایه گذاری در عروسیتان هستند. با هر شخصی که فکر می کنید قصد مشارکت را دارد صحبت کنید و توافق کنید تا مطمئن شوید مبلغ مشخصی در نظر گرفته شده نه اینکه فرض شده باشد. بهترین روش این است که بصورت یکسان مشارکت کنید.
  2. بعد از این که منابع تامین هزینه ها مشخص شد، مقداری را به عنوان هزینه ی حداکثری در نظر بگیرید. بخاطر داشته باشید فقط به خاطر اینکه مبلغی پول دارید به این معنا نیست که همه‌ی آن حتما باید خرج شود پس مقداری را حتما کنار بگذارید.
  3. قدم موثر بعدی سوال در مورد هزینه های رایج و معمول است. زمانی که براساس مقدار پول موجود و مقدار خرج و مخارج تصمیماتی گرفته‌اید، باید درباره‌ی هزینه‌های عروسی در اطراف محلتان پرس و جو کنید.
  4. مخارجی در عروسی وجود دارند که می توانیم آن ها را طی برنامه ریزی جایگزینی برای آنها در نظر بگیریم و آنها را دور بزنیم.یعنی هزینه ها و ریخت و پاش های بی مورد که ضرورتی ندارد را حذف کنید.

دیدگاهتان را بنویسید