تالار وب

عشق و راه تشخیص عشق واقعی چیست

عشق واقعی

در این مطلب در سایت تالار وب می‌خواهیم توضیح بدهیم عشق چیست و چه راه‌هایی برای تشخیص عشق واقعی وجود دارد.شاید شما هم عشق و علاقه به شخص خاصی را تجربه کرده باشید. در این شرایط هربار که اسم او را می‌شنوید یا آن شخص شما را صدا می‌زند، قلب‌تان به‌ تپش می‌افتد و زمانی‌که نزدیک شماست، دست‌ هایتان عرق می‌کند. اما از کجا بفهمید که واقعا عاشق شده اید؟ از کجا بفهمید این یک حس واقعی است یا خیر؟ در ادامه همراه ما باشید.

جمله‌ای معروف از فیلم داستان عشق (Love Story)

عشق یعنی هیچ‌وقت مجبور به عذرخواهی نشوید، اما زمانی‌که از کارشناسان درباره‌ی عشق واقعی سؤال می‌شود، کمی مکث می‌کنند و به فکر فرو می‌روند. شاید به‌ این‌ دلیل باشد که عشق واقعی برای افراد مختلف تعاریف متفاوتی دارد.

دکتر ندر می‌گوید: «عشق واقعی به این معنی است که بخواهید میزان سلامتی، رفاه و خوشبختی فرد مقابل‌تان بیشتر از سلامتی، رفاه و خوشبختی شما باشد. زمانی که مراقب کلمات، افکار و فعالیت‌هایتان هستید، به‌ویژه اگر سعی می‌کنید که این رفتار برای فرد مقابل‌تان خوش‌آیند باشد، درواقع شما عاشق شده‌اید».

حالا برعکس اگر فردی به شما می‌گوید که «اگر من را دوست داری، باید…»، این عشق واقعی نیست. براساس گفته‌ی دکتر نرتروپ این نوع عشق در محدوده‌ی کنترل کردن فرد است.

دکتر لوری مور (Laurie Moore) میگوید: همه‌ی عشق‌ها از یک قلب گشوده ایجاد می‌شوند. زمانی که شما باهم هستید، این گشودگی و امنیت همزمان وجود دارد. اما ممکن است کسی که به او علاقه دارید، لزوما شریک زندگی شما نباشد.

مجموعه پیشنهادی:  طلاق عاطفی چگونه شکل می‌گیرد؟

۸ روش برای شناخت عشق واقعی

  1. احساس خوبی دارید
  2. دوست دارید که زمان‌تان را با شریک‌تان سپری کنید.نیازی ندارید که با دیگران باشید یا برای دوری از یکدیگر دنبال بهانه نمی‌گردید. شما از تمام لحظه‌هایی که باهم هستید لذت می‌برید. حتی اگر ساکت باشید.
  3. به شریک‌تان احترام می‌گذارید.از شنیدن درباره‌ی شریک‌تان به خود می‌بالید و چیزهایی شبیه به این می‌گویید: «همسر من در خوانندگی و ترانه‌سرایی بی‌نظیر است».
  4. افکار شریک زندگی‌تان برایتان جالب است
  5. ویژگی‌های غیرعادی شریک‌تان را می‌پذیرید.همه‌ی افراد ویژگی‌های خاص خودشان را دارند. حتی شما! اگر شریک‌تان ویژگی دلپذیر یا تحمل‌پذیری داشت، حال شما خوب است. اگر این ویژگی شما را آزار می‌دهد، باید در نوع رابطه‌تان دقیق شوید.
  6. احساس امنیت می‌کنید و نمی‌ترسید که شریک‌تان را از دست بدهید.
  7. برای باهم بودن توضیحی ندارید
  8. شریک‌تان را با دیگران مقایسه نمی‌کنید.همیشه افرادی زیباتر، باهوش‌تر و خوش‌اندام‌تر از همسر شما وجود دارند. اما شما نگران نیستید، زیرا دوست دارید که با او باشید.

دیدگاهتان را بنویسید