تالار وب

ماسک خانگی برای استحکام ناخن

روش تهیه ماسک خانگی برای ناخن

داشتن ناخن های زیبا و سالم یکی از زیبایی های زنانه است و همچنین سلامتی جسمانی انسان را نشان میدهد. اکثر خانم ها دوست دارند نان های درشان ، سالم و بلندی داشته باشند ولی به دلایلی ناخن های خوبی ندارند. در این مقاله چند ماسک خانگی و اسان برای زیباتر شدن و استحکام ناخن هایتان در اختیار شما قرار داده ایم.

ماسک برای ناخن
ماسک برای ناخن

روغن زیتون و آبلیمو

دو قاشق روغن زیتون و دو قاشق آب لیمو تازه را با هم مخلوط کنید و درون یک کاسه به خوبی هم بزنید و به آرامی ناخن‌ها را  پنج مرتبه و هر مرتبه دوبار با اینماسک ناخن ماساژ دهید تا ناخن‌های قوی و بلندی داشته باشید.

آب لیمو و نمک دریا

یک قاشق نمک دریا و یک قاشق آب لیمو تازه را با نصف قاشق آب گرم مخلوط کرده و ناخن‌ها را به مدت ۱۵ دقیقه در این مایع قرار می‌دهیم. اگر برای دو  هفته این ماسک ناخن را استفاده کنید، ناخن‌های سالم‌تر، قوی‌تر و خوش رنگ‌تری خواهید داشت

روغن زیتون، عسل و تخم مرغ

چهار قاشق روغن زیتون گرم (طوری که پوست را نسوزاند) را با دو قاشق عسل و یک تخم مرغ، خوب مخلوط کنید. سپس ناخن خود را برای ۱۰-۱۵ دقیقه، در این محلول نگه دارید. این مراقبت را حدود ۲ بار در هفته برای ۲-۳ هفته، به طور منظم انجام دهید.

روغن نباتی

با وجود اینکه روغن نباتی برای مصرف خوراکی توصیه نمی‌شود اما ساده‌ترین و باور نکردنی‌ترین روش برای داشتن ناخن‌های زیبا استفاده از ماسک روغن نباتی است. برای چند روز روغن نباتی را به ناخن‌هایتان بمالید تا نتایج را مشاهده کنید

مجموعه پیشنهادی:  نکات مهم برای داشتن پوستی شاداب

نکته: همیشه ناخن‌ها را از یک جهت سوهان بزنید، از کناره‌ها به سمت مرکز بروید. سوهان را به جلو و عقب نکشید (این یک اشتباه بسیار متداول است) این کار باعث ترک برداشتن و شکستگی ناخن می‌شود.

برای دیدن بهترین تالار پذیرایی ، تالارهای ویژه در تهران، باغ عروسی مجلل میتوانید در سایت تالاروب جستجو کنید.

دیدگاهتان را بنویسید