تالار وب

مرد ایده آل کیست؟

مرد ایده آل کیست؟

اگر به دنبال یک مرد ایده آل برای ازدواج میگردید، حتما این هفت نشانه را به خاطر بسپارید…

همه آقایان دوست دارند شوهران خوبی برای همسرانشان باشند و همسرانشان از بودن در کنارشان احساس رضایت کنند. اما این امر به خودی خود حاصل نمی شود، بلکه یک مرد باید در رفتارها و برخوردهایش با همسر، اموری را رعایت کند تا همسرش او را به عنوان یک شوهر خوب بشناسد. در اینجا برخی از مهم ترین ویژگی های یک مرد ایده آل را عنوان می کنیم.

اولین نشانه: احترام می گذارد
وقتی می خواهیم ببینیم که آیا یک مرد، مرد واقعی زندگی شماست، به اولین نکته ای که باید توجه کنیم، وجود احترام است. اگر می خواهید بدانید احترام در رابطه میان شما و نامزد تان جایی دارد، می توانید از نشانه های زیر کمک بگیرید:

* اهل سازش است و به خاطر منافع مشترک تان کوتاه می آید. او گذشت های شما را می بیند و برای کم کردن فشار روی شما و ارتباط تان، گاهی از خواسته هایش می گذرد.
* به احساسات و نگرانی های شما گوش می کند و بدون نصیحت کردن یا رنجیدن، برای درک کردن  شان تلاش می کند.
* می داندکه یک آدم بی عیب و نقص نیستید اما شما را همان طور که هستید دوست دارد و با دیگران مقایسه تان نمی کند.
* برای نظر های شما ارزش قائل است؛ قبل از هر تصمیم اساسی ای، نظر شما را می پرسد و با تک روی سعی نمی کند حرف خودش را به کرسی بنشاند.
*  وقتی موفقیتی به دست می آورید با تمام وجود برای تان خوشحال می شود و سعی می کند زمینه را برای موفقیت های آینده تان فراهم کند.
* احترام فقط در لحن خوب و رفتار پر محبت خودش را نشان نمی دهد.  پس اول ببینید که نامزد تان نشانه های بالا را در رفتارهایش نشان می دهد یا خیر و بعد وجود آن ها را در رفتارهای خودتان بررسی کنید.

دومین نشانه: اولویت های مشترک دارید
در هر ارتباطی خط قرمز هایی هست که شکسته شدن شان همه چیز را به هم می ریزد و البته محدودیت های همه ارتباط ها مثل هم نیستند. وقتی هم که پای زندگی مشترک به میان بیاید، خط قرمز ها پیچیده تر و گاهی هم غیرقابل عبورتر می شوند و به همین دلیل یکی از اصلی ترین نشانه هایی که به شما می گوید یک مرد، همسر ایده آل شماست، احترام به همین خط قرمز هاست
همه ما ایده آل هایی در ذهن مان داریم که از بچگی،  وقتی صحبت ازدواج در آینده می آید، در ذهن مان چرخ می زنند. از ویژگی های ظاهری ای مثل قد و وزن گرفته تا شرایط مالی، تحصیلات و خصلت های رفتاری. مسلما هیچ دختری دوست ندارد همسر آینده اش بی پول یا بدخلق باشد اما اولویت گذاری آدم ها برای این ویژگی ها یکسان نیست. یکی به شأن اجتماعی اهمیت بیشتری می دهد و یکی به خلق وخو؛ یکی خانواده برایش مهم است و یکی هم پول. اما برای شما کدام مهم تر است؟
۲  برای انتخاب همسر، به الگوهای دیگران نگاه نکنید و سعی کنید که این موضوعات مهم را از نظر خودتان دسته بندی کنید.
۲  مهم نیست که از نظر بقیه فردی که انتخاب کرده اید چقدر شگفت انگیز یا ایده آل است، مهم این است که این فرد چقدر به معیارهای خود شما نزدیک باشد و البته اینکه از مرزبندی ها و خط قرمز های تان هم عبور نکند.

و اما سومین نشانه: شما اولویت اول همسر آینده تان باشید
برای بسیاری از مردان، شغل و حرفه تقریباً در صدر فهرست اولویت ها قرار دارد. مردان مقدار زیادی از احساس ارزشمندی شان را از شغلشان می گیرند. این الزاماً تضادی با رابطه مردان با زنانشان ندارد، مگر اینکه شغل آن ها تمام فکر و ذکرشان را به خود مشغول کرده باشد. در یک ازدواج سالم، از همان روز اول ازدواج، باید اولویت زندگی تغییر  کند. پیش از ازدواج، اولویت مرد، نگهداری و مراقبت از والدینش بود. پس از ازدواج، نگرش او در احترام گذاشتن به والدینش تغییر نمی کند، اما شیوه زندگی اش باید عوض شود. او دیگر نمی تواند به محض اینکه مادرش تلفن کرد از جا پریده و به خانه او برود، زیرا او اکنون زن جدیدی وارد زندگی اش شده که خواسته های خاص خودش را دارد. اگر از همان اول ازدواج، زن در اولویت قرار بگیرد آن وقت رابطه شوهر با والدینش می تواند به طور کامل و سالم ادامه یابد. اولویت اول را به زن دادن به هیچ وجه احترام مرد به والدینش را کم نمی کند، بلکه الگوی سالمی را به وجود می آورد که به مرور زمان می تواند ستایش و تحسین والدین را نیز کسب کند.

مجموعه پیشنهادی:  شرط و شروط ازدواج با داماد کوچکتر از عروس

نشانه چهارم: از خط قرمز ها نمی گذرد
در هر ارتباطی خط قرمز هایی هست که شکسته شدن شان همه چیز را به هم می ریزد و البته محدودیت های همه ارتباط ها مثل هم نیستند. وقتی هم که پای زندگی مشترک به میان بیاید، خط قرمز ها پیچیده تر و گاهی هم غیرقابل عبورتر می شوند و به همین دلیل یکی از اصلی ترین نشانه هایی که به شما می گوید یک مرد، همسر ایده آل شماست، احترام به همین خط قرمز هاست.

نشانه پنجم: اجازه می دهد خودتان باشید
همه ما دوست داریم بهترین باشیم. بهتر از چیزی که هستیم و حتی بهتر از چیزی که در توان مان هست. به خصوص اگر مقابل فردی بنشینیم که دوستش داریم و نگران از دست دادنش هستیم، دوست داریم خودمان را به مراتب بهتر از خود واقعی مان جلوه دهیم و ضعف ها و شکست های مان را در مقابلش پنهان کنیم. دوست داریم او فکر کند، قوی ترین و ایده آل ترین دختر جهان هستیم و هیچ جای دنیا، فردی به مهربانی، صبوری و دانایی ما پیدا نمی شود ولی مدتی که بگذرد،  این تلاش برای بیش از حد خوب بودن و در واقع یکی دیگر بودن، برای مان خسته کننده می شود و میل ماندن در آن رابطه را از وجودمان دور می کند.

همه آقایان دوست دارند شوهران خوبی برای همسرانشان باشند و همسرانشان از بودن در کنارشان احساس رضایت کنند. اما این امر به خودی خود حاصل نمی شود، بلکه یک مرد باید در رفتارها و برخوردهایش با همسر، اموری را رعایت کند تا همسرش او را به عنوان یک شوهر خوب بشناسد
* باید بدانید در یک رابطه ایده آل و در مقابل مردی که مرد زندگی تان است، شما هیچ نیازی به پنهان کردن خود واقعی تان نخواهید داشت.
*  می دانید او شما را همان  طور که هستید دوست دارد و حتی اگر هزار زن قدرتمند  تر و داناتر از شما مقابلش ظاهر شوند،  باز هم شما را انتخاب می کند.
*  این حس به شما اعتماد به نفس می  دهد و نمی گذارد که با حسادت، ترس ها و بی اعتمادی های بی  مورد یا احساس ناامنی، زندگی مشترک تان را خراب کنید.

نشانه ششم: از شما دفاع می کند
گرچه بهترین حالت ممکن این است که ازدواج شما همه را خوشحال کند و کوچک ترین سردی و مشکلی در این مسیر پیش نیاید اما نباید فراموش کنید که این حالت رویایی همیشه هم اتفاق نمی افتد. تفاوت های خانوادگی، تفاوت در انتظارها و سبک زندگی و بسیاری عوامل دیگر می تواند انتقاد دیگران را متوجه شما و تصمیم مشترک تان کند. انتقادهایی که گاهی از طرف خانواده و اطرافیان شما بیان شده و گاهی هم به نامزد تان گفته می شوند و گوش او را پر می کنند.
*  اگر او همسر ایده آل شما باشد، با شنیدن این داوری ها و گوشه کنایه ها از تصمیمش دلسرد نمی شود و برای راضی کردن دیگران، به فکر تغییر برنامه هایش نمی افتد.
* شایدشما ۲ نفر با گرفتن یک تصمیم مشترک بتوانید راه را برای این ازدواج هموارتر  کنید اما یک مرد ایده آل هرگز بار این تغییرات را به دوش شما نمی اندازد و با قرار دادن تان در برابر دیگران، به دنبال حاشیه امنی برای خودش نمی گردد.

نشانه هفتم: حس تان به شما می گوید…
حتی اگر او تمام نشانه هایی که یک همسر ایده آل باید داشته باشد را دارد، باز هم به معنای این نیست که او مردی است که برای آرامش شما آفریده شده است. با وجود بررسی تمام این موضوعات، دست آخر باید به این فکر کنید که چه حسی درباره این مرد دارید.

در آخر باید بدانید که شرایط و ویژگیهای مطرح شده برای همسر مطلوب، نگاهی آرمانی است و منظور این است که هر چقدر فردی به این معیارها نزدیکتر باشد زندگی مشترک سالمتری را تجربه خواهد کرد. وگرنه اینطور نیست که لزوما یک همسر موفق و مطلوب همه این ویژگیها را داشته باشد.

منابع: شهر سوال
برترین ها
تبیان

دیدگاهتان را بنویسید