تالار وب

مشاوره ازدواج آنلاین

مشاوره آنلاین ازدواج
مشاوره آنلاین ازدواج

مشاوره ازدواج آنلاین

همانطور که همه ما میدانیم
مشاوره قبل از ازدواج نقش بسیار مهمی در زندگی موفق برای تمامی زوج ها دارد، این به این معنی نیست که اگر از مشاوره ازدواج استفاده نکنیم حتما به مشکل برخورد خواهیم نمود. ولی انجام مشاوره قبل از ازدواج کمک شایانی به تحکیم و ادامه خوش زندگی خواهد داشت.
مشاور متخصص سایت تالارهای پذیرایی ایران “تالار وب” برای زندگی هر چه بهتر شما راهنمایی های را در مشاوره ازدواج آنلاین سایت ارائه می دهد. بهترین کاری که در امر مشاوره قبل ازدواج میتوانید انجام دهید این است که هم اکنون برای بوجود آوردن کانون پایدار خانواده، خود را با اصول صحیح زندگی که از طریق مشاوره ای که سایت تالاروب بصورت آن لاین انجام میدهید، آشنا نمایید و با عمل به آن به خود کمک نمایید تا گرمای زندگی خود را بیشتر نمایید.
از راه های استحکام مسائل زناشوئی میتوان به موارد زیر اشاره نمود:
۱- دانستن و رعایت نکات درست و علمی مشاوره برای ازدواج در زمینه روابط زناشوئی.
۲- شناخت درست همسر.
۳- انتخاب مشاور خانواده مناسب.
۴- روش های حل مشکلات و معضلات زندگی زناشوئی.
۵-طریقه صحیح برخورد و رفتار با خانواده همسر.
مشاور ازدواج شامل راهنمایی های لازم قبل ازدواج و در مواقعی که ازدواج نموده اید راهنمایی های لازم در حین ازدواج در سایت تالارهای پذیرایی می باشد، که باید بطور صحیح هر کدام از این راهنمایی ها انجام شوند، در تصمیم گیری خانواده دیده شود و توجه شود که دردنیای امروز همه چیز براساس علم و دانش و تخصص پایه گذاری میشود، به همین دلیل خیلی خوب خواهد بود  که مان هم به طور صحیح، طریقه زندگی خود را با اصول صحیح و علمی و علمی پایه ریزی نماییم.
خانم فریبا سلیمی کارشناس ارشد روانشناسی، مشاور ازدواج و طلاق بصورت آنلاین سوالاتی که میتوان بصورت غیر حضوری به آنها پاسخ داد را به شما جواب میدهند.
هدف از ازدواج “زندگی کردن” و یا تنها “تشکیل خانواده” نیست! بلکه لذت بردن بیشتر از زنگی هدف اصلی ازدواج است.
مشاوره آنلاین ازدواج
مشاوره آنلاین ازدواج
مشاوره ازدواج آنلاین، مشاره خانواده، مشاوره رایگان ازدواج

19 دیدگاه دربارهٔ «مشاوره ازدواج آنلاین»

 1. سلام خسته نباشید
  آقا من بین سه راهی گیر کردم قفل کردم نمیدونم باید چیکار کنم اول از خودم بگم پسری هستم ۲۲ ساله تا حالا هیچ رابطه ای با هیچ دختری نداشتم چه دوست بودن چه بیشتر از اون و الان از این قضیه خسته شدم دیگه نمیتونم از طرفی چون مغازه دار هستم نمیتونم برم دوست دختر پیدا کنم بردارم بیارم خونه چون آبروم میره محل کارم و خونه پدر و مادرم که توش زندگی میکنم یه جاس.حالا اصلا حوصله این دوست بازی هارو هم ندارم میخوام یکسره ازدواج کنم.البته پول زیادی ندارم ولی خب دارم کار میکنم ماهی ۲ ملیون دارم و بلاخرا پدرمم پشتیبانمه همه جوره حالا مسله اینه

  ۱-یه دختر هست یکم بگی نگی پررو و از اوناییه که احتمالا دوست پسر داشته و تا یه پسر خوشتیپ میبینه چشماش شیشتا میشه این رنگ پوستش سبزه است و یکم چاقه پدرش معتاده مادرشم نمیدونم کیه نزدیک مغازه ام هست بعضی وقتا میاد اونجا حالا از این یکم خوشم اومده ولی متاسفانه فکر نمیکنم بهم وفادار باشه اما خیلی داغ و پر هیجان واسه مسایل جنسی اینو از رفتارش راحت میفهمم حدادا ۱۵ سالشه
  ۲-یه دختر هست توی فامیلمون که ۱۷ سالشه و پوستش گندمیه اخلاقش کمی بهتر از اینه و شاید بهم وفادار باشه اخه بازم یکم قرتیه نمیدونم دوست پسر داشته یا نه وچهره اش از این دختر قبلی بهتره سفید تره و دست ها و صورتش کم مو هستن اندام نسبتا خوبی داره ولی مصلا رفتیم بیرون کفشاشو دراورد پاهاش بو گند میدادن یکمی رعایت نمیکنه بهداشتشو یا حجابشو هی روسریش میافته همه جا یعقه اش باز میشه باباشم ادم عوضیه و مادرم خیلی عتیقه است از اینم یکم خوشم میاد چون اینم یکم داغ واسه مسایل جنسی و اگه برم خاستگاری هرکدومشون سریع قبول میکنن چون هردوتاشون بدبختن و بلاخره پسری مثل من که نسبتا ورزشکارو مغازده باشه براشون خوبه
  ۳-یه دختر هست بازم نزدیک خونمون که اون ۱۵ یا ۱۶ سالشه پوستش سفیده چهره اش قشنگه خیلی باحجابه انقدر که دیگه از خونه به زور میاد بیرون هی با چادر و مقنعه و چمیدونم مانتو مشکی کلفت و یه سری لباس هایی که کلا هیچ تاثیری رو هیچ پسری نمیزاره میپوشه انگار که اصلا این داغ نیست سرد توی مسایل جنسی(انگار که به رنگ پوستشون هم هست دخترای سفید تر سرد ترن)با اینکه تقریبا هیچوقت ارایش نکرده از اونا که هی ارایش میکنن خوشگل تره چشماش رنگیه اخلاقش خیلی مهربون ترهخ ولی نمیدونم از من خوششم میاد یا نه اما تقریبا مطمعنم که دوست پسر نداشته و اهل این کارا نیست از اینم خوشم میاد و بازم باباش معتاده اما ادم بدی نیست مادرشم نمیدونم کیه و دو خواهر و برادر کوچولو داره خلاصه توی همه چی بهتره الا مسایل جنسی ممکنه توی اون قضیه که از همه مهم تره برام باهاش بعدا به مشکل بر بخورم اما دخترای سبزه این مشکل رو نداشتن در عوض مشکلات دیگه داشتن نمیدونم حالا باید چیکار کنم خاستگاری کدومشون برم؟
  ۴-اصلا بعضی وقتا از زن گرفتن خودم پشیمون میشم میگم نه بابا من نمیتونم زن بگیرم هنوز خیلی باید پول جمع کنم اصلا من حوصله زن و اینا رو ندارم اما از یه جهت اگه ببینم هرکدوم از این ها ازدواج کرده به خصوص اخری یا براش خاستگاری چیزی اومده خودمو میکشم میبخشید خیلی شد

  پاسخ
  • سلام آقا شایان عزیز
   مسائلی که مطرح کردین رو با دقت خوندم. به نظر من شما باید کم بالغانه تر به ازدواج نگاه کنید. ازدواج زمانی میتونه باعث پیشرفت و کماغل شما بشه که تکمیل کننده بخشی از وجود و روح و افکار شما باشه. رنگ پوست اندام و خلاصه مسائل ظاهری بخش کوچکی از زندگی هر فردی رو تشکیل میده، و بخش اعظم اون رو مسائل درونی مثل لذت بردن از مصاحبت و هم صحبتی با طرف مقابل ، لذت بردن از نگاه کردن به همدیگه ، اشتیاق به رسیدن به منزل و درکنار همدیگه بودن و خیلی مسائل این چنینی تشکیل میده.
   من در این فضا و از این طریق کمک زیادی نمیتونم بهتون بکنم. فقط پیشنهاد میدم که با افراد متاهل موفق در این مورد حرف بزنید تا متوجه بشید که به چه مطالبی باید توجه کنید و بتونید به بلوغ فکری در مورد ازدواج برسید.
   براتون آرزوی سعادت و خوشبختی میکنم. اگر سوالی در این مواردی که گفتم داشتید میتونید از همین طریق بپرسید تا جواب شما رو بدم.

   پاسخ
 2. سلام ظهر بخیر ما برای برادرم خواستگاری رفتیم و خانواده دختر گفتن ۷۲ سکه و ی زمین و پدرم میگن ۱۴ تا سکه با ی زمین . اصلا هم از حرفشون پایین نمیان . من و مادرم خیلی استرس داریم چون برادرم تک پسره و اصلا دوست نداریم ناراحت بشه چندسالی هم هست که با هم آشنا هستن . فقط سر موضوع مهریه موندیم. چطوری پدرم رو راضی کنیم که قبول کنه ؟ کمک کنین لطفا

  پاسخ
 3. سلام
  نمیدونم شاید پرسیدن این سوال با این مدل های ذهنی آدم های این عصر و زمانه یه مقدار تناسب نداشته باشه. اما خیلی دوست دارم به جوابی منطقی برسم. هنوزم هستند دخترایی که تن به یک سری روابط عجیب و غریب که اقتضای عصر حاضر هست نمیدند. اصلا با این قضیه هیچ مشکلی ندارم فقط و فقط داستان من این قضیه است که اگر یه دختری از یه پسری خوشش بیاد و مدلش مثل مدل خیلی از ادم ها انقدر راحت نباشه که پیش قدم بشه و جلو بره باید چیکار کنه؟ خیلی مزخرفه که ادم اذیت بشه آخرش به اینجا رسیدم که کلا دوست داشتن رو حذف کنم چون انگار این مدلی دوست داشتن فقط برای پسراست خیلی ناراحتم از اینکه از یکی وقتی خوشم میاد نمیتونم کاری کنم و با کلی داستان و ماجرا و کلی اذیت شدن باید کنار بیام و اخرش هیچی به هیچی. نمیدونم حس می کنم باید در دل رو بست و در کنار تاقچه ای گذاشتش تا کسانی که اختیار دوست داشتن و ابرازش رو دارند بیاند و بهش ابراز کنند. خیلی ناراحت کننده است و من نتونستم براش راه حلی پیدا کنم.ممنون میشم اگر راهی هست شما هم بفرمایید

  پاسخ
 4. سلام من ١٩ سالمه و دقیقا یک سال و نیم پیش به صورت سنتی عقد کردم ولی هنوز زیر یه سقف نرفتیم ، توی این یه سال و نیم انقد عذاب کشیدم که بارها از خدا مرگ خواستم خواهش میکنم کمکم کنید ، نامزدم زمان اشناییمون بهم دروغ گفت تا بدستم بیاره گفت اجازه میده من دانشگاه ازاد برم ، گفت میریم خارج از خونه ی پدر مادرش زندگی میکنیم اما زد زیر تمام حرفاش ، یک ماه ترکم کرد نه مسیجی نه تماسی نه دیداری .. و بهم گفت تصمیمتو بگیر یا برو یا بمون و لا این شرایط کنار بیا ، من روی بچگی و نادونی قبول کردم تمام شرایط و .. ولی بعدش نه تنها عزیز نشدم بلکه همه چیز بدتر شد .. نه پول تو جیبی بهم میده تا با دهنم ازش نخوام نه بیرون میریم نه زنگ میزنه نه مسیج میده .. حتی انقد باهام سرده که بعضی وقتا جلوی خودش میزنم زیر گریه .. من باکره هستم بارها جفتمون تصمیم به جدایی گرفتیم و جفتمون دوباره برگشتیم ، جفتمون خسته شدیم ، خواهش میکنم بهم بگین چیکار کنم من دیگه هیچ حسی به نامزدم ندارم .

  پاسخ
  • درود بر شما، یه چند تا نکته هست که باید اول مشخص کنید، ۱- به صورت سنتی دقیقا منظورتون چی هست؟ ۲-شما شرایط ایشان رو میدونستید و عقد کردید، یا بدون اطلاع از همه چی بله را گفتید؟ ۳- این سوال و جواب آن از همه چی مهتر است، آیا تا حالا پیش مشاور رفته اید، اگر آره جواب مشاور چی بوده ؟

   پاسخ
 5. با سلام وقتتون بخیر.من ۲۱ سال سن دارم و کسی که دوسش دارم ۲۹ سالشونه.ما تقریبا در بیشتر جهات باهم تفاهم داریم.علاقمون دو طرفه اس ولی تنها مشکلمون اینه راهمون دور هستش چندین ساعت راه هستش و خانواده من خیلی سخت گیر هستن.ایشون ساکن شهرکرد هستن و من ساکن کرج.نمیتونم ایشون فراموش کنم.چندین ماه که در ارتباط هستیم.لطفا راهنماییم کنین خیلی ممنونم

  پاسخ
  • سلام من ۲۶ سالمه به مدت یک هفته با آقایی در چت آشنا شدم البته خودم این مدل آشنایی رو دوست ندارم به ایشونم گفتم ولی گفت حتما حکمتی توشه و من آدم بدی نیستم باهم آشنا بشیم اگه خوب نبودیم اشکال نداره ایشون هم شهری من هست و شرایطش این طور که خودش گفته خوبه تو صحبتاشم آدم بدی به نظر نمیاد ولی من خیلی می ترسم از این مدل آشنایی خواهش میکنم کمکم کنید که چه طور برخورد کنم و چه قدر اعتماد کنم و چه مدت برای آشنایی باهاش صرف کنم که مشکلی پیش نیاد و بشناسمش.در ضمن من خودم آدم محجوب به حیایی هستم و تا الان با آقایی برخورد نداشتم برا ازدواج و این مسئله اتفاقی برام پیش اومد. ممنون

   پاسخ
   • سلام سارا خانم
    اینکه چطور باب آشنایی باز میشه الزاما نقشی در خوشبختی یا بد بختی نداره. چه زوج‌هایی که با لحاظ کردن همه شرایط آشنایی سنتی از هم جدا شدن و چقدر زیاد سراغ داریم افرادی که در مهمانی٫ موقع خرید و حتی در جاهایی که اصلا فکرش رو هم نمیکنیم با هم آشنا شدن و ازدواج کردن و الان خوشبخت هستن. پیشنهاد من اینه که شما با در نظر گرفتن حریم زیاد با فرد مذکور آشنا باشید و سعی در شناخت ایشون کنید.
    البته این رو هم باید گفت که شناخت در دنیای امروز اصلا کار ساده ای نیست و برای این مار راه بسیار دشواری رو پیش رو دارید. برای رفع این مساله هم پیشنهاد می‌کنم حتما از یه مشاور کمک بگیرید.
    در آخر بگم که افرادی که قصد ازدواج دارند از مطرح کردن آشنایی پیش خانواده ها اصلا ترسی ندارند. شما بهش بگید که این مطلب رو با خانواده‌تون مطرح می‌کنند اونها در جریان این آشنایی هستند. قاعدتا باید در مورد این کار شما جبهه خاصی بگیرن.
    امیدوارم که در این جملات کوتاه تونسته باشم تا مقداری از تجربه خودم رو در اختیارشما قرار بدم. باز اگر سوالی داشتید و یا کمکی از ما بر می اومد مطرح کنید تا به اندازه وسعم در کنار شما باشم.

    پاسخ
 6. سلامت ببخشید من۲۰ سالمه و ۱۱۰ کیلوام قدمم۱۷۰ یه دخترخاله دارم اونم مثل منم چاق و زنش ۸۶ کیلو وقدشم ۱۵۰ می خواستم بدون این که دوتا مون چاقیم مشکلی در ازدواجمان به وجود نمی یاره ؟ یا برای بچه دار شدن ؟؟ و بچه مون هم صد درصد چاق میشه ؟

  پاسخ
 7. من ۱۹ سالمه و دختر کم رویی هستم.
  همیشه ترس داشتم از اینکه بخوام ازدواج کنم. الان یه خواستگار دارم و هز اینکه باهاش روبرو بشم و باهاش بیرون برم که بشناسمش خجالت میکشم.
  ننیدونم چیکار کنم تا این حسم از بین بره.
  لطفا بگید چیکار کنم

  پاسخ
  • سلام خانم جوان
   باید دلیل خجالت کشیدنتون رو پیدا کنید. این مسئله به احتمال زیاد فقط در مورد خواستگاری و ازدواج نیست که شما را آزار میده. مسلما جاهای دیگری هم هست که به شما لطمه زده و خواهد زد.
   شما باید ریشه ای این مسئله را حل کنید تا به یک آرامش درونی رسید.
   یکی از دلایل مسئله شما کم بودن اعتماد به نفس هست که معمولا دلیل خاصی برای این کمبود وجود نداره. و این کمبود فقط به خاطر تصویر ذهنی خود فرد به وجود می یاد.
   اگر میتونی اطلاعات بیشتر بدهید تا بهتر راهنمایی انجام بشه.

   پاسخ
 8. سلام من ۲۶ سالمه
  اون زمان که خواستگارداشتم خونوادم نمیزاشتن ازدواج کنم
  الان که سختگیرشدم و خواستگار انچنانم ندارم
  دوستدارم ازدواج کنم و حس تنهایی اذیتم میکنه

  پاسخ
  • سلام سهیلای عزیز
   ۲۶ سالگی که سن زیادی نیست عزیزم
   ان شاالله به زودی اون کسی که لایقت هست پیدا میشه عزیزم

   پاسخ
  • سلام به همه دوستان و خوانندگان سایت تالار وب
   مسئله ای که دوست عزیزموم سهیلا مطرح کرد باعث شد تا مطالبی رو برای همه بازگو کنم.
   ۲۶ سالگی اصلا سنی نیست که برای ازدواج دیر باشه. نباید خوتون رو آزار بدید برای گذشت زمان. افراد زیادی هستند که در سن ۳۵ سالگی ازدواج کردن و زندگی بسیار خوبی دارن.
   دوم اینکه سخگیری در انتخاب فقط به خودتون صدمه میزنه. هر چه میخواهید رو روی کاغذ بنویسد. هر چه طرف مقابل شما به خواسته شما نزدیک تر باشه اون فرد برای شما ایده آل تر هستش.
   به نظر من اگر ۶۰ درصد اولویت های شما رو دارا باشه باید به اون فرد فکر بشه. فراموش نکیم که تفاهم قبول کردن تفاوت هاست.
   سوم اینکه حس تنهایی حس منفی هستش که اگر موقع انتخاب سراغمون بیاد ممکنه که باعث انتخاب نادرستی بشه که بعدها پشیمونی به بار بیاره که جبرانش خیلی راحت نباشه.
   درست انتخاب کنید ، زندگی رو راحت بگیرید و حس های منفی رو از خودتون دور کنید
   بهتر باشید

   پاسخ
 9. با سلام
  من دختری ۲۳ ساله هستم و با شخصی که قرار است باهم ازدواج کنیم جداگانه و به صورت اینترتی تست طبع شناسی دادیم و من سرد و تر و ایشون گرم و خشک بودن. میخواستم بدونم با این شرایط میشه ازدواج کرد؟ مشکلی در آینده پیش نمیاد؟ الان یک سال و ۲ماه است که با همدیگر دوست هستیم و من خیلی آروم هستم حتی در رابطه جنسی خیلی تحرک ندارم… ولی ایشون در رابطه خیلی پرتحرک هستن و خیلی از کارهایی رو که دوست دارن من نمیتونم انجام بدم.
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
  • سلام بر شما دوست عزیز و گرامی
   در مورد سوال شما باید بگم که این که شما سردتر و همسر شما گرم تر هستند به خودی خود مشکل ایجاد نمیکنه. این تفاوت همه انسانهاست که در همه موارد زندگی وجود داره. ولی اونچه که باید بهش توجه بشه اینکه این تفاوت چقدر مورد توافق طرفین باشه. به عبارت دیگه باید دید که اون چیزی که در شما کمرنگتر هستش چقدر برای طرف مقابل شما ارزش محسوب میشه و نبودش باعث بوجود آمدن خلع در زندگی شوهر شما میشه. این مطلب باید بررسی و بعد پاسخ داده بشه.
   این مطلب فقط مربوط به مسئله جنسی در رابطه ها نمیشه. بلکه میشه به همه موارد در زندگی تعمیمش داد.
   باید سردی شما برسی بشه و حتی گرمی طرف مقابل شما هم باید مورد بررسی قرار بگیره. شاید شما نرمال باشید و همسر شما زیاد گرم باشن که در این صورت ایشون باید بررسی و درمان براشون در نظر گرفته بشه.
   خودتون رو اصلا ناراحت نکنید و خونسردی خودتون رو حفظ کنید. هیچ مسئله ای وجود نداره که حل نشه.
   لطفا از خودتون شرح حال بیشتری بدید تا بتونم راهنمایی بهتری برای شما ارسال کنم.

   منتظر شرح حال بیشتری از شما هستم

   پاسخ
  • سلام برای دخترم خواستگاری اومده تمام شرایطش مناسب هست ولی دخترم میگه با وجودی که خیلی چیزاش مثبته ولی به دلم نشسته میگه تمام دوستام میگن اول فرد باید به دلت بشینه بعدقضیه های دیگش حالا از شما راهنمایی میخوام آیا واقعا باید با نظر اول فرد به دل آدم بشینه یا بعد از شناخت باید چنین اتفاقی بیوفته
   با سپاس

   پاسخ
   • سلام بر شما
    در گفته هاتون درج نموده بودید که “شرایط خواستگار دختر شما مناسب” هستش. “مناسب” از دید شماست یا از نگاه دخترتون؟ باید بررسی کنید که از نگاه دختر شما جه مسائلی مناسب هست.
    مطلب دیگه ای که باید بهتون بگم اینه که از دخترتون سوال کنید که چه مسئله ای در فرد خواستگار وجود داره که باعث شده به دلش ننشینه. جواب این پرسش میتونه خلی به حل این مسئله کمک کنه.
    دل نشین بودن یک موضوعی است که از دورن انسان خارج میشه. به عبارت دیگه کاملا ناخودآگاهی است. باید دید که چه چیزی باعث دلنشینی برای دختر گل شما میشه. اگه منطقی باشه باید بهش بها داده بشه.
    جمع بندی: باید با دختر گلتون صمیمانه صحبت کنید. بهش بگید که زندگی تشکیل شده از مسائل منطقی و احساسی. هر کدوم به تنهایی نمیتونن باعث خوشبختی بشوند. دلنشینی را باید بتونه تعریف کنه.

    بهترین کاری که میتونید انجام بدید اینه که حتما از مشاوره حضوری استفاده کنید. در مشاوره حضوری مسائل بیشتری واشکافی میشه که در نهایت به حل بهتر مسئله کمک میکنه.
    امیدوارم که تونسته باشم کمک کوچکی به شما کنم.
    خوب تر باشید

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید