تالار وب

معایب خوابیدن با آرایش

معایب خوابیدن با آرایش

همه ی ما حتما درباره مضرات خوابیدن با آرایش را شنیده ایم ولی اغلب خانم ها با این که میدانند با آرایش خوابیدن مضر است باز هم به دلایلی مانند خستگی و یا تنبلی صورتشن را از آرایش قبل ازخواب پاک نمیکنند. بهتر است بدانیم که پاک نکردن آرایش صورت در طی دراز مدت و دوران پیری چقد برایتان دردسر ساز خواهد شد و شما زودتر از موعد گرفتار پوستی چرک و افتاده میشوید. منافذ پوست انسان احتیاج به نفس کشیدن دارد و شما با پاک نکردن آن از روی پوستان آسیبجدی به آن وارد میکنید و پوست صورت چون نمیتواند نفس بکشد دچار چروک میشود چون پوست بسته است فشار ناشی از عرق و چربی از آن عبور نمیکند.

در ادامه معایب خوابیدن با آرایش را برای شما بازگو کرده ایم.

معایب پاک نکردن آرایش قبل خواب
معایب پاک نکردن آرایش
  • پاک نکردن ریمل و معایب آن برای مژه

ریمل‌های ضدآب باعث بروز کشش در ریشه مژه می‌شود و می‌تواند باعث ریزش مژه و کم‌پشتی آن شود. حتی اگر ریمل ضدآب هم نباشد، تماس مژه با بالش یا مالیدن چشم باعث تضعیف ریشه مژه و در درازمدت باعث ریزش آن خواهد شد.

  • معایب پاک نکردن خط چشم

خوابیدن با خط چشم، احتمال عفونت چشم را بالا می‌برد. به هر حال ممکن است در طول شب خانم چشمش را بمالد و این ترکیب وارد چشم شود و دور پلک ایجاد حساسیت کند.

  • پاک نکردن کرم های آرایشی قبل از خواب

بهتر است قبل از خواب کرم‌پودر و تمام کرم‌های آرایشی حتی ضدآفتاب یا رژ لب با توجه به جنس پوست، با آب و صابون یا شیرپاک‌کن پاک شود تا منافذ پوست باز شود و امکان تنفس پوستی وجود داشته باشد. حداکثر می‌توان یک کرم‌ مرطوب‌کننده یا کرم شب یا کرم دور چشم ملایم مصرف کرد.

  • خشکی پوست در اثر پاک نکردن آرایش
مجموعه پیشنهادی:  بازدید عروس آفرینا

اگر مواد آرایشی سنگین باشد، مثلا کرم‌پودرهای گریم، جلوی رطوبت‌رسانی به پوست را می‌گیرند و باعث خشکی آن می‌شوند. گاهی نیز حساسیت به این مواد باعث قرمزی و خارش می‌شود که خود زمینه‌ساز خشکی پوست است.

  • آرایش صورت دشمن پوست شما

استفاده طولانی مدت از کرم های آرایشی مخصوص گریم و کرم پودرها بیشتر از ۲ الی ۳ ساعت نباید روی پوست بماند و فورا باید از روی پوست پاک شود.

مضرات نشستن صورت
معایب نشستن صورت قبل خواب

دیدگاهتان را بنویسید