تالار وب

معیارهای ساخت تالار پذیرایی

معیارهای ساخت تالار پذیرایی ، مهمترین معیار ساخت تالار

اصلی ترین فاکتور ساخت تالار پذیرایی:

معیارهای ساخت تالار پذیرایی یا به عبارت دیگر مهمترین مطلبی که باید به آن برای ساخت تالار عروسی دقت نمود، بررسی موقعیت قرارگیری زمین تالار برای ساخت یک تالار پذیرایی جدید است.

می توان گفت موقعیت قرارگیری ملک یک تالار پذیرایی یکی از اصلی ترین فاکتورهایی است که می تواند راه را برای برند شدن آن تالار پذیرایی هموار نماید. هرچند که نمی توان موقعیت خوب یک تالار را دلیل بر موفقیت آن تالار دانست . چه بسا تالار های زیادی که در بهترین نقاط شهر های ما قرار دارند اما در شمار ضعیف ترن تالار های پذیرایی به حساب می آیند. اما در هر صورت اگر میتوانید زمینی را انتخاب نمایید که در یک خیابان اصلی ، دارای مسیر تردد و دسترسی مناسب و دارای پارکینگ فراوان باشد قطعا درنگ نکنید و همچنین در یاد داشته باشید که قبل از هر اقدامی رقبایتان را شناسایی و نقشه راه خود را مشخص نمایید و کاملا برنامه ریزی کنید. که قرار است در چه سطحی و برای چه بخشی از جامعه خدمات خود را ارائه نمایید و در این راه چه رقبایی و در چه سطحی وجود دارند که باید از آنها پیشی بگیرید.

بررسی وضعیت موجود یک تالار پذیرایی برای بازسازی

برای اینکه به بهترین نتیجه در بازسازی خود برسید ابتدا باید وضعیت فعلی تالار خود را بررسی نمایید و نقاط قوت و ضعف آن را بسنجید. نکته مهم اینکه نقاط قوت و ضعف تالار پذیرایی شما باید در مقایسه با رقبایتان سنجیده شود و این کار باید با دقت کامل صورت پذیرد. ممکن است مجموعه شما نقاط قوتی داشته باشد که تا به حال از آن غافل بوده اید و یک تغییر به ظاهر کوچک بتواند به میزان جذابیت تالار شما بیافزاید. در همین راستا توجه به زیر ساخت های تالار پذیرایی شما از جمله سیستم تهویه (سرمایش و گرمایش) سیستم لوله کشی موجود و همچنین سیستم برق کشی موجود از مهمترین مواردی است که قبل از بازسازی باید به آن توجه ویژه ای نمود.

مجموعه پیشنهادی:  شناخت همسر

در مقالات بعدی به مواردی همچون نمای تالار ، تابلو ، لابی ورودی ، اتاق مدیریت، سالن اصلی ، جایگاه ویژه عروس و داماد ، فضای سرو شام(سلف) ، فضای رقص ، فضای سبز ورودی ، باغ بام(روف گاردن) آشپزخانه صنعتی  ، سیستم تهویه  و سیستم فاضلاب ایده آل برای یک تالار پذیرایی لوکس خواهیم پرداخت.

این مطلب از سری مقالات مهندس محمد علی تولایی سازنده تالار پذیرایی قصر زرین تهران میباشد. برای دیدن تالار عروسی قصر زرین که از جمله نمونه کارهای ایشان بشمار می آید کلیک نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید