تالار وب

نکات مهم برای انتخاب تاج عروس

چگونه در روز عروسی یک ملکه شویم

چه زمانی باید این لوازم رو انتخاب کنیم؟

بهتره قبل از هر چیز مدل لباستون رو انتخاب کنید و بعد به دنبال تور و تاج و زیورآلات مناسب با لباستون باشید. برای انتخاب این لوازم باید آنها رو امتحان کنید، چون خیلی از این لوازم وقتی استفاده میشوند جلوه دیگه ای دارند. برای مثال ممکنه شما چیزی رو انتخاب کنید که وقتی نگاه میکنید خیلی چشم گیر نباشه اما رو موهاتون جلوه زیادی داشته باشه. پس انتخاب تاج باید آخرین خرید شما باشد.

 برای روز عروسی چطور باید زیورآلات رو انتخاب کنیم؟

مدل های متنوع زیادی برای سلیقه های متفاوت وجود داره. شما میتونید مدل های ساده ای که با آنها راحت هستید رو انتخاب کنید یا یکی از آنها رو درشت و چشمگیر انتخاب کنید و بقیه رو ساده تر. به هر حال انتخاب جواهرات کاملا بستگی به سلیقه شما داره، ممکنه چون لباستون خیلی پر زرق و برق باشه ترجیح بدید از جواهرات ساده تر استفاده کنید و یا لباس رو ساده تر انتخاب کنید و جواهرات رو جلوه دار تر. باز هم بهتره قبل از انتخاب نهایی آنها رو با هم امتحان کنید.

 طلای سفید یا زرد؟

معمولا طلای زردجلوه بیشتری داره و با لباس های کرم طلایی قشنگ میشه. طلای سفید که محبوب تر هم است با لباس های سفید و عاجی جلوه بیشتری داره. انتخاب نوع طلای سفید یا زرد به شما بستگی داره اما نکته مهم در انتخاب سنگ ها و جواهراته که باید با رنگ طلا متناسب باشه.

فرم صورت و تاج

همانطور که لازم است آرایش صورت و موهای‌ تان را با توجه به فرم صورت تان انتخاب کنید، باید برای تاج تان هم حسابی وسواس به خرج بدهید. اگر صورت گرد و تپلی دارید بهتر است بروید سمت انتخاب تاج‌ های بلند و کشیده. این تاج ها باعث می‌ شود صورت شما کمی فرم بگیرد و کشیده تر به نظر بیاید.

اگر صورت کشیده‌ دارید و موهای تان هم بالای سرتان شینیون شده است می توانید از تاج هایی که روی پیشانی قرار می گیرند و به اسم هدبندی به فروش می رسند، استفاده کنید. اما اگر برای تان مهم است تاج حتما بالای سرتان باشد، بهترین انتخاب یک تاج با ارتفاع حداقل ۵ سانتی متر است که بالای آن هلال باشد نه نوک تیز.

اگر صورت کشیده‌ دارید و موهای تان هم بالای سرتان شینیون شده است می توانید از تاج هایی که روی پیشانی قرار می گیرند و به اسم هدبندی به فروش می رسند، استفاده کنید. اما اگر برای تان مهم است تاج حتما بالای سرتان باشد، بهترین انتخاب یک تاج با ارتفاع حداقل ۵ سانتی متر است که بالای آن هلال باشد نه نوک تیز.

اما اگر صورت‌تان کشیده است، اصلا سمت استفاده از تاج‌های بلند نروید، حتی الان که این تاج ها مد شده‌ اند و همه دست روی آن می گذارند بهتر است شما بیشتر به فرم صورت تان توجه کنید تا مد روز. چون اگر صورت کشیده ی شما با تاج کشیده و مدل موی کشیده ترکیب شود، قطعا افتضاح به بار خواهد آمد.

مجموعه پیشنهادی:  مزایا و معایب فر کردن مو

قد را در نظر بگیرید

برای انتخاب تاج باید به قد آقا داماد هم توجه کنید. اگر با داماد هم قد هستید یا فقط چند سانت اختلاف قد دارید بهتر است کفش پاشنه کوتاه با تاج کوتاه انتخاب کنید. اگر تاج شما بلند باشد و شنیون موهای تان را هم در کنار این بلندی در نظر بگیرید قطعا یک سر و گردن بلندتر از داماد به نظر می آیید و این اصلا چیز خوبی نیست. البته اگر قد عروس خانم خیلی کوتاه باشد، استفاده از تاج های بلند و نوک تیز می تواند او را کشیده و بلند قد تر نشان بدهد که این از مزایای تاج های بلند است.

گل انتخاب نکنید

حتما خیلی رویایی به نظر می رسد شب عروسی تاجی از گل و برگ روی سرتان داشته باشید و هر بار که در فیلم های خارجی این صحنه را دیده‌اید با خودتان گفته اید من حتما این کار را انجام می دهم. اما بهتر است قیدش را بزنید . روز عروسی باید از صبح تا شب بدرخشید و گل های پلاسیده ی روی سرتان که با هر قدم یک گلبرگش روی زمین می افتد قطعا این درخشش را از شما می گیرد. رفتن به آتلیه، باغ، مراسم عقد و … همگی گل‌های شما را به سمت نابودی می برد و زمانی که پای تان به مراسم برسد دیگر خبری از عروس و تاجش نیست. اگر خیلی روی این مسلئه تاکید دارید ، بهتر است از حلقه گل های مصنوعی استفاده کنید که نه پلاسیده می شوند و نه پرپر.

رنگی رنگی

انتخاب تاج معمولا در یک رنگ خلاصه می شود؛ نقره ای. اما مدتی است تاج هایی با نگین های رنگی یا حتی جنس طلایی به بازار آمده است که اگر انتخاب درستی در این مورد داشته باشید ، حسابی به زیباتر شدن تان کمک می کند. نگین های رنگی اگر با رنگ لاک، آرایش و دسته گل تان به درستی ترکیب شد، به شما جلوه ی بهتری می بخشند.

 نرم و انعطاف پذیر

تاج ها چند جنس دارند . دو تا از آنها در بازار بیشتر دست به دست می چرخد. یکی از آنها جنس سفت و سخت است و دیگری منعطف و نرم. بهترین گزینه برای شما تاج نرم و سبک است . تاجی که کاملا روی شنیون شما بخوابد و سنگینی اش باعث بهم ریختن موهای تان نشود. تاج را در دست بگیرید، نرمی و انعطاف آن را امتحان کنید، سبکی و راحتی اش را روی سر بسنجید و بعد بروید تصمیم نهایی تان را برای خرید بگیرید .

تالارهای خوب تهران و باغ تالارهای مجلل و شیک می توانید اطلاعات کامل همراه با جدید ترین اطلاعات و عکس ها از تالار پذیرایی مربوطه کسب نمایید. برای کسب این مطالب از سایت تالاروب دیدن نمایید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید