تالار وب

هشدارهای دوره نامزدی

هشدارهای دوره نامزدی

نامزدی دوره گذار از خواستگاری به عقد است. یعنی شما وارد یک مرحله جدید از رابطه با خواستگارتان میشوید که او دیگر نامزد شما به حساب می آید. در این مرحله هشدارهای دوره نامزدی یکی از مواردی است که باید به آن توجه داشته باشید. با مشاهده این نشانه‌ها در رفتار نامزدتان، حتماً آنها را عمیق تر بررسی و یا در مورد ادامه رابطه با نامزدتان با مشاور خانواده صحبت کنید.

  • وابستگی به خانواده (اگر طرف مقابل به شدت به خانواده‌اش وابسته باشد و یا بر عکس، تشکیل خانواده‌ای جدید با او به شدت مشکل خواهد بود. زمینه مهم دیگر استقلال، استقلال فکری است. طرف مقابل شما چقدر در فکرهایش استقلال دارد و از خانوادهاش تاثیر نگرفته است؟)
  •  عدم اجرای تعهدات خواستگاری (ما از روی رفتارها می‌توانیم شخصیت افراد را بشناسیم. البته یادتان باشد که ممکن است طرف مقابلتان در شرایط دیگری هنگام خواستگاری تعهداتی داده باشد و الان شرایط تغییر کرده باشد. در این مواقع، رفتارهای دیگر نشان می‌دهد که نامزد ما خوش قول هست یا نه.)
  • دروغ بودن حرف‌های خواستگاری (دروغ بودن حرف های دوره خواستگاری واقعاً یک زنگ خطر است و ادامه دادن با چنین فردی می‌تواند عواقب سختی داشته باشد.)
  • بی توجهی به قول‌ها (این که طرف چقدر به قول‌هایش وفادار است تاحدودی نشان می‌دهد که در زندگی آینده تا چه میزان به زندگی و حرف‌هایی که می‌زند متعهد است. البته باید جمیع شرایط را در نظر گرفت.)
  • اهمیت ندادن به قرارها (بی‌نظمی و تأخیرهای مکرر نامزدتان را جدی بگیرید. شاید نشانه بی مسئولیتی باشد.)

دیدگاهتان را بنویسید