تالار وب

وام ازدواج ۸۰ میلیونی

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران از طرح جدید این بانک برای تسریع در امور ازدواج جوانان خبر داد و گفت: در این طرح به شرط سپرده گذاری تسهیلات قرض‌الحسنه تا سقف ۸۰ میلیون تومان پرداخت می شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، مرتضی اکبری در جمع خبرنگاران با تشریح عملکرد بانک قرض الحسنه مهر ایران از طرح جدید این بانک برای تسریع در امور ازدوج جوانان گفت: در این طرح افراد با پیش بینی زمان ازدواج در بانک افتتاح حساب کرده و برای کسب امتیاز بعد ازچ ند سال بین ۳۵ تا ۸۰ میلیون تومان وام قرض الحسنه دریافت کنند.

وی با تأکید براینکه حداقل و حداکثری برای میزان سپرده گذاری تعیین نشده است، گفت: امتیاز مشتریان براساس رسوب حساب‌شان محاسبه شده و طبق آن سقف تسهیلات ازدواج مشخص می شود.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران ادامه داد: در طرح اول وام ازدواج با احتساب رسوب ماهانه محاسبه می‌شود ۳۵تا ۴۵ میلیون تومان وام قرض‌الحسنه با سود ۴ درصد به مشتری پرداخت می‌شود.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم مبنی بر اعلام جزئیات مشخص درباره کف و سقف سپرده گذاری در این طرح برای دریافت وام ازدواج، افزود: هنوز کف و سقفی مشخص نشده و امتیازگیری براساس رسوب حساب است ولی در این طرح مشتری می تواند ماهانه فرضاً مبلغ ۲۰۰ هزار تومان سپرده گذاری و بعد از مدت زمان مشخصی وام را دریافت کند. البته در این طرح این امکان وجود دارد که هر یک از زوجین و یک نفر از اعضای خانواده آنها ۱۵ میلیون تومان وام قرض الحسنه دریافت کنند.

اکبری با تشریح طرح پیوند مهر ایران گفت: در این طرح میزان مبلغ گردش حساب می‌تواند کمتر باشد اما مدت افتتاح حساب انتظار بین ۵تا۱۰ سال است که بعد از آن وام ۴۵ تا ۸۰ میلیون تومانی با کارمزد ۴ درصد به مشتری پرداخت می‌شود.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران درباره سیاست این بانک برای افزایش سقف وام قرض الحسنه برای افراد عادی از رایزنی با شورای پول و اعتبار خبر داد و تصریح کرد: به بانک مرکزی پیشنهاد داده ایم که رقم وام قرض الحسنه مهر ایران بین ۱۵ تا ۳۰ میلیون تومان افزایش پیدا کند. البته موافقت بانک مرکزی را گرفته ایم ولی این طرح باید به تصویب شورای پول و اعتبار هم برسد.

مجموعه پیشنهادی:  نکات مهم آرایش عروس در فصل بهار

وی در ادامه به تشریح سیاست ها و عملکرد این بانک پرداخت و گفت: این بانک با سرمایه ۱۵ هزار میلیارد ریال رتبه سیزدهم را بین بانک های کشور کسب کرده است. این بانک از ابتدای تاسیس تاکنون ۴ میلیون و ۴۵ هزار مشتری سپرده گذار داشته که برای ۹ سال فعالیت عملکرد خوبی است. در سال جاری نیز ۵۰۰ هزار مشتری جدید به مشتریان بانک اضافه شده است.

اکبری منابع بانک قرض الحسنه مهر ایران را ۵۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: ۹۰ درصد از این میزان تسهیلات پرداخت شده و ۱۰ درصد نیز به عنوان سپرده قانونی نزد بانک مرکزی است. همچنین این بانک به صورت کلی دو میلیون و ۴۰۰ فقره تسهیلات ارائه کرده که در سال جاری این رقم معادل ۴۱۰ هزار فقره به ارزش ۳۵ هزار میلیارد ریال بوده است.

وی با بیان اینکه میانگین تسهیلات در سال ۹۴ به میزان ۷۰ میلیون ریال بوده که این رقم در سال جاری به ۹۰ میلیون ریال رسیده است، تصریح کرد: نسبت معوقات بانک یک درصد است.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران اجرای طرح های فجر، طرح مشترک با بسیج سازندگی، افتتاح حساب آنلاین بانک، پرداخت تسهیلات به صورت آنلاین را از برنامه های این بانک عنوان کرد و گفت: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده قرار است به مناسبت دهه فجر دو هزار تسهیلات ۳ میلیون تومانی به مددجویان کمیته امداد پرداخت شود.

دیدگاهتان را بنویسید