تالار وب

پرداخت تسهیلات ازدواج از ابتدای مردادماه

پرداخت تسهیلات ازدواج از ابتدای مردادماه

تالار وب‌: بانک مرکزی در بخشنامه‌ای، همه بانک‌ها و موسسه‌های اعتباری را موظف کرد امکانات لازم برای شروع پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج ۱۰۰ میلیون ریالی برای هریک از زوجین را حداکثر از ابتدای مردادماه امسال فراهم کنند و پرداخت آن را در اولویت قرار دهند.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، این بخشنامه به دنبال تصویب تبصره ۲۹ قانون بودجه سال ۱۳۹۵ صادر شده است که در آن بانک مرکزی به‌منظور حمایت از ازدواج جوانان، موظف شد همه بانک‌ها و مؤسسه‌های اعتباری کشور را ملزم کند به‌اندازه سهم خود از مجموع سپرده‌های قرض‌الحسنه در پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه مشارکت کنند و تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج را در اولویت نخست پرداخت قرار دهند.

در بخشنامه بانک مرکزی آمده است: با توجه به اهمیت موضوع ازدواج جوانان و ضرورت فراهم کردن تسهیلات لازم برای این امر مراتب زیر برای استحضار و رعایت ابلاغ می‌شود:

۱- منابع قرض‌الحسنه پس‌انداز بانک‌ها پس از کسر الزامات قانونی باید برای پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه به همه مردم اختصاص یابد.

۲- همه بانک‌ها و موسسه‌های اعتباری موظف‌اند امکانات لازم برای شروع پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج ۱۰۰ میلیون ریالی برای هریک از زوجین را حداکثر از ابتدای مردادماه امسال فراهم کنند.

۳- پرداخت قرض‌الحسنه ازدواج و سایر تکالیف قانونی در اولویت پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه بوده و توصیه مؤکد می‌شود در صورت عدم‌کفایت منابع قرض‌الحسنه پس‌انداز، از پرداخت سایر تسهیلات قرض‌الحسنه حتی‌الامکان خودداری شود.

۴- بانک‌ها برای جذب منابع قرض‌الحسنه پس‌انداز مجاز به انجام تبلیغات وزین و متعارف و اختصاص جوایز هستند. اصلاحیه آیین‌نامه ذی‌ربط در این رابطه متعاقباً ابلاغ می‌شود.

مجموعه پیشنهادی:  ۱۰ نکته مهم برای داشتن ناخن‌های سالم

منبع: عصرایران

دیدگاهتان را بنویسید