تالار وب

چرا نوشیدن آب برای پوست خوب است؟

چرا نوشیدن آب برای پوست خوب است؟

رسما سال ۲۰۱۳ آغاز شده است و دیگر وقت آن رسیده که بالاخره نوشیدن حداقل ۸ لیوان آب در روز را شروع کنیم. همه ی ما تا بحال شنیده‌ایم که نوشیدن آب برای پوست مفید است، اما در این مقاله خواهید فهمید که واقعا چرا شما به نوشیدن آن همه H2O احتیاج دارید. در ادامه کریگ ششیدو، زیبایی شناس پزشکی توضیح داده است که نوشیدن آب چگونه برای پوست شما مفید خواهد بود.

ششیدو توضیح می‌دهد که: من همیشه پوستی مشابه اسفنج آشپزخانه های شما داشتم! اگر شما به اسفنج آشپزخانه تان زمانی که خشک است نگاه کنید، کاملا منقبض، چروک و سفت است و به سختی خم می‌شود. اما اگر همان اسفنج را زیر شیر آب بگیرید، ناگهان منبسط و نرم می‌شود. و مشابه اسفنج، پوست شما هم به همان رطوبت احتیاج دارد تا بتواند فراخ و شاداب گردد.

اگر پوستتان را با کافئین، الکل، یا حتی کم نوشیدن آب دچار کم آبی کنید، پوستتان نیز همانند آن اسفنج در سینک منقبض خواهد شد. بنابراین زمانی که آب می‌نوشید، عملا سطح بالاتری از پتانسیل رطوبت را برای پوستتان ایجاد خواهید کرد.

پتانسیل رطوبت پوست مستقیما به منافذ پوست ارتباط دارد. زمانی که پوست دچار کم آبی است، منافذ پوست سفت و سخت ترند، دقیقا مانند منافذ یک اسفنج.اما پوست هیدراته، منافذ نرم تری خواهد داشت، که قابل ارتجاع و ترشح چربی های طبیعی است.

منافذ پوستی که دچار کم آبی باشد، انعطاف پذیر نخواهد بود، و شانس ایجاد جوش، آکنه و حتی دانه‌های سرسیاه در آن بیشتر خواهد شد. بنابراین هر چه منافذ پوست شما انعطاف بیشتری داشته باشند، راحت‌تر خواهد توانست چیزهایی که باید از خود بیرون کند را منتشر کند.

مجموعه پیشنهادی:  ایده عکاسی از حلقه ازدواج

زمانی که این چنین شود، دقیقا همانی اتفاق خواهد افتاد که انتظارش را دارید. پوستی صاف و سالم با منافذی جمع و جور تر پیدا خواهید کرد

دیدگاهتان را بنویسید