تالار وب

چند راه کار برای ذخیره پول نوعروس و تازه داماد

چند راه کار برای ذخیره پول نوعروس و تازه داماد

چند راه کار برای ذخیره پول نوعروس و تازه داماد
به این موارد دقت کنیدکاتالوگ های تبلیغاتی
به کاتالوگ هایی که معمولاً در صندوق های پستی شما انداخته می شود، توجه بیشتری نشان دهید. خیلی از موارد پیشنهادهای مطرح شده در این کاتالوگ ها می توانند شما را در پرداخت هزینه های کمتر یاری دهند.
وسایل نقلیه عمومی
استفاده از وسایل نقلیه عمومی به مراتب از ماشین شخصی ارزان تر خواهد بود. اگرچه عادت کردن به استفاده از وسایل نقلیه جمعی کار ساده ای نیست. به هر حال این وسایل نقلیه عمومی علاوه بر صرفه جویی در هزینه ها باعث آلودگی کمتر زیست محیطی می شوند. ضمن اینکه می توانند به عنوان ورزشی مناسب برای افرادی که به زندگی ماشینی عادت کرده اند، تبدیل شوند.
برنامه ریزی برای سفر
برنامه ریزی کردن برای سفرهای پیش رو می تواند به صرفه جویی در زمان و پول شما کمک زیادی بکند. البته در این گونه موارد توافق برای انتخاب محل مهم تر از مقصد نهایی خواهد بود. معمولاً زوجین در مورد مکان سفر با هم اختلاف سلیقه دارند. اما انتخاب مقصدی که از نظر اقتصادی به نفع هر دو طرف باشد مهم ترین تصمیم ممکن در برنامه سفر خواهد بود.
تفریح بیشتر در خانه
داشتن یک دستگاه قهوه جوش یا چای ساز در خانه مقدار زیادی از پول شما را پس انداز می کند. در این شرایط دیگر برای صرف چای و قهوه یا کیک های مختلف به کافی شاپ نمی روید و از محصولات خانگی مصرف می کنید. حتی بردن غذای خانگی به محل کار به جای اینکه هر روز از رستورانی در نزدیکی محل کارتان غذا بگیرید، هم کمک زیادی در کاهش هزینه های اضافی دارد.
پس انداز پول و چند راه برای زوج های جوان
آموزش و یادگیری پس انداز کردن پول، اولین راه برای پولدار شدن خواهد بود. هر مقدار کم از پول پس اندازشده می تواند در زمانی کوتاه به مقداری زیادتر تبدیل شود. پس انداز کردن پول مهم ترین کاری است که شما را قادر به داشتن آزادی بیشتر و انجام هر کاری که دلتان می خواهد می کند.
۱٫ حذف هزینه های بی مورد تفریحی
شما می توانید در مورد پرداخت هزینه های گزاف برای اینترنت پرسرعت در خانه خود تجدیدنظر کنید. خیلی از اوقات زوجین نیازی به داشتن اینترنت پرسرعت با حجم دانلود زیاد ندارند و حتی در خیلی از موارد اینترنت در خانه زوجینی که هر دو شاغل هستند، هیچ کاربری ندارد.
۲٫ پول های خردتان را پس انداز کنید
می توانید پول های خردی که هر روز به دست شما می رسد را جایی نگه داشته و پس انداز کنید. این پول ها را داخل یک قوطی بیندازید. شاید با همین پول ها بتوانید یک سری از مخارج اندک نظیر تهیه هدایای کوچک برای دوستان و آشنایان را بپردازید. این پول ها به شما کمک می کنند تا پول اضافی در زمان های اضطراری یا حتی برای بیرون رفتن از خانه یا تماشای یک فیلم در سینما، دراختیار داشته باشید.
۳٫ در مصرف سوخت ماشین صرفه جویی کنید
شما می توانید برای رسیدن به خیلی از مسیرهای نزدیک پیاده روی کنید. در این شرایط و اگر بی دلیل ماشین خود را به این طرف و آن طرف نبرید، می توانید مقدار قابل توجهی پول صرفه جویی کنید. اگر این کار را ادامه دهید، در انتهای ماه پولی پس انداز شده خواهید داشت.
۴٫ پرهیز از خوردن فست فود
فست فودها و غذاهای غیرمفید مثل شکلات و آب نبات، در صورتی که مدام و به طور مرتب در خریدهای روزانه شما جای داشته باشند، هزینه های زیادی در زندگی شما ایجاد می کنند. مطمئن باشید که سالانه می توانید صدها هزار تومان با حذف این گونه مواد خوراکی از زندگی خود صرفه جویی کنید. این صدها هزار تومان به مرور زمان افزایش می یابد و می تواند دست کم هزینه یک سفر تفریحی شما را فراهم کند.

۵٫ افتتاح حساب پس انداز برای اعضای خانواده
می دانید که اگر در هر ماه شصت هزار تومان پس انداز کنید، هجده سال دیگر برای هریک از فرزندان تان می توانید ۱۲ میلیون و نهصد و شصت هزار تومان به همراه سود آن جمع آوری کنید. کودکان شما می توانند از این پول ها برای هزینه های تحصیل خود در دانشگاه استفاده کنند.۶٫ فروش لوازم اضافی منزل
شما می توانید وسایل غیرضروری خود را به طرق مختلف بفروشید. اگر وسایلی را که دیگر به آنها نیاز ندارید بفروشید، می توانید پول زیادی پس انداز کنید. به یاد داشته باشید که حتی یک ریال هم ارزش دارد.

مجموعه پیشنهادی:  موسسه ازدواج آسان رامش

۷٫ تعیین بودجه
تعیین بودجه در هر ماه به شما امکان می دهد تا بفهمید در چه بخش های دیگری می توانید پول پس انداز کنید. هر ماه تلاش کنید تا هزینه های مربوط به یک بخش از زندگی خود را کاهش دهید.

۸٫ کاهش هزینه های غذایی
لزوماً نباید مواد غذایی خود را از فروشگاه ها و سوپرمارکت های گران قیمت خریداری کنید. خیلی از مواد غذایی در همه فروشگاه ها از کیفیت یکسانی برخوردار هستند. برای همین می توانید با خرید در فروشگاه های ارزان قیمت مقدار قابل توجهی از پول خود را پس انداز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید