تالار وب

چیدن یک اتاق خواب رمانتیک

چیدن یک اتاق خواب رمانتیک

 

گروه تحقیق و مطالب سایت تالاروب (بانک تالارهای ایران) بر اساس درخواستهای مکرر دوستان بر آن شد تا در مورد چیدمان اتاق خواب و مسایل مربوط به آن مقالاتی را برای استفاده شما دوستان عزیز فراهم آورد. بر این اساس منابعی که در مورد چیدمان سلامت و فنگ شویی وجود داشت را مورد برسی قرار داده و چکیده مطالب را در اختیار دوستان گرامی قرار می دهد.

 

رنگ
سعی کنید برای اتاق خواب از رنگ های آرامش بخش استفاده کنید. خانواده رنگ های آبی، سبز، یاسی، رسی، و کرم جزء رنگ هایی هستند که هم به آرامش بصری شما کمک می کنند و هم آرامش ذهنی را با خود به همراه می آورند. روتختی و روبالشی و سایر وسایل جانبی اتاق خواب را نیز در همین طیف رنگی به صورت تیره و روشن انتخاب کنید. اگر روی دیوارها از آبی استفاده می کنید می توایند رو تختی ها را از خانواده کرم و رسی انتخاب کنید. همچنین می توانید دیوارها را به رنگ کرم در بیاورید. در این صورت محیط پاک و بکری ایجاد می شود و از این گذشته متناسب ساختن سایر وسایل با این رنگ آسانتر است.

شلوغی و بهم ریختگی
از نصب هرگونه قفسه ی اضافی بر روی دیوارها جداً خودداری کنید. هر چه اتاق شلوغ تر باشد ذهن شما درگیری بیشتری پیدا می کند. دکوراسیون دیوارها را ساده نگه دارید و تنها چند قاب عکس به دیوارها نصب کنید و در فضاهای خالی چند گلدان تزئینی بگذارید. قرار دادن عکس های خانوادگی و دسته جمعی در اتاق خواب گزینه مناسبی به شمار نمی رود، سعی کنید بیشتر از عکس های دو نفری خودتان استفاده کنید. ضمناً رخت و لباس های کثیف را کنار ماشین لباسشویی بگذارید، نه در اتاق خواب! و سایر وسایل اضافی را نیز از روی زمین جمع کرده و در داخل کمدها و کشوها قرار دهید.

 

شمع
چرا شمع؟ شمع ها رمانتیک هستند و به راحتی قادر به تحریک حس حرارت و گرمای افراد می باشند. با کمک از شمع به دو طریق می توانید فضای رمانتیک ایجاد کنید: شکل و بو. شکل: یک سری از شمع با ظرافت خاصی درون ظرف های کریستالی قرار داده شده اند که شما می توانید برای هر چه عاشقانه تر کردن محیط اطراف آنها را پر کنید از گلبرگ های تازه رز و مریم. بو: برخی از شمع ها دارای رایحه معطر مختلفی نظیر: رز، مریم، شببو، و استوقدوس هستند که به این منظور بسیار مناسب می باشند. پیچیدن رایحه خوشبوی این شمع ها در فضای اتاق خواب چیزی جز عطر فضای رمانتیک و عاشقانه را به مشام نمی رساند.

تخت راحت
باید تختی را انتخاب کنید که اولاً در آن راحت باشید و بعد زیبا باشد. سعی کنید یک تشک کاملاً نرم و راحت انتخاب کنید و بعد روی آنرا با ملافه ها و روتختی های زیبا بیارایید. برای تزئین بیشتر تخت هم می توانید از بالشتک های کوچک که در رنگ، سایز، و اشکال مختلف وجود دارند، استفاده کنید. پشه بند حریری که از بالای سقف تا پایین تخت ادامه پیدا می کند نیز در رمانتیک تر کردن فضا به شما کمک کند. تخت را باید طوری تزئین کنید که قلب اتاق خوابتان باشد و مانند ستاره ای در اتاق خواب بدرخشد.

مجموعه پیشنهادی:  معیار فراموش شده ازدواج

پرده
پرده ها تاثیر زیادی بر روی احساسی که کل اتاق به بیننده القا می کند دارند. رنگ پرده باید با روتختی و رنگ دیوارها همخوانی داشته باشد. به عنوان مثال دیوارهای آبی و روتختی های کرم و رسی با پرده های سفید همخوانی زیادی دارند. اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که روزهای تعطیل می خواهید تا ظهر در تختخواب بمانید بهتر است از پرده های ضخیم و تیره استفاده کنید تا نور صبحگاهی شما را اذیت نکند.

 

تلویزیون
هنوز پژوهشگران بر سر این مسئله که آیا باید در اتاق خواب تلویزیون قرار دهند یا نه به توافق نرسیده اند، اما برخی تحقیقات نشانگر این مسئله هستند که قرار دادن تلویزیون در اتاق خواب صمیمت زوجین را تا حدی کاهش می دهد. با این وجود بسیاری از خانواده ها ترجیح می دهند که در اتاق خواب خود تلویزیون را داشته باشند.

نورپردازی
نورپردازی مناسب در اتاق خواب هم نکته مهمی است. اتاق خواب بر خلاف سایر اتاق ها نیاز به نور زیاد ندارد و هر چه تاریکتر باشد، بهتر است. می توانید از هالوژن های کم نور رنگی مثل قرمز و زرد استفاده کنید.

 

گل
با استفاده از دسته گل های طبیعی اتاق را زیباتر و عاشقانه تر کنید. همانطور که می دانید گل ها معانی سمبلیک متفاوتی را دارند و برای سالگردهای خاص می توانید از گل های متفاوت استفاده کنید. به عنوان مثال برای سالگرد ازدواج می توانید از رز قرمز (سمبل عشق) استفاده کنید و گلبرگ های آن را روی کف اتاق و تخت خواب پراکنده نمایید.

یادگاری رمانتیک
قسمتی از اتاق را اختصاص به یادگاری های رمانتیکی که به هم داده اید بدهید.  به عنوان مثال جعبه ای پر از صدف هایی که در ماه عسل جمع کردید، یا سبدی برای قرار دادن نوشته های و نامه های عاشقانه ای که برای هم تهیه کرده اید. آنرا روی یک میز در نزدیکی تخت خواب قرار دهید تا خاطرات خوش گذشته همیشه در وجودتان زنده باشند و امید به آینده ای روشن در دلتان کاشته شود.

فراموش نکنید که یک اتاق خواب رمانتیک باید از نظر هر ۵ حس انسان رمانتیک به نظر برسد تا هم حس عشق و دوست داشتن ساکنین را افزایش دهد و هم میزان صمیمت و آسایش را ارتقا بخشد.

مطالب فوق را می توانید در ماهنامه منزل مطالعه نمایید.تهیه و تنظیم از شیما. مسئول اتاق تحقیق تالاروب

دیدگاهتان را بنویسید