تالار وب

۲۰ معیار مهم برای انتخاب تالار عروسی

نکات مهم در انتخاب تالار پذیرایی

شب عروسی یکی از تکرار نشدنی‌ترین شب‌هایی زندگی هر فردی است که دوست دارد به بهترین نحو برگزار شود. و برای این شب از چند ماه قبل از عروسی فکر و برنامه‌ریزی و مفصلی در سر دارد و  ممکن است هزینه‌های بسیاری صرف این مراسم انجام دهد، تا یکی از بهترین و خاطره‌انگیزترین شب‌های زندگی‌اش را خلق کند. بر این اساس وب‌سایت تالار وب در این مطلب مواردی را درزمینهٔ انتخاب اصولی تالار برای شما کاربران عزیز جمع‌آوری کرده‌ایم و برای شما عزیزان تیتر وارعرض می‌کنیم.

معیار انتخاب تالار عروسی
معیار انتخاب تالار عروسی

موقعیت مکانی

نزدیک بودن تالار پذیرایی شما به آتلیه عروس و سالن زیبایی بسیار مهم است که باید توجه زیادی به آن داشته باشید. همچنین موقعیت مکانی تالار و دسترسی آسان به آنجا نیز یکی از مواردی مهمی است که باید توجه داشته باشید تا میهمانان شما در روز مراسم عروسی در ترافیک و یا خیابان های شلوغ نمانند.

ورودی زیبا

هنگام بازدید از سالن از درب ورودی به همه نقاط سالن تالار پذیرایی توجه کنید و همه‌جا را از زیر نظر بگذرانید، به دیزاین لابی دقت کنید تا فضای زیبایی داشته باشد. زیرا اولین چیزی که در بدو ورود شما به داخل سالن فیلم‌برداری می‌شود لابی است که ممکن است در موقع فیلم‌برداری فضایان داخل فیلم باشد.

دیزاین و طراحی داخلی سالن

زمان ورود از درب سالن اصلی به داخل سالن به دیزاین داخلی دقت زیادی داشته باشید. اگر در سالن پرده نصب‌شده حتماً به تمیزی و زیبایی پرده توجه کنید و به وعده وعید اینکه شسته خواهد شد توجه نکنید. دیوارهای سالن تمیز و یا اگر از کاغذدیواری استفاده‌شده بود سالم و پاره نباشد.

میز و صندلی

اولین چیزی که در بدو ورود تالار عروسی نظر هر تازه‌واردی را به خود جلب می‌کند استایل و زیبایی و چیدمان صندلی‌های سالن می‌شود. کمی صبروحوصله به خرج دهید و وقت بگذارید و به صندلی‌ها سر بزنید که سالم و تمیز باشند. برخی از تالارهای پذیرایی برای صندلی‌های سالن از روکش استفاده می‌کنند، باید روکش صندلی‌ها زیبا، تمیز و سالم باشند. میزها را فراموش نکنید و از سالم بودن آن‌ها مطمئن شوید.

سقف تالار

بهتر است سقف تالار پذیرایی بلند باشد زیرا اگر سقف کوتاه باشد فضای سالن کوچک‌تر به نظر خواهد آمد و فضا دلگیر می‌شود و مهمان‌ها احساس خفگی می‌کنند.

ستون

در معماری داخلی برخی از سالن‌های پذیرایی یک ستون وسط سالن قرار دارد که مانع دید می‌شود و مثل این می‌ماند که سالن به دو قسمت تقسیم می‌شود، و مانع دید عروس و داماد می‌شود و آن‌ها نمی‌توانند تمام سالن را ببینند. و یا بالعکس مهمان‌ها درجایی که هستند نمی‌توانند عروس و داماد را ببیند. طبعاً همه مهمان‌ها تمایل دارند جایگاهشان مقابل جایگاه عروس و داماد باشد.

سرامیک کف

سرامیک کف تالار پذیرایی باید تمیز و شفاف باشد. کدر بودن سرامیک سالن باعث می‌شود که سالن کثیف به نظر بیاید. دقت داشته باشید که سرامیک لیز نباشد تا موجب لیز خوردن خانم‌ها و بچه‌های کوچک نشود.

وسایل پذیرایی

از متصدی سالن یا مسئول پذیرایی بخواهید وسایل پذیرایی را ازجمله بشقاب، پیش‌دستی، لیوان، کارد و قاشق و چنگال را به شما نشان دهد. حواستان باشد که این موارد در فیلم شما ثبت خواهد شد.

نحوه پذیرایی خدمه

نحوه برخورد خدمه با مهمان‌ها خیلی مهم است این‌که چگونه از آن‌ها پذیرایی می‌شود ویا اینکه در صورت درخواست از خدمه چگونه برخورد می‌کنند. هنگام پذیرایی، وسایل پذیرایی را چگونه روی میز می‌گذارند وروی میز قرار می‌دهند. باید پذیرایی بسیار مؤدبانه شکل بگیرد. بنابراین حواستان به خدمه باشد و سخت‌گیری لازم را در این زمینه داشته باشید. اگر می‌توانید چندساعتی، به تالار پذیرایی مدنظر خود که در حال اجرای مراسم عروسی هستند بروید و نحوه پذیرایی خدمه را از نزدیک مشاهده کنید.

مجموعه پیشنهادی:  وام ازدواج ۸۰ میلیونی

آسانسور

اگر تالار در طبقات بالاتری قرار داشت حتماً باید دارای آسانسور باشد تا مهمان‌ها هنگام رفت‌وآمد مجبور نباشند از پله‌ها استفاده کنند.

اجرای موسیقی

از مدیر مجموعه در مورد سیستم صوتی و نحوه اجرای آن اطلاعات کافی را کسب کنید و اینکه سبک موسیقی و موزیک هایی که پخش خواهند شد مطابق با سلیقه شما خواهد بود یا نه

غذا و دسر

از کیفیت غذاها، دسر و نوشیدنی‌های که در سالن برای مهمان‌ها سرو می‌شود اطمینان کامل کسب کنید. حتماً یک‌بار از تمام غذاهای سالن تهیه‌کرده و میل کنید. از کیفیت دسرها مطمئن شوید که خوشمزه و لذیذ باشند و به‌موقع سرو شوند که سرد و یا گرم یا این‌که آب نشود.

جایگاه عروس و داماد

زیبا بودن صندلی جایگاه و گل‌آرایی که اطراف جایگاه استفاده می‌شود بسیار مهم است، جایگاه عروس باید دیزاین زیبایی داشته باشد و گل‌آرایی، مطابق سلیقه شما باشد، جایگاه عروس باید درجایی قرار داده شود که به همه جای سالن اشراف کامل داشته باشد تا عروس و داماد بتوانند همه مهمان‌ها را ببینند و از حضور آن‌ها لذت ببرند. در برخی از تالارهای پذیرایی جایگاه عروس قدری از زمین فاصله دارد و تقریباً می‌شود گفت کمی از سطح زمین مرتفع هستند می‌توان گفت این‌یک ریسک است که عروس خانم با آن حجم از طور و دنباله لباس و با کفش پاشنه‌بلند بخواهد چند بار برای رقص از جایگاه بالا و پایین برود.

پیست رقص

پیست رقص باید فضای مشخص و کافی داشته باشد تا مهمان‌ها از همان‌جا برای رقص استفاده کنند در غیر این صورت در موقع رقص یک هم همه و شلوغی ایجاد می‌شود که اصلاً زیبا و خوش‌آیند نیست و ازدحام مهمان‌ها در یکجا کیفیت فیلم شمارا پایین خواهد آورد. به این هم دقت داشته باشید که پیست رقص خیلی به جایگاه عروس نزدیک نباشد.

اتاق عقد زیبا و مجلل

بعضی زوج‌ها مراسم عقدشان را در همراه با عروسی برگزار می‌کنند. و کادوهای جشن عقد را در همان روز عروسی دریافت می‌کنند. با توجه به اینکه اکثر فضای اتاق عقد کوچک و ظرفیت آن به‌اندازه‌ای نیست که همه مهمان‌ها در اتاق حضورداشته باشند، و لزومی ندارد هم ندارد همه مهمان‌ها در اتاق عقد حضورداشته باشند. تأکید داشته باشید که بعد از دادن کادو اتاق عقد را ترک کنند که اتاق دچار ازدحام نشود. به دیزاین اتاق عقد و تمیزی وسایل دقت کنید تا در صورت تمیز نبودن حتماً شست‌وشو شوند. سعی کنید سفره بالای سر عروس داماد را به سلیقه خودتان خریداری کنید و می‌توانید آن را به‌صورت یادگاری نگهداری کنید.

پارکینگ اختصاصی

سعی کنید تالار پذیرایی که انتخاب می‌کنید دارای پارکینگ با ظرفیت مناسب باشد تا مهمان‌ها در پارک خودروی خود دچار مشکل و استرس نشوند و با خیال راحت در مراسم حضورداشته باشندوخصوخصا اگر تالار داخل شهر باشد که جای پارک پیدا کردن برای مهمان‌ها تبدیل به یک معضل می‌شود.

تهویه مناسب

تهویه مناسب، وسایل گرمایشی و سرمایشی باید خوب عمل کنند تا موجب کلافگی مهمان‌ها نشوند.

سرویس بهداشتی

در برخی از تالارهای پذیرایی به دلیل مساحت کوچک و یا نداشتن فضای کافی در بیرون از تالار سرویس بهداشتی را داخل سالن بنا می‌کنند. این موضوع مشکلی ندارد اما باید دقت داشته باشید که سرویس‌های بهداشتی نزدیک جایگاه مهمان‌ها نباشند. که بوی نامطبوع سرویس مهمان‌ها را مورد آزار قرار ندهد.

اتاق رختکن

حتماً سری به رخت‌کن بزنید و از تمیز بودن آن مطمئن شوید. دقت داشته باشید که رخت باید دارای کمد طبقه‌بندی‌شده یا رگال لباس بزرگ داشته باشد.

نورپردازی حرفه ای

در تالار پذیرایی نور پردازی بسیار مهم است و توجه داشته باشید که سالن از نور کافی برخوردار باشد. نورپردازی جلوه ویژه ای به فیلم عروسی می دهد و هماهنگی نور و صدا به صورت اتوماتیک پرس و جو کنید

دیدگاهتان را بنویسید