تالار وب

۳ راهکار برای بهبود شرایط اقتصادی زوجین

۳ راهکار برای بهبود شرایط اقتصادی زوجین

از آنجا که شما در خانواده های متفاوت بزرگ شده اید، دیدگاه شوهر یا همسر شما در مورد پول ممکن است با دیدگاه شما تفاوت های آشکاری داشته باشد.
۱٫ بررسی چشم اندازهای مالی دو طرف
دیدگاه شما در مورد پول و زندگی شخصیت شما را به عنوان یک فرد شکل می دهد. از آنجا که شما در خانواده های متفاوت بزرگ شده اید، دیدگاه شوهر یا همسر شما در مورد پول ممکن است با دیدگاه شما تفاوت های آشکاری داشته باشد. ممکن است پول از نظر شما پاداشی برای همه زحمات و کار سختی که متحمل شده اید، باشد. اما دیگران ممکن است به پول به عنوان گنجی برای حفظ آن نگاه کنند و حاضر به خرج کردن آن نباشند. سعی کنید در مورد دیدگاه های خود به پول و مسایل مالی با شریک زندگی خود به صورت مسالمت آمیز مشورت کنید. با فهم و درک دیدگاه های شخص مقابل، سعی کنید میان ایده ها و دیدگاه های خود هماهنگی ایجاد کنید. برای هزینه های ماهانه خود بودجه مشخصی در نظر بگیرید. در بودجه های تعیین شده برای آینده، فضای کافی برای هزینه های اضطراری در نظر گیرید و هر دو نفر در مورد این هزینه ها توافق نظر داشته باشید.
۲٫ نگاه به آینده
برنامه های آتی زندگی خود را به صورت اهداف کوتاه مدت یا حتی طولانی مدت تعریف کنید. پیدا کردن یک برنامه ایده آل اقتصادی در هر خانواده و بین زوج های گوناگون شرایط متفاوتی دارد. اگر شما خانواده نوپایی هستید، برنامه های کوتاه مدت شما همچون بچه دار شدن و دیگر پروژه های طولانی مدت مالی  بدون فداکاری دو طرف در هزینه ها ممکن و مقدور نخواهد بود. اگر در اواسط زندگی زناشویی هستید، تربیت فرزندان تان باید اصلی ترین دغدغه فکری شما باشد. اگر در آستانه بازنشستگی هستید، برنامه ریزی برای لذت بردن از زندگی باید هدف اصلی دستیابی شما به آرامش باشد.
۳٫ تبادل ایده های مالی با یکدیگر
از دیدگاه ها و ایده های یکدیگر در مورد رسیدن سریع به اهداف و آینده ای پرثمرتر، سالم تر و بهتر برای خانواده خود استفاده کنید. مسلماً هر شخص راهکارها و روش های خود را برای پس انداز پول دارد و در این شرایط تبادل نظرات می تواند دستاوردهای مفیدی برای زوجین به ارمغان بیاورد.

دیدگاهتان را بنویسید