تالار وب

۵دلیل که برنزه کردن بد است

۵دلیل که برنزه کردن بد است

بسیار خوب، بهتر است بدانید اگر یکی از طرفداران پوست های جذاب برنزه شده هستید، احتمالا خواندن این نوشته برایتان ناراحت کننده خواهد بود. من شخصا عاشق ساحل و پوشیدن لباس شنای جذاب و دراز کشیدن زیر نور خورشید هستم. هیچ لذتی مانند آن نیست!

اما رویای ما به پایان رسیده خانم ها – برنزه کردن برای ما بد است، چه ما خوشمان بیاید چه نه. اجازه دهید تا دلایل آنرا برایتان بگویم.

 

۱. آیا می دانید که چگونه پوست شما آسیب می بیند …یا به عبارتی برنزه می شود؟

بله، آیا واقعا می دانید چگونه پوست شما برنزه می شود؟ خوب، این اتفاق، چیزی بیشتر از تغییر نگ پوست شماست. آیا می دانید که سلول های پوستی در لایه فوقانی پوست، تولید کننده ی ملانین یا همان رنگدانه هایی که به پوست ما رنگ می دهند، هستند؟

قسمت بدش اینجاست، زمانی که زیر نور خورشید هستید، اشعه UV به پوست شما آسیب می رساند و باعث افزایش تولید ملانین می شود. این یک نشانه ی واضح است که پوست شما تلاش می کند تا از خود در برابر صدمات بیشتر محافظت کند. بنظر اتفاق جالبی نمی آید ، اینطور نیست؟

۲. برنزه کردن، احتمال ابتلا به سرطان پوست را افزایش می دهد

من همیشه می شنیدم که برنزه کردن ممکن است باعث بروز سرطان پوست شود، اما واقعا هیچ وقت توجهی به این موضوع نداشتم. شرط می بندم که شما هم همین طور هستید، درست است؟ بسیار خوب، حالا وقتش رسیده که کمی توجه کنید!

برنزه کردن باعث آسیب دیدن یا ترومای سلول های پوستی می شود، که می تواند منجر به سرطان پوست شود. و اگر فکر می کنید که می توانید با چند جلسه کوتاه سولاریوم از این اتفاق قسر در بروید، برایتان آرزوی خوشبختی می کنم!

اشعه های UV ساتع شده از تخت خواب های برنزه کننده هم همان شرایط را دارند. قوانین روشن هستند، هر مقدار پوستتان را بیشتر در معرض منابع تابش UV قرار دهید، ریسک ابتلا به سرطان پوست هم افزایش می یابد.

۳. برنزه کردن، باعث پیری زودرس پوست می شود

چه هولناک! اینطور نیست؟ تحقیقات قطعی، نشان می دهند که برنزه کردن، پیری زودرس می آورد! دلیلش هم همان است – تابش اشعه UV. هر چه بیشتر در معرض تابش اشعه UV باشید، پوستتان برای پیری زودرس بیشتر تحریک می شود. خواه پوستتان در یک روز زیبا در ساحل برنزه شده باشد، خواه بر روی تخت خواب های برنزه کننده در سولاریوم – آسیب های پوستی باعث پیری زودرس پوست می شوند، چرا که جبران ناپذیرند!

مجموعه پیشنهادی:  آموزش کشیدن خط چشم ساده برای انواع مدل چشم

۴. برنزه کردن پر هزینه است

حتی اگر شما جزو خانم های خوش شانس و ثروتمندی باشید که نگران خرج کردن نیستند، برنزه کردن، جیب شما را سوراخ می کند! البته من در مورد برنزه کردن مجانی در کنار ساحل صحبت نمی کنم، من درباره جلسات منظم سولاریوم و چیزهای دیگر حرف می زنم. بازار امروز، لبریز از انواع محصولات برنزه کننده است – رنگ ها، لوسیون های برنزه کننده، کرم های رنگی، اسپری های برنزه کننده، سرعت دهنده های برنزه، اطاقک های اسپری برنزه و محصولات بیشمار دیگر.

چه اتفاقی ممکن است بیفتد اگر به خودتان بیایید و ببینید که برنزه کردن برای شما یک عادت شده و این هزینه های کوچک به بخش ثابتی از خرج ثابت ماهانه ی شما تبدیل شده اند؟ آیا واقعا ارزشش را دارد؟ آیا نمی توانید سلبریتی هایی همچون نیکول کیدمن، کیرستن دانست، کریستن استوارت و جولیا رابرتز و خیلی های دیگر را ببینید که چطور با پوست سفیدشان بر روی پرده های سینما می درخشند؟

۵. چیزی بنام «برنزه کردن مطمئن» وجود ندارد

میلیون ها خانم در سراسر دنیا توسط تبلیغات دروغین سولاریوم ها و شرکت های تولید کننده ی لوازم آرایشی گمراه می شوند، من هم از اعتراف به اینکه جزو یکی از قربانیان این تبلیغات بوده ام باکی ندارم. برای سال ها من معتقد بودم که نوع خاصی از لامپ های بکار رفته در تخت خواب های برنزه کننده امن است، چرا که توسط یکی از برترین متخصصین زیبایی به من توصیه میشد. کمی بعد فهمیدم که او خودش شریک تجاری همان سالنی است که توصیه می‌کرد!

پس همیشه به خاطر داشته باشید، مادامی که تکنولوژی و متخصصان علم پزشکی با اختراع بزرگ بعدی شان ظاهر نشده اند، فعلا روشی برای برنزه کردن بدون عوارض وجود ندارد. تحقیقات پزشکی نشان می دهند که حتی اسپری های برنزه کننده نیز دارای عوارض جانبی برای پوست شما هستند.

پیشنهاد من این است که یک بار دیگر در آینه خود را نگاه کنید و ببینید که پوست روشن شما واقعا چقدر زیباست. اگر نیاز است توسط لوازم آرایشی ویژگی‌های خدادادی تان را پر رنگ و کنید و سعی کنید با پوست خودتان کنار بیایید. پوست شما سزاوار این نیست که با آن بد رفتار کنید.

خوب، حالا دیگر می‌دانید که چرا برنزه کردن برای شما ضرر دارد، امیدوارم این بار پیش از اینکه به سولاریوم بروید، دوباره فکر کنید

دیدگاهتان را بنویسید