تالار وب

۵قدم منسجم در رها کردن رابطه قبلی

۵قدم منسجم در رها کردن رابطه قبلی

۱⃣قطع ارتباط کنید
این کار را حداقل برای مدت کوتاهی انجام بدهید. خیر، لازم نیست دوست عادی باشید! نگه داشتن شریک زندگی سابقتان در زندگی، نشانه عدم بلوغ شما است، بلوغ به این معنی است که بدانید چگونه از خودتان و بهزیستی هیجانی خود مراقبت کنید. افراد زیادی با فکر دوست ماندن با نامزد سابقشان به دنبال این هستند که رابطه را زنده نگه دارند چون حتی فکر اینکه او را کاملاً رها کنند بیش از اندازه طاقت فرسا است. حتی اگر دوستی شما امکان پذیر باشد فقط تحت شرایطی اتفاق می افتد که بیشتر زخم های شما تسکین یافته باشند و این کار زمان لازم دارد. مهمترین نکته در یک جدایی دشوار این است که بهترین دوست خودتان باشید و خودتان را در موقعیت هایی که منجر به احساس بهتری نمی شود قرار ندهید. زمانی که شما صدمه خورده اید آسیب پذیر هستید. محافظت از خودتان با روابط سالم بخشی اساسی از یک خود مراقبتی خوب است.

۲⃣ دست از خیال پردازی بردارید
بسیاری از افراد نمی دانند که قسمت عمده درد و رنجی که با پایان رابطه  متحمل می شوند ربطی به رابطه ای که واقعاً داشتند ندارد. دلیلی دارد که یک رابطه پایان می یابد و به ندرت این اتفاق بطور غافلگیرانه رخ می دهد. ما معمولاً از مدتی قبل متوجه می شویم که اوضاع خوب پیش نمی رود. اغلب از آنچه افراد انجام دادند یا انجام ندادند که منجر به کلی دعوا و جریحه دار شدن احساسات شد فهرست بلند بالایی می توان تهیه کرد بنابراین معمولاً افراد مایل نیستند که به رابطه قبلی برگردند. آنچه آنها برایش سوگواری می کنند رابطه ای است که تصور می کنند اگر اوضاع طور دیگری پیش می رفت می توانستند داشته باشند. اما حقیقت این است که آن رابطه هرگز وجود نداشته است. کنار گذاشتن یک رویا کار دردناکی است. روزهای اول رابطه، به نظر می رسید که همه چیز خوب پیش می رود- تقریباً تمام روابط در آغاز عالی هستند در غیر اینصورت هرگز شروع نمی شدند- اما رابطه فقط قسمت ابتدایی آن نیست بلکه کل آن از زمان شروع تا پایان را باید در نظر گرفت.

۳⃣با گذشته در صلح باشید
وقتی کسی با شما درست رفتار نمی کند و به شما صدمه می زند احساس خشم واکنشی طبیعی و سالم است. احساس خشم به شما کمک می کند متوجه شوید در موقعیتی که می خواهید باشید نیستید و فرایند جدایی از رابطه ای که سالم نیست را تسهیل می کند. اما زمانی که ما به خشم و رنجشی که تجربیات گذشته برای ما به همراه داشته می چسبیم آن را با خودمان به آینده حمل می کنیم. هیچ چیز دردناک تر از این نیست که کسی که دوستش دارید کاری انجام دهد که ناچار شوید باور و شناخت خودتان از او را زیر سوال ببرید. زمانی که کسی به اعتماد شما خیانت می کند دردناک است. اما اگر اجازه دهید بواسطه کاری که فردی دیگر انجام داده توانایی شما برای حرکت رو به جلو محدود شود به این معنی است که او هنوز روی زندگی شما کنترل دارد. بخشش این نیست که اجازه دهید طرف مقابل قسر در برود بلکه به معنای آزادی احساسی خود شما است.

مجموعه پیشنهادی:  مردهایی که ابراز عشقشان دروغ است

۴⃣اشکالی ندارد اگر هنوز عاشق هستید
عشق هیچگاه اشتباه نیست. وقتی که کسی به زندگی شما قدم می گذارد که به شما اجازه می دهد عشق را تجربه کنید این اتفاقی با ارزش است. قسمتی از بلوغ این است که درک کنیم عشق به تنهایی باعث نمی شود که رابطه ای خوب کار کند. عوامل زیادی در این میانه دخیل هستند مانند: زمان بندی، ارزش های ناسازگار و انتخاب هایی که انجام می دهیم. همه این ها نقش مهمی در این که یک رابطه چطور پیش برود بازی می کنند. اما گذشتن از رابطه ای که کار نمی کند به معنی تمام شدن عشقی که شما احساس می کنید نیست. گاهی اوقات تنها راه رها کردن این است که آنقدر کسی را دوست داشته باشید که بهترین را برایش بخواهید حتی اگر با هم نباشید.

۵⃣به خودتان بیشتر عشق بورزید
در نهایت وقتی از رابطه ای که کار نمی کند بیرون می آیید و به جلو حرکت می کنید به خودتان عشق ورزیده اید. برای برخی این سخت ترین قسمت است. باور به اینکه شما لایق این هستید که با کسی در ارتباط باشید که به شما عشق می ورزد و با شما خوب رفتار می کند مستلزم این است که شما خودتان را با ارزش و دوست داشتنی بدانید. اگر حتی فکر این موضوع برای شما دلهره آور است چونکه گفتگوی درونی شما مملو از تردیدهای منفی، انتقاد و نفرت از خود است ممکن است شما نیاز به کمک حرفه ای داشته باشید. شما نمی توانید انتظار داشته باشید که کسی با شما بهتر از آنچه خودتان با خودتان رفتار می کنید رفتار کند.

دیدگاهتان را بنویسید