تالار وب

۶ ویژگی همسر مناسب برای پسران

ملاک های انتخاب همسر برای پسران

۶ ویژگی همسر مناسب برای پسران : در مقاله قبل برای شما درباره ملاک های انتخاب همسر برای پسران توضیحاتی داده‌ایم که امروز می‌خواهیم در ادامه آن برای شما این ملاک‌ها را کامل کنیم. اگر قرار است خانمی را به‌عنوان همسر آینده خود انتخاب کنید باید این خانم دارای ویژگی‌های زیر که ما امروز در وب‌سایت تالار وب برای شما آماده کرده‌ایم باشد.

6 ویژگی همسر مناسب برای پسران
6 ویژگی همسر مناسب برای پسران

از اهداف شما حمایت می‌کند

آمار و ارقام ثابت کرده که نرخ ازدواج زنان باهوش، موفق و تحصیل‌کرده کمتر از سایر زنان نیست. زیرا اگر همسر آینده شما قوی باشد دیگر به شما وابسته نخواهد بود و می‌تواند حتی در خود شما انگیزه ایجاد کند. از سوی دیگر نیازی نیست مدام نگران همسرتان باشید. یک زن موفق باید برای خود اهدافی داشته باشد و همچنین از اهداف شما حمایت کند و برای رسیدن به آن به شما و خودش کمک کند.

داشتن رابطه خوب با خانواده

اگر می‌خواهید بدانید که رفتار همسر آینده‌تان با شما سال‌ها بعد چگونه خواهد بود می‌توانید به رفتار او با والدینش توجه کنید. زیرا مطالعات نشان داده است که رفتار افراد با والدینشان تا حدودی گویای کیفیت رابطه آن‌ها با همسر آینده‌شان است. البته این بدین معنی نیست که رابطه همسر باید با والدینش در همه حال بدون نقص و عالی باشد اما رفتار (مثبت یا منفی) همسرتان با شما همان رفتاری است که با والدین خود داشته است.

مهربان باشد

رمز روابط پایدار و سعادتمندانه در مهربانی و بخشندگی است. اگر بخواهیم زوج‌ها را به دودسته تقسیم کنیم این‌گونه است که زوج‌های بنیان ساز و زوج بنیان‌برانداز داریم. همان‌طور که از نام زوج‌های بنیان‌برانداز مشخص است، این زوج‌ها در همان شش سال نخست زندگی مشترک به انتها می‌رسند اما زوج‌های بنیان ساز سالیان درازی را در کنار یکدیگر به‌خوبی زندگی می‌کنند. زوج‌های بنیان ساز به دنبال چیزهایی می‌گردند که بتوانند وجودشان را قدر بدانند و همیشه هدفمندانه در پی نهادن احترام و تقدیر هستند.

مجموعه پیشنهادی:  رژیم آبمیوه

6 ویژگی همسر مناسب برای پسران

در زمان مشاجره آرام هستند

اینکه گاهی در رابطه‌ای اختلاف و مشاجره پیش بیاید کاملاً طبیعی است اما نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که چگونه اختلاف‌نظرها را پشت سر بگذارید. یک رابطه موفق باید به‌گونه‌ای باشد که در زمان مشاجره زن بتواند آرامش خود را حفظ کند و این آرامش را به همسرش انتقال بدهد.

اختصاص دادن زمانی را به علایق مستقل خود

اینکه زوج‌ها امکان داشتن فضا و حریم خصوصی در زندگی متأهلی خود داشته باشند از رضایت جنسی مهم‌تر است. زیرا وقتی افراد دوستان، علایق  و حریم  شخصی خود را بطور مستقلانِ از شریک زندگی و رابطه‌شان داشته باشند، خوشحال‌ترند و کمتر بی‌حوصله می‌شوند.

کینه‌توز نیست

اگر همسر آینده شما می‌تواند دیگران را ببخشد، زندگی شما پایدار خواهد بود. زیرا افرادی که می‌توانند دیگران را بدون هیچ قید و شرطی ببخشند عمر طولانی‌تری دارند و از همه مهم‌تر بخشندگی بنیان یک رابطه سالم است.

6 ویژگی همسر مناسب برای پسران
۶ ویژگی همسر مناسب برای پسران

دیدگاهتان را بنویسید