تالار وب

باغ تالار تشریفاتی آریانا_تالار وب

مزیت تالار عروسی بر باغ تالار

آیا تالار عروسی بهتر است یا باغ تالار؟

زمانی که زوج‌های جوان تصمیم به برگزاری مراسم خود دارند اولین نکته‌ای که به ذهن انها می‌رسد این است کجا مراسم عروسی برگزار شود، در باغ تالار یا تالار پذیرایی؟ و اینکه بین باغ تالار وتالار عروسی که کدام یک را انتخاب کنند دچار تردید می‌شوند. در ادامه همراه ما باشید تا به شما بگوییم که مراسم عروس خود را در باغ تالار برگزار کنید یا در تالار پذیرایی. وب سایت تالار وب مطالب مفیدی را در اینباره در اختیار شما قرار داده است.

 

مزیت تالار عروسی بر باغ تالار
تالار عروسی یا باغ تالار ؟

 

اما باید هنگام انتخاب باغ تالار و تالار عروسی مزایا و معایب هر دو را با هم مقایسه کنند و همه جوانب را در نظر بگیرند. هنگامی که باغ را برای مراسم خود انتخاب می‌کنید باید همه جوانب را از جمله هزینه مالی اضافی، سرد شدن غذا هنگام سرو آن، شرایط آب و هوایی، کیفیت عکس و فیلم برداری، نحوه پذیرایی خدمه در مساحتی بزرگتر و از همه مهمم تر برنامه ریزی و زمان بندی در مراسم.

 

موقعیت مکانی

بیشتر باغ تالارها در خارج و یا در حومه شهر قرار دارند. این را در نظر بگیرید که مهمان‌های شما ممکن است از همه نقاط شهر به مراسم عروسی شما بیایند پس در انتخاب جایی که باغ تالار دران قرار دارد دقت کنید که آن‌ها بتوانند راحت به مقصد خود برسند و زمان زیادی را درراه و ترافیک نگذرانند.

اما اگر تالار عروسی را انتخاب کنید لازم نیست خیلی نگران دور بودن مسیر شوید باشید و، دیگر این‌که مهم‌ترین مزیت تالار عروسی این است که خود شما هم زود به سالن خواهید رسید و مسیر زیادی را از آتلیه یا سالن زیبایی طی نخواهید کرد.

 

هزینه اضافی باغ تالار

هنگامی‌که مراسم خود را در تالار برگزار می‌کنید فقط هزینه اجاره تالار را پرداخت می‌کنید و هزینه اضافی دیگری بابت چیزی پرداخت نمی‌کنید. اما در انتخاب باغ تالار باید در نظر داشته باشید که هزینه دیگری علاوه بر تالار بابت هزینه اجاره باغ را هم می‌پردازید.

علاوه بر گل‌آرایی داخل سالن و میزها باید در داخل باغ هم گل‌آرایی صورت بگیرد تا زیبایی باغ دوچندان شود. علاوه بر گل‌آرایی باید پذیرایی هم در باغ به صوت مجزا انجام شود، و همانند داخل سالن و روی میزها میوه و شیرینی و دسر وجود داشته باشد و حضور خدمه اضافی را نباید فراموش کرد، که خوب این هم متحمل هزینه اضافی دیگری هم می‌شود.

در بعضی از باغ تالارها، در باغ یک میز قرار می‌دهند و به‌عنوان میان وعده، غذاهای فینگرفود به همراه مخلفات سرو می‌شود و بازهم هزینه‌های دیگری روی هزینه‌های قبل انباشته می‌شود.

 

مزیت تالار عروسی بر باغ تالار
هزینه اضافی باغ تالار

 

شرایط آب و هوایی

اصولاً شرایط آب‌وهوا در باغ تالارها قابل پیش‌بینی نمی‌باشند، خصوصاً اگر مراسم در بهار یا تابستان برگزار شود. که با بارش باران هزینه‌هایی که در باغ انجام داده‌اید سوخت می‌شود و فقط هزینه اضافی باغ را متحمل شده‌اید. در تالار به دلیل وجود سقف و هوا قابل پیش‌بینی است و روی تنظیم دما داخل سالن تسلط کامل دارید، خیالتان راحت است و استرس بارش و ابری شدن و یا سرد و گرم شدن هوا را نخواهید داشت. اما در باغ این امکان وجود ندارد که شما بتوانید روی دمای بیرون از سالن تسلط داشته باشد.

 

مزیت تالار عروسی بر باغ تالار
سفره عقد در باغ تالار

 

سفره عقد

از دیگر مواردی که می توان در این خصوص بیان نمود، سفره عقد می باشد،یکی از مهمترین رسم و رسوم ایرانی ها  سفره عقد می باشد، که عروس و داماد بر سر آن می‌نشینند و به خطبه عقد گوش می‌دهند سفره عقد برای ما بیسار مهم  می باشد و تزیین و طراحی آن در تالار پذیرایی به نسبت آسان تر از باغ می باشد. ولی از طرفی هم سفره عقد در باغ تالار یک رنگ و بوی خاصی دارد و می تواند لحظات شیرین و خاصی را درذهن میهمانان و خود عروس و داماد تداعی نماید.

شرایط آب و هوایی تاثیر بسیار زیادی در برگزاری مراسم دارد که در پاگراف بالا در مورد صحبت کردیم برای شما، اگر شما می خواهید در باغ تالار یا باغ شخصی خود مراسمی برگزار نمایی به نکاتی که در این مقاله ذکر کردیم توجه ویژه ای داشته باشد.

کیفیت فیلم‌برداری و عکس

کیفیت عکس و فیلم در تالار بسیار بالاتر از باغ است، به دلیل وجود سقف در تالار و نورپردازی درست و اصولی بهتر و واضح‌تر خواهد بود، بنابراین فیلم‌برداری و عکس‌برداری باکیفیت بهتری انجام می‌شود خواهد شد.

 

تفاوت نحوه پذیرایی در باغ تالار و تالار عروسی

در تالار مساحت پذیرایی و تعداد مهمان‌هایی که می‌خواهند پذیرایی شوند مشخص است، اما در باغ به دلیل مساحت زیاد و اضافه شدن باغ به تالار، پذیرایی کردن از مهمان‌ها کمی سخت‌تر می‌شود، این‌که خدمه‌های زیادی باید وجود داشته باشند تا در باغ هم پذیرایی کنند.

شاید همین امر باعث شود که بعضی از مهمان‌ها درست و اصولی پذیرایی نشوند. بنابراین اگر باغ تالار را برای برگزاری مراسم خود انتخاب کردید دقت داشته باشید که یکی از اصولی‌ترین کارهای عروسی را درست انجام دهید، که همان اصولی پذیرایی شدن همه مهمان‌ها است.

 

مزیت تالار عروسی بر باغ تالار
نحوه پذیرایی در باغ تالار و تالار عروسی

 

دردسرهای سرو غذا در باغ تالار

سرو غذا در باغ تالار کمی مشکل خواهد بود، زیرا غذا در هوای آزاد خیلی زود سرد می‌شود و به‌اصطلاح از دهان می‌افتد. دقت داشته باشید زمان بین سرو غذا تا پذیرایی کردن از مهمان‌ها زیاد نباشد که غذاها سرد و ماسیده نشود. اگر تمایل داشتید در هوای آزاد غذا را سرو کنید حتماً یک فضای مناسبی برای سرو غذا انتخاب کنید یک محل سرپوشیده، مثل ایجاد یک چادر با دیزاین زیبا که غذاها را داخلان قرا بگیرد و دیرتر سرد شود. دلیل دیگر اینکه بنای چادر مانع افتادن حشرات کوچک و یا برگ درختان داخل ظرف‌های غذا، دسر، و نوشیدنی روی میز شود.

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]

دیدگاهتان را بنویسید