تالار وب

ماسک لایه بردار میوه پاییزی

ماسک لایه بردار میوه پاییزی -ماسک های مغذی پوست صورت

 

ماسک لایه بردار پاییزی
ماسک لایه بردار پاییزی

 

ماسک لایه بردار با میوه‌های پاییز: ماسک های لایه بردا خاصیت درخشندگی را دارند و استفاده از آن ها باعث می شود لایه و سلول های مرده پوست از بین بروند و این گونه پوست درخشان تر و صاف تر می شود. هنگام استفاده از لایه بردار ها همیشه از مواد و میوه های تازه استفاده کنید تا اثر بخشی بیشتری روی پوست صورت داشته باشند.

نکته قابل توجه در استفاده از لایه بردارها این است که پوست صورت باید کاملا تمیز بوده و هیچ گونه مواد آرایشی روی پوست نباشد .

بهتر است از قبل از لایه برداری، پوست را بخور دهید .با این کار منافذ پوست باز می شوند و مواد خیلی بهتر وارد پوست می شوند و هنگام ماساژ دادن جوش و دانه های سر سیاه راحت تر از منافذ پوست خارج می شوند.

بعد از استفاده از لایه بردارها و  شست و شوی صورت با آب ولرم حتما از کرم های مرطوب کنند و یا نرم کننده استفاده کنید. پوست صورت بعد از لایه برداری رطوبت خود را از دست می دهد  و بسیار خشک می شود.

تالار وب در این پست با استفاده از میوه های بی نظیر و رنگارنگ پاییزی چند ماسک لابه بردار عالی را به شما کاربران عزیز پیشنهاد می کند .امیدواریم با درست کردن این ماسک ها پوستی درخشان داشته باشید و باز هم به پست های دیگر تالار وب در قسمت سالن زیبایی مراجعه نمائید .

 

• ماسک کدوحلوایی

 کدوحلوایی    ۱قطعه کوچک

 شکر قهوه‌ای  ۱فنجان

 روغن ویتامین E نصف قاشق غذاخوری

 روغن نارگیل   چند قطره

 

ماسک کدو حلوایی
ماسک کدو حلوایی

همه مواد را با هم مخلوط کنید و به آرامی روی پوست ماساژ دهید و بعد از ۱۵ دقیقه پوست را آب ولرم آبکشی کنید . و از یک کرم نرم کنند استفاده کنید.

 

خواص کدو حلوایی
خواص کدو حلوایی

 

• ماسک انار

مواد لازم

 آب انار     ۲ قاشق غذاخوری

 عسل     ۱ قاشق چایخوری

 شکر      ۲ قاشق چایخوری

روغن‌زیتون   چندقطره

ماسک انار
ماسک انار

 

مواد را با یکدیگر مخلوط کنید و با آرامی روی پوست قرار دهید و به صورت دورانی کمی ماساژ دهید و اجازه دهید ۱۵ دقیقه مواد روی پوست بماند و بعد از آن پوست خود در بشویید و کرم نرم کننده استفاده کنید .

مجموعه پیشنهادی:  نکته‌های زن و شوهری
خواص انار
خواص انار

 

 

•  ماسک آوو کادو

جو دوسر آسیاب‌ شده  ۲ قاشق چایخوری

 آووکادو                      ۱ عدد

عسل                      چند قطره

 

ماسک آووکادو
ماسک آووکادو

 جو دو سر را با آووکادو ترکیب کنید و چند قطره عسل روی آن بریزید. با یک قاشق آن‌ها را هم بزنید و خمیری یکپارچه و همگن بسازید. خمیر را روی پوست بمالید و بعد از دقایقی با آب، صورت خود را بشویید. بعد از لایه‌برداری پوست با استفاده از این ماسک، پوست شما مرطوب، شفاف و درخشان می‌شود.

 

 • ماسک پرتقال

 آب‌پرتقال    ۳ قاشق غذا خوری

 عسل      ۱ قاشق غذا خوری

 شکر       ۱ قاشق غذاخوری

روغن‌زیتون   چند قطره

 

ماسک پرتقال
ماسک پرتقال

این لایه‌بردار خانگی برای پوست‌های آفتاب‌سوخته و برنزه بسیار مناسب است. عسل و شکر را در آب‌پرتقال ریخته وچند قطره روغن‌ زیتون هم به آن‌ها اضافه کنید. این ترکیب را به‌خوبی مخلوط‌کنید و آن را به صورت دورانی روی پوست ماساژ دهید. و بعد از ماساژ دادن اجازه دهید مخلوط روی پوست بماند و بعد از ۱۵ دقیقه آن بشویید و با یک نرک کننده پوست خود را چرب کنید.

 • ماسک کیوی

 کیوی          ۱ عدد

 شکر          ۲قاشق چایخوری

چند قطره      روغن آفتابگردان

کیوی، چربی پوست را از بین می‌برد. کسانی که پوست چرب دارند و از جوش‌های ریز شاکی‌اند، باید کیوی را در برنامه‌ی غذایی خود بگنجانند یا از ماسک لایه‌بردار آن استفاده کنند.

ابتدا یک کیوی را پوست بکنید و آن را بکوبید. طوری که با اضافه کردن شکر و چند قطره روغن آفتابگردان مخلوطی یکدست ایجاد شود. مخلوط را روی پوست صورت و گردن خود بگذارید و بعد ۲ تا ۳ دقیقه آن را بشویید .

 

ماسک کیوی
ماسک کیوی

 

پس از خشک‌کردن پوست از کرم‌های مرطوب‌کننده استفاده کنید. این ترکیب را ۲ بار در هفته استفاده کنید.

دانه های کیوی مانند اسکراب ها  هستند . البته یک اسکراب طبیعی .میتوانید کیوی را بکوبید و آن را روی صورت قرار دهید و به آرامی به صورت دورانی ماساژ دهید. دانه های کیوی موجب لایه برداری پوست می شوند .

دیدگاهتان را بنویسید