تالار وب

نکاتی که قبل از اجاره لباس عروس باید بدانید

قبل از اجاره لباس عروس باید نکات مهم قبل از اجاره لباس عروس را بدانید تا بتوانید راحت‌تر تصمیم بگیرید. اگر تصمیم به اجاره لباس عروس خود از مزون لباس عروس دارید پس شرایط اجاره لباس عروس را باید از آن آگاه باشید. خرید لباس عروس یکی از مهم‌ترین خریدهای مراسم عروسی است که عروس خانم‌ها ب آن بسیار اهمیت می‌دهند. میدانیم که امروزه لباس عروس بسیار گران است و باید هزینه زیادی را صرف خرید آن بکنید و بعد از روز عروسی، لباس عروس شما دیگر به کارتان نمی‌آید. پس اگر به‌جای خرید لباس عروس قصد اجاره آن رادارید در ادامه همراه وب‌سایت تالار وب باشید تا شرایط اجاره لباس عروس را بدانید.

 

شرایط اجاره لباس عروس
اجاره کردن لباس عروس

شرایط اجاره لباس عروس

وقتی قاطعانه تصمیم گرفتید تا لباس عروس خود را اجاره کنید باید آن را از یک مزون معتبر تهیه کنید. البته به این نکته باید توجه کنید که هر گرانی دلیل بر عالی بودن آن جنس نیست و شما باید کاملاً هوشمندانه و دقیق مزون خود را انتخاب نمایید. زیرا برخی از مزون‌ها هزینه‌های گزافی را بابت خسارت دریافت می‌کنند درصورتی‌که لباس عروس قبل از تحویل داده شدن به شما دارای نواقصی بوده است که شاید شما متوجه آن نشده باشید پس انتخاب یک مزون لباس عروس خوب می‌تواند ریسک این موارد را کاهش دهد.

برای اجاره کردن لباس عروس سریع‌تر اقدام کنید

با توجه به اینکه در اجاره لباس عروس محدودیت ازنظر سایز و اندازه لباس‌دارید پس بهتر است هر چه سریع‌تر اقدام کنید. شاید نیاز باشد تا زمان بیشتری را صرف پیدا کردن لباس عروس مناسبتان کنید که ازنظر قد، سایز اندازه شما باشد. البته برخی از مزون‌ها با همکاری خیاط‌های چیره‌دست لباس انتخابی شمارا با توجه به سایز و اندازه شما تغییر می‌دهند بدون آنکه فرم و مدل لباس به هم بخورد.

شرایط اجاره لباس عروس را مکتوب نمایید

بعد از انتخاب لباس عروس خود حتماً قراردادی به‌صورت مکتوب با مزون مربوطه تنظیم نمایید و اگر مزون حاضر به تنظیم این قرارداد نبود شما می‌توانید مواردی را که بین شما و او گفته می‌شود در حضور او بنویسید و نگه‌دارید. این موارد شامل تحویل لباس عروس چند روز قبل از مراسم عروسی، تمیز بودن لباس و قبل از تحویل دادن به شما به خشک‌شویی داده‌شده باشد، شرایط تحویل و هزینه حمل‌ونقل و مواردی از این قبیل را مشخص کنید تا بعد از مراسم مشکلی بین شما و مزون پیش نیاید.

مجموعه پیشنهادی:  به رابطه خود افتحار کنید
شرایط اجاره لباس عروس
اجاره کردن لباس عروس

موارد دیگر برای اجاره لباس عروس

عروس خانم‌هایی که دوست دارند لباس عروسی‌شان خاص و تک باشد و فقط اولین بار به تن خودشان رفته باشد، اجاره لباس اصلاً گزینه مناسبی برایشان نیست. در این مورد عروس خانم باید لباس عروس موردنظر خود را به خیاطی بدهد تا فقط برای شخص او بدوزد.

اجاره لباس عروس

لباس عروس یادگاری ارزشمند از روز عروسی است اما کاربرد چندانی در زندگی مشترک شما ندارد و به‌جز پوشیدن آن جلوی آینه و یا عکس انداختن با آن برای سالگرد عروسی کاربرد دیگری ندارد مگر اینکه تصمیم بگیرید لباس عروسی خود را اجاره بدهید و از این راه پولی نیز به دست می‌آورید.

صرفه جویی در هزینه ها

یکی از اصلی‌ترین دلایل برای اجاره لباس عروس، صرفه‌جویی در هزینه‌ها است. البته باید به این نکته توجه کنید که برای اجاره بعضی از لباس عروس‌ها شما مبلغی که پرداخت می‌کنید تفاوت زیادی با خرید آن ندارد اما در موارد دیگر به‌خصوص اگر لباس عروس بیش از دو بار اجاره داده‌شده باشد هزینه‌ای که برای اجاره آن پرداخت می‌کنید پایین‌تر است.

رنج قیمت برای اجاره لباس 

در اولین ملاقات با مزون دار به او بگویید که قیمت موردنظر شما در چه رنج قیمتی است و بیشتر از آن نمی‌توانید پرداخت کنید و با این کار هم در وقتتان صرفه‌جویی کرده‌اید و همچنین لباس عروس‌هایی که قیمت بالاتری از رنج قیمتی که شما گفته‌اید دارد را نمی‌بینید و وقتتان صرف دیدن و یا پوشیدن آن نمی‌شود.

هزینه های دیگر

در اغلب موارد هزینه شست‌وشو و خشک‌شویی لباس عروس به هزینه اجاره لباس اضافه می‌شود. پس قبل از اینکه با شنیدن این موضوع موقع پرداخت آن متعجب شوید با مزون دار درباره آن صحبت کنید.

اکسسوری لباس عروس

به سایر اجزای لباس عروس مانند تور، دستکش، تاج، گل سر، کیف ، شنل و… توجه کنید که همراه لباس عروس دارد و یا خیر. در اغلب مزون‌ها اکسسوری های جانبی لباس عروس به همراه خود لباس نیست و شما باید هزینه جداگانه‌ای برای اجاره آن بدهید. پس حتماً درباره این مورد با مزون دار صحبت کنید تا از آن مطلع شوید.

دیدگاهتان را بنویسید