تالار وب

هزینه مراسم عقد با کیست

هزینه مراسم عقد با کیست

هزینه مراسم عقد با کیست

شاید این سؤال شما هم باشد که هزینه مراسم عقد با کیست و چه هزینه‌هایی را داماد می‌پردازد. برای دریافت جوابی درست می‌توانید در ادامه مقاله ما را همراهی کنید. ما امروز در این مقاله در وب‌سایت تالار وب درباره هزینه مراسم عقد با کیست مطالبی را آورده‌ایم که امیدواریم بتواند جواب سؤال‌های شما را دراین‌باره به‌درستی بدهد. همراه وب‌سایت تالار وب باشید.

در دنیای امروزه بسیاری از زوج‌ها با کمک افراد دیگر هزینه‌های مراسم را تأمین می‌نمایند و البته این موضوع طبیعی است زیرا تمام هزینه‌ها بر عهده شخص داماد نیست. اگر به‌طور سنتی بخواهیم بگوییم قوانین نانوشته‌ای برای تقسیم هزینه‌های عروسی وجود دارد که در بلندمدت شکل‌گرفته و به یک رسم همگانی تبدیل‌شده است.

هزینه مراسم عقد با کیست

هزینه مراسم عقد با کیست؟ زوجین و یا خانواده‌ها

در ابتدا باید مشخص شود که کدام‌یک از اقوام به شما برای هزینه‌های مراسم کمک خواهد کرد. شما با این کار بخش بزرگی از برنامه‌ریزی برای تأمین بودجه‌تان را جلو انداخته‌اید پس تعارف را کنار بگذارید و مشخص کنید که هزینه‌ها بر عهده عروس و داماد است و یا خانواده و اقوام نیز در این راستا کمک خواهند کرد.

حال اگر خانواده‌های شما در هزینه‌ها به شما کمک می‌کنند زمان برنامه‌ریزی برای تقسیم‌بندی هزینه‌ها فرا رسیده است. بهترین نوع تقسیم‌بندی به‌صورت یک‌سوم است به‌عبارت‌دیگر یعنی یک‌سوم را خود عروس و داماد به‌صورت مشترک پرداخت می‌کنند و هرکدام از خانواده‌ها نیز یک‌سوم از هزینه را تقبل می‌نمایند.

تقسیم هزینه‌ها به‌صورت یک‌سوم

برای این کار می‌توانید یک‌سوم سهم هرکدام از طرفین را به‌صورت یکجا جمع نمایید و یا به‌صورت دیگری برنامه‌ریزی کنید. به‌طورکلی سعی کنید که از هزینه‌های اضافی جلوگیری نمایید.

خرید جهیزیه عروس

خرید جهیزیه عروس به عهده خانواده عروس است و این رسم از قدیم تا به امروز همچنان برقرار است و به آن توجه می‌شود. داماد و خانواده‌ی او باید برخی از اقلام مثل لوازم صوتی و تصویری و فرش را تهیه نمایند که در برخی از خانواده‌ها ممکن است تیکه‌های بیشتر و یا کمتری را داماد موظف به تهیه آن باشد. البته این موضوع را باید در نظر گرفت که داماد و خانواده او هزینه‌های بالایی را برای مراسم عروسی مانند تهیه مسکن، خرید طلا و جواهرات، انجام مراسم عروسی(رزرو تالار پذیرایی و یا باغ تالار برای عروسی) و…را بر عهده‌دارند که باعث شده است تا بخش تهیه جهاز عروس را ماد فقط بخش‌هایی که ذکر شد را بر عهده بگیرد.

هزینه مراسم عقد با کیست
هزینه مراسم عقد با کیست

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]

دیدگاهتان را بنویسید