تالار وب

اصول پوشش خدمه

۵ ویژگی برجسته پرسنل تالار عروسی

۵ ویژگی برجسته پرسنل تالار عروسی و اهمیت آن

۵ ویژگی برجسته پرسنل تالار عروسی: خدمه و کارکنان تالار عروسی، وظایف مختلفی را در تالار بر عهده دارند، از جمله پذیرایی از مهمان ها ،راهنمای و مسئولیت کنترل تالار به همین دلیل فرم و طراحی لباس آنها باید طوری باشد که به‌راحتی بتوان آنها را از سایر مهمان‌های داخل سالن تشخیص داد. لباس و نوع پوشش کارکنان و خدمه تقریباً به‌اندازه طراحی داخلی سالن اهمیت دارد.

 

توجه داشته باشید، طراحی لباس فرم پرسنل تالار باید با توجه به ساختار کلی داخلی مجموعه مانند رنگ، دکوراسیون و… سازمانی خود طراحی نمایید.

 

 

۵ ویژگی برجسته پرسنل تالار عروسی
۵ ویژگی برجسته پرسنل تالار عروسی

 

یک دوره کلاس‌های فشرده و کوتاه برای کارکنان تالار بگذارید و نحوه پذیرایی و برخورد اصولی با مهمان‌ها را به‌طور مفصل برای آن ها شرح دهید. تا هنگام قصور یا فراموش کردن کارها بهانه‌ای برای توجیه نداشته باشند.

هرچند وقت یک‌بار این کلاس‌ها را برگزار کنید و یا یک جلسه تشکیل دهید، و پیشنهاد و انتقادات را از زبان خود کارکنان بشنوید.

 

طراحی و رنگ زیبا

 اولین قدم برای داشتن یکدست لباس زیبا، طراحی آن است. حتماً با یک طراح لباس ماهر مشورت کنید. لباس کارکنان و برخورد آن‌ها، معرف سالن شما می‌باشند ازاین‌رو هنگام انتخاب کارکنان و لباس آن‌ها دقت فراوانی داشته باشید.لباس خدمه پذیرایی با کسانی که مسئول راهنمایی و کنترل سالن هستند متفاوت باشد .لباس فرم آنها باید حالت رسمی تری نسبت به بقیه  داشته باشد

طراحی لباس خانم‌ها

در طراحی لباس خانم‌ها سلیقه بیشتری به خرج دهید و به یک مانتو و مقنعه مانند سایر تالارها بسنده نکنید. یک لباس خاص طراحی کنید و با یک رنگ بی‌نظیر و روشن. به‌طور مثال سارافون بلند آستین‌حلقه‌ای به همراه یک شومیز سفید، شال هم‌رنگ سارافون و یک جفت کفش مشکی زنانه. اگر سالنتم خاص دارد سارافون را همان رنگتم به کار ببرید. اما اگر رنگ خاصی مدنظرتان نیست می‌توانید از رنگ‌های آبی فیروزه‌ای، لیمویی، صورتی و یا هر رنگ روشنی که باعث تداعی آرامش در تالار عروسی باشد. و یا یکدست کت‌ودامن رسمی زیبا و پوشیده که بسیار جذاب خواهد بود. می‌توانید از کراوات و یا پاپیون هم استفاده کنید و زیبایی لباس را دوچندان کنید.

 

۵ ویژگی برجسته پرسنل تالار عروسی
نوع پوشش خدمه

طراحی لباس آقایان

برای آقایان یک جلیقه مشکی، پیراهن سفید، شلوار و پاپیون، کراوات، دستمال‌گردن و یا ساس بند هم‌رنگ، به همراه یک جفت کفش مشکی یک استایل بسیار زیبا و جذاب و هماهنگ را ایجاد می‌کند. سعی کنید شلوار پاپیون را به رنگ روشن انتخاب کنید. زیرا به‌راحتی می‌توان ازسایرمهمان ها تشخیص داد. اگر دیزاین تالار رنگ خاصی دارد می‌توانید شلوار و پاپیون آقایان را ازهمان رنگ انتخاب کنید.

نشانه روی لباس

خلاق باشید، لوگو تالار را روی گوشه لباس به‌صورت ظریف گلدوزی کنید و یک نماد برای لباس قرار دهید. به این شکل لباس حالت رسمی‌تری پیدا خود کرد. همه کارکنان این را هم باید خوب بدانند که تک‌تک آن‌ها به‌صورت یک نماد زنده و نماینده‌ای از جانب شما خواهند بود.

 

[aparat id=”J2hyj”]

 

مرتب بودن پرسنل تالار عروسی

 تمیز و مرتب بودن لباس‌ها به‌اندازه طراحی آن‌ها بسیار اهمیت دارند. همه کارکنان باید بدانند که باید لباس فرم را باید همیشه تمیز نگهداری کنند و در صورت آسیب دیدن و یا کثیف بودن جریمه خواهند شد و در صورت ادامه این کار اول از کار معلق سپس اخراج می‌شوند. زیرا خدمه و کارکنان نماینده‌ای از جانب شما در حضور مهمان‌ها می‌باشند. به‌گونه‌ای که برخورد و پذیرایی آن‌ها تبلیغی برای تالار شما محسوب می‌شود.

 

۵ ویژگی برجسته پرسنل تالار عروسی
پوشش مناسب

متناسب بودن اندام خدمه

هنگام استخدام  در تالار پذیرایی کارکنان حتماً به اندام آن‌ها توجه کنید که اضافه‌وزن نداشته باشند. زیرا ازلحاظ ظاهری یک خدمه باید تناسب‌اندام معمولی را داشته باشد و دلیل دیگر اینکه در حین پذیرایی زود خسته و شروع به تعریق نکند و موجب اذیت مهمان‌ها نشود. ویژگی‌های ذکرشده هم در مورد آقایان و هم خانم‌ها صدق می‌کند. خدمه آقا باباید موی اصلاح‌شده ظاهر شود و تنها تمیز بودن فرم لباس برای مرتب بودن کافی نیست. خانم‌ها هنگام پذیرایی یک میکاپ لایت روی صورت داشته باشند و سعی کنند رنگ رژلب‌ها مانند لباس‌ها یکرنگ باشد. حتی با هزینه خود برای خانم‌ها چند رژلب تهیه کنید تا دیگر بهانه‌ای برای یکدست بودن نداشته باشند.امروز سعی نمودیم برای شما از ۵ ویژگی برجسته پرسنل تالار عروسی صحبت نماییم .

 

مطلب مفید و مرتبط : لباس فرم تالار پذیرایی و باغ تالار + عکس

[تعداد: 3    میانگین: 5/5]

دیدگاهتان را بنویسید