سفره عقد را چگونه بچینیم

[تعداد: 2    میانگین: 5/5]

سفره عقد را چگونه بچینیم

یکی از سؤالات متداول عروس خانم‌ها برای برگزاری مراسم عقد این است که سفره عقد را چگونه بچینیم. میدانیم که هزینه های زیادی برای برگزاری مراسم عقد در تالار عروسی باید پرداخت کنید و تازه عروس و داماد با این هزینه های زیاد نمیتوانند از پس آن بر بیایند و از همین رو وب‌سایت تالار وب در این مقاله درباره اینکه چطور سفره عقد خود را در خانه برگزار کنید مطالب مفیدی را آماده کرده است. در این مطلب درباره انواع مدل سفره عقد و مدل‌های زیبا برای چیدن سفره عقد عروس صحبت می‌کنیم. اگر قصد دارید که سفره عقد خود را در منزل برگزار نمایید و از هزینه های اضافی برای پرداخت اتاق عقد در تالار پذیرایی بپرهیزید شما را دعوت به خواندن ادامه این مطلب میکنیم.

سفره عقد عروس به سه دسته تقسیم می‌شود: سفره عقد سنتی، سفره عقد کلاسیک و سفره عقد مدرن و حالا سوالی که برای شما پیش می آید این است که  سفره عقد را چگونه بچینیم؟ برای جواب دادن به سوال پرتکرار سفره عقد را چگونه بچینیم  شما اگر قصد دارید سفره عقد را در خانه بچینید اول‌ازهمه باید به سلیقه فردی خود توجه کنید و سپس نسبت به تهیه لوازم و وسایل موردنیاز اقدام نمایید. با توجه به سبکی انتخاب کرده‌اید باید ظروف خاصی را تهیه کنید و همچنین باید توجه داشته باشید که خود وسایل نیز با یکدیگر همخوانی داشته باشند. علاوه بر این معمولاً برای هر سبک و مدلی ، رنگ و یا رنگ‌های خاصی مناسب است و شما باید به این نکته بسیار دقت نمایید تا سفره عقد زیبایی را بچینید. برای بهتر دیده شدن وسایل سفره عقد باید به طرز چیدمان آن دقت کنید و بدانید که چطور باید سفره عقد خود را بچینید تا زیباتر و خاص‌تر شود. البته این مورد یک قاعده نیست و نیازی نیست که حتماً تمام این موارد را  انجام بدهید اما قابل‌ذکر است که رعایت این اصول باعث ایجاد هماهنگی بیشتر و زیبایی دوچندان وسایل سفره عقد شما خواهد شد.

مطالب مرتبط  خصوصیات شوهر ایده آل

سفره عقد را چگونه بچینیم

سفره عقد را چگونه بچینیم

مساحت مکانی اتاق عقد

برای اینکه سفره عقد شما در اتاقی که می‌خواهید سفره عقد را بچینید زیباتر شود باید به مساحت مکانی اتاق عقد دقت ویژه‌ای داشته باشید. همچنین نوع و مدل سفره عقد شما با طرح وسایل موردنظرتان رابطه مستقیم دارد. اکنون برای درک بیشتر برای شما با یک مثال توضیح می‌دهیم. اگر بخواهید سفره عقد خود را به‌صورت سنتی بچینید بهتر است که از ظروف سنتی استفاده نمایید تا نمای بهترین داشته باشد. شما می‌توانید از ظروف قدیمی خود و یا از ظروف جدیدی که طرح و مدل قدیمی دارد استفاده کنید تا ذهن بیننده ناخودآگاه به گذشته و طرح‌های سنتی سوق پیدا کند.  استفاده از ترمه، حنا، گندم، برنج و ظروف نقره، مسی یا سفالی و… اجتناب‌ناپذیر است. در چیدمان این سبک، از اختلاف سطح زیاد استفاده نمی‌شود و معمولاً به شکل هم‌سطح یا با اختلاف سطوح کمتر چیده می‌شود.

برای زیباتر شده یک سفره عقد به مدل سنتی شما می‌توانید از پارچه‌های سوزن‌دوزی و یا ترمه استفاده نمایید که نقش مهمی هم دارد. رنگ مورداستفاده در مدل سنتی که بیشتر به چشم می‌خورد رنگ آبی فیروزه‌ای، قرمز، کرم و قهوه‌ای است که شما می‌توانید با توجه به سلیقه خود از این رنگ‌ها استفاده نمایید.

سفره عقد را چگونه بچینیم

سفره عقد را چگونه بچینیم

استفاده از گل برای سفره عقد

گل‌آرایی سفره عقد یکی از ایده‌های زیبا است که حتماً شما هم مدل‌های مختلفی از آن را در سفره عقد دیده‌اید اما اگر بخواهید سفره عقد خود را به‌صورت سنتی بچینید نیاز زیادی به گل‌های طبیعی و گل‌آرایی نخواهید داشت اما وجود آن می‌تواند نقش بسزایی در زیباتر شدن وسایل شما داشته باشد. برای انتخاب گل باید حتماً به رنگ و مل گل‌ها توجه داشته باشید تا با وسایل شما همخوانی داشته باشد و همچنین باعث کم جلوه شدن سفره عقد شما نگردد.

مطالب مرتبط  آیا مزدوج خوب و مجرد بد است؟

تالارهای پذیرایی مدل های مختلف و زیبایی را برای تزیین سفره عقد عروس تدارک میبینند و اگر بودجه شما برای چیدن سفره عقد کم است توصیه می‌کنیم که سفره عقد را حذف نکنید و به‌جای آن از وسایل باقیمت مناسب‌تر و گل‌های قیمت مناسب بهره بگیرید و یک سفره عقد زیبا بچینید. همچنین گل‌آرایی نیز حذف نکنید زیرا زیبایی که گل ب سفره عقد شما می‌دهد غیرقابل‌انکار است. برای زیباتر شدن سفره عقد می‌توانید از شمع‌ها با طرح‌های مختلف و جذاب با توجه به سلیقه‌تان استفاده نمایید.

سفره عقد به سبک مدرن

امروزه عروس و دامادها سفره عقد به سبک مدرن را می‌پسندند و از همین رو سفره عقد به سبک مدرن بیشتر استفاده می‌شود. در سبک سفره عقد مدرن پایه کار شما با آیینه و آب است و از ظروف مشخص و خاصی استفاده نمی‌شود و اساس کار شما برای طراحی و چیدمان سفره عقد، شمع و گل است ک باید دقت زیادی به آن داشته باشید. معمولاً کف سفره عقد را به شکل یکدست یا قطعات آینه بافاصله از همدیگر می‌پوشانند. می‌توان گفت به‌طورمعمول تقریباً همیشه آینه در بالای سفره روبه‌روی عروس و داماد قرار می‌گیرد و شمعدان‌ها را در اطراف آیینه قرار می‌دهند، به شکلی که عروس و داماد بتوانند همدیگر را در آینه ببینند و قرآن نیز در کنار آییِنه قرار دارد.

سفره عقد را چگونه بچینیم

تزیین اسپند برای سفره آرایی

برای تزئین اسپند می‌توانید اسپند را در کف سینی و یا یک ظرف تخت و مناسب ریخته و با کمک شابلون، طرح‌های گوناگونی به آن بدهید. اگر ابتدا طرح خود را روی مقوایی نازک به‌اندازه کف ظرف خود پیاده کنید، به‌راحتی می‌توانید روی طرح را چسب بزنید و در هر قسمت اسپند را بارنگ دلخواه خود بچسبانید یا می‌توانید از اسفنج، گلوله‌های کوچکی درست کنید و آن‌ها را به چسب چوب آغشته و در اسپند بغلتانید تا به شکل توپ‌های کوچک اسپندی دربیاید. و سیم کوتاهی را به چسب آغشته کنید و در گلوله‌ای که درست کرده‌اید فروببرید و اجازه دهید تا خشک شود، سپس گلوله‌ها را با تاباندن سیم‌هایشان به یکدیگر می‌توانید خوشه‌های انگور زیبایی را درست کنید. و خوشه‌های آماده‌شده را در طرف‌های گوناگونی با مدل‌ها مختلف قرار بدهید.

مطالب مرتبط  دلایل ترس از ازدواج

 

سفره عقد را چگونه بچینیم

سفره عقد را چگونه بچینیم

رای بدهید:
[تعداد: 2    میانگین: 5/5]

 

دانلود-آهنگ

رسانه تصویری تالار وب فیلم آموزش + تالار عروسی

 

نرم افزار مدیریت و رزرو تالار پذیرایی

×
بستن
دریافت کد تخفیف

با سلام کد تخفیف شما میباشد جهت استفاده از تخفیفات ویژه ، این کد را به مجموعه مورد نظر ارائه دهید. تالار وب