تالار وب

لباس عروس دانتل چیست

لباس عروس دانتل چیست

لباس عروس دانتل چیست و تفاوت دانتل با گیپور

لباس عروس دانتل چیست : دانتل یکی از پارچه‌های زیبا برای دوخت لباس عروس است که شباهت بسیار زیادی به گیپور دارد. این دو جنس پارچه زیبایی خاص خودشان را دارند اما اغلب با یکدیگر اشتباه گرفته می‌شوند. اگر شما به دنبال انتخاب لباس عروس جنس دانتل هستید و یا می‌خواهید بدانید لباس عروس دانتل چیست و تفاوت دانتل با گیپور را بدانید در ادامه همراه وب‌سایت تالار وب باشید. امیدواریم با این مقاله بتوانید تفاوت دانتل با گیپور را به‌درستی متوجه شده و به انتخاب شما برای خرید لباس عروس دانتل و یا گیپور کمک کرده باشیم.

پارچه دانتل و گیپور هر دو از الیاف ابریشم تهیه‌شده‌اند و برای دوخت لباس‌های ظریف مانند لباس عروس، لباس نامزدی و لباس مجلسی زنانه به کار می‌رود. پارچه دانتل چیست؟ دانتل نوعی پارچه است که دارای اشکال برجسته روی آن است و شبیه به گیپور می‌باشد.

لباس عروس دانتل چیست

(dantel)پارچه دانتل

دانتل نوعی پارچه توری با اشکال برجسته است که زیبایی خاص دارد و همچنین بافت آن بسیار ظریف است. دانتل است تارهای ابریشم بر روی زمینه توری بافته می‌شوند. پارچه دانتل دارای سه نوع برجسته، کارشده و کار نشده در بازار به فروش می‌رسد. این پارچه اغلب برای لباس عروس به‌کاربرده می‌شود و زیبایی خیره‌کننده‌ای دارد. قیمت پارچه دانتل بالاتر است گیپور است. یکی از ویژگی‌های پارچه دانتل برای تشخیص دادن زمینه ساده و اشکال برجسته روی آن است.

لباس عروس دانتل چیست

(guipure)پارچه گیپور

پارچه دانتل دارای الیاف ابریشم و پنبه است و بدون زمینه توری و به‌صورت ضخیم‌تر می‌شود. از پارچه گیپور برای دوخت انواع لباس‌های مجلسی شیک و لباس عروس استفاده می‌شود. این پارچه با آستر در دوخت لباس به کار می‌رود. یکی از ویژگی‌های بارز پارچه گیپور برجسته بودن گل‌ها بدون زمینه توری است.

لباس عروس دانتل چیست

تفاوت دانتل با گیپور

در پارچه دانتل در بین گل‌های برجسته آن تور بافته‌شده است و این تور را می‌توان دید. البته باید توجه داشته باشید که گیپور نیز دارای گل‌های برجسته است اما با این تفاوت که گل‌های برجسته روی گیپور به‌صورت تک‌تک روی پارچه قرار می‌گیرد و به‌عبارتی‌دیگر گیپور زمینه توری و گل‌های برجسته ندارد و گل‌ها به‌صورت کاملاً مجزا به یکدیگر وصل شده‌اند. همچنین حدود ۹۰% زمینه پارچه دانتل تور است.

یکی دیگر از تفاوت دانتل با گیپور قیمت آن است. لباس عروس با پارچه دانتل قیمت بالاتری دارند و پارچه‌های گیپور در مقایسه با دانتل ارزان‌تر است. و دلیل این ارزانی نوع بافت و الیاف پنبه موجود در آن است. برای تشخیص درست دانتل لباس عروس شما می‌توانید تور زمینه را به‌خوبی ببینید درحالی‌که گیپور بدون تور به آستر وصل می‌شود.

لباس عروس دانتل چیست
لباس عروس دانتل چیست

لباس عروس دانتل چیست

کشور صادرکننده دانتل

پارچه دانتل  مرغوب از کشورهای فرانسه، ترکیه و دبی به ایران وارد می‌شود. البته باید خیلی حواستان را جمع کنید زیرا در بازار دانتل های چینی وجود دارد که کیفیت مناسبی ندارند و پس از مدتی رنگ لباس کدر و بدرنگ می‌شود. بهترین کار خرید از مراکز معتبر است تا با اطمینان کامل در روز عروسی‌تان بدرخشید.

لباس عروس دانتل چیست

انواع پارچه و جنس آن‌ها

  • پارچه‌های ابریشمی گل برجسته: این نوع پارچه در لباس عروس برای عروسی‌های کلاسیک و مجلل با جزئیات فراوان مناسب است و برای عروسی‌های کوچک در سالن‌های کوچک تالار پذیرایی و یا مراسم‌های ساده و دوستانه در هوای گرم مناسب نیست.
  • پارچه شیفون: این نوع پارچه حالتی نرم و لخت دارد. اگر مراسم عروسی شما در فصل تابستان و یا شهرهای شرجی برگزار می‌شود پارچه شیفون می‌تواند برای شما مناسب باشد.
  • پارچه کرپ: کرپ پارچه‌ی نسبتاً سبکی است و برای لباس‌های تنگ و چسبان مناسب نیست.
  • پارچه تور: تور برای هر عروسی در هر نوع لباس عروسی و همچنین در هر جشن عروسی در تالار عروسی و یا باغ تالار با آب‌وهوای متفاوت، مناسب است.
  • پارچه ساتن دوشس: این نوع پارچه سفت و براق است و به دلیل سفت بودن آن شق‌ورق در تن می‌ایستد و برای لباس عروس‌ شلوغ و سنگین با سنگ و تزیینات زیاد، مناسب است.
  • پارچه ساتن: پارچه ساتن نرم و سبک است و اگر دوست دارید لباس عروستان لخت و شل باشد پارچه سات می‌توانید انتخاب مناسبی برایتان باشد. این جنس پارچه به دلیل نرمی و سبکی‌اش برای عروس خانم‌های لاغر مناسب‌تر است زیرا به خاطر جنس پارچه کاملاً به‌وضوح شکم و باسن را در چین‌های خود نشان می‌دهد.

دانتل لباس عروس

لباس عروس دانتل چیست
لباس عروس دانتل چیست
لباس عروس دانتل چیست
لباس عروس دانتل چیست
لباس عروس دانتل چیست
لباس عروس دانتل چیست

لباس عروس دانتل چیست لباس عروس دانتل چیست لباس عروس دانتل چیست لباس عروس دانتل چیست

[تعداد: 3    میانگین: 5/5]

دیدگاهتان را بنویسید