تالار وب

نکات مهم درباره جشن نامزدی

نکات مهم درباره جشن نامزدی

در ایران رسم به این صورت است که بعد از عقد جشن نامزدی برگزار می‌شود. بعضی از خانواده‌ها رسم دارند که مراسمی برای عقد به‌صورت جداگانه برگزار نمایند و یک روز دیگر را برای مراسم نامزدی اختصاص بدهند اما بیشتر خانواده‌های ایرانی در روز مراسم نامزدی عقد می‌کنند و بدین ترتیب به خانواده‌ها و آشنایان خود نامزدی‌شان را اطلاع می‌دهند. البته یکسری نکات مهم درباره جشن نامزدی وجود دارد که به بهتر شدن مراسم نامزدی‌تان کمک می‌کند. در ادامه همراه ما در وب‌سایت تالار وب باشید تا به شما نکات مهم درباره جشن نامزدی را بگوییم.

برای اینکه جشن نامزدی متفاوتی داشته بباشید می‌توانید راه‌های متفاوتی را انتخاب کنید. برای مثال شما می‌توانید بجای یک جشن نامزدی مجلل در تالار پذیرایی و یا باغ تالار، سه جشن نامزدی جدا از هم و متفاوت را برگزار نمایید. به این صورت که یک جشن را به خانواده‌هایتان اختصاص بدهید، یکی را به دوستان و آشنایان و در جشن آخر را در کنار همسرتان جشن بگیرید.

نکات مهم درباره جشن نامزدی

جشن نامزدی خانوادگی

پس از عقد کردن و رسمی شدن نامزدی‌تان، این اولین مهمانی خواهد بود که شما برای اولین بار در کنار یکدیگر هستید. برای دعوت به یاد داشته باشید که اولویت شما بزرگ‌ترهای خانواده باشد و تا جای ممکن از دعوت کردن زوج دیگری به میهمانی خودداری کنید زیرا قرار است در این جشن تمام حواس به شما باشد.

جشن نامزدی دوستانه

برای دعوت کردن دوستان و آشناهایتان نمی‌توانید همه‌ی کسانی را که می‌شناسید را به این جشن دعوت کنید. پس سعی کنید اولویت را به دوستان صمیمی‌تان و کسانی که به شما نزدیک هستند را دعوت نمایید. برای تعیین روز جشن نامزدی‌تان یک روز تعطیل را انتخاب کنید تا تمام دوستانتان بتوانند بدون هیچ مشکل و بهانه‌ای در این جشن شرکت کنند. این مراسم می‌تواند یک عصرانه دوستانه به‌صرف کیک و چای و یا قهوه باشد. نیازی نیست خیلی ریخت‌وپاش کنید و یا بخواهید ولخرجی زیادی انجام بدهید. یادتان باشد شما جمع شده‌اید تا نامزدی‌تان را اعلام کنید و یک جشن ساده می‌تواند خیلی شیک و زیبا باشد.

مجموعه پیشنهادی:  آیا بیشتر طلاق ها زیر سر روانشناسان است؟

جشن نامزدی دونفره

یک روز را به خود و نامزدتان اختصاص بدهید و مراسم نامزدی‌تان را جشن بگیرید. می‌توانید رستوران و یا کافه دنجی را از قبل رزرو نمایید و سفارش کنید که برایتان سنگ تمام بگذارند. میزتان را با گل‌های زیبا و شمع تزیین کنید و کیک کوچک نامزدی را که از قبل سفارش داده‌اید را با چای و یا نوشیدنی دلخواهتان در کنار نامزد خود میل کنید. می‌توانید حتی غذای مجللی را سفارش بدهید و یک شام عاشقانه و مجلل را در کنار نامزدتان بخورید و لذت ببرید.

نکات مهم درباره جشن نامزدی
نکات مهم درباره جشن نامزدی

دیدگاهتان را بنویسید