تالار وب

تفاوت حلقه با انگشتر نشان

راهنمای خرید حلقه نشان

تفاوت حلقه با انگشتر نشان : در آداب‌ورسوم ازدواج در کشور ایران سه حلقه وجود دارد که به حلقه نشان، حلقه نامزدی و حلقه ازدواج معروف است و هرکدام از این حلقه‌ها در زمان خاصی باید توسط خانواده داماد برای عروس خریداری شود. اگر می‌خواهید تفاوت این حلقه‌ها و همچنین تفاوت حلقه با انگشتر نشان را بدانید در ادامه همراه ما  در وب‌سایت تالار وب باشید تا برای شما تفاوت حلقه با انگشتر نشان را توضیح بدهیم.

 

تفاوت حلقه با انگشتر نشان

 

تفاوت حلقه نشان با انگشتر نشان

یکی از اولین خریدی که خانواده داماد برای عروس می‌کنند، خرید حلقه نشان است. حلقه نشان برای نشان کردن دختر است و بدین ترتیب کسی دیگر نمی‌تواند به خواستگاری دختر برود. مگر اینکه به دلایلی به تفاهم نرسند  که در این مواقع حلقه نشان به خانواده داماد برگردانده می‌شود. در بعضی مواقع به‌جای حلقه از انگشتر نشان استفاده می‌شود که تفاوت آن با حلقه در شلوغی و دارا بودن طرح است. زیرا حلقه نشان معمولاً ساده است و هیچ طرح و یا نگینی ندارد.

انتخاب مدل انگشتر نشان

انگشتر نشان توسط خانواده داماد انتخاب و خریداری می‌شود و مدل آن سلیقه داماد و یا نزدیکان او مانند مادر و یا خواهر است. یکی از دشواری‌های خرید حلقه نشان انتخاب طرح و مدل آن است که اکثراً داماد و یا مادر او نمی‌دانند که چه مدل و یا طرحی برای خرید انگشتر نشان مناسب است. یکی از مناسب‌ترین و بهترین مدل‌ها برای انگشتر نشان، مدل تک نگین است که دارای یک نگین بزرگ است. برلیان و کریستال جزو بهترین نوع نگین برای انگشتر است که انتخاب آن بستگی به سلیقه و وضعیت مالی خانواده‌ها دارد.

مجموعه پیشنهادی:  بهترین تالار عروسی شمال تهران و بهترین تالارهای شمال تهران

 

تفاوت حلقه با انگشتر نشان

 

انتخاب رنگ انگشتر نشان

انگشتر نشان در دو رنگ زرد و سفید تهیه می‌شود که برای انتخاب آن نیاز به دانستن سلیقه عروس خانم دارید. یکی از آسان‌ترین راه‌ها برای یافتن سلیقه عروس خانم، نگاه کرده به جواهرات و انگشترهایی است که به دست می‌اندازد. اگر هنوز موفق نشده‌اید که مدل و رنگ موردنظر عروس را پیدا کنید می‌توانید او را با خود به همراه داشته باشید تا به سلیقه خودش انتخاب کند. البته این موضوع را باید در نظر داشته باشید که این کار ممکن است باعث افزایش بودجه‌ای که برای خرید انگشتر نشان در نظر گرفته‌اید، شود.

 

تفاوت حلقه با انگشتر نشان
تفاوت حلقه با انگشتر نشان

دیدگاهتان را بنویسید