تالار وب

راه شناخت نامزد

۵ راه شناخت نامزد

راه شناخت نامزد : دوران نامزدی، دوران حساس و بسیار مهمی است که باید نامزدتان را به‌درستی بشناسید و همچنین این دوران را به‌درستی طی کنید. از همین رو ما این مقاله را برای شما آماده کرده‌ایم تا به شما راه شناخت نامزد را آموزش بدهیم. در ادامه همراه ما در وب‌سایت تالار وب باشید تا راه‌های شناخت نامزد را برای شما توضیح بدهیم.

راه شناخت نامزد

تناسب میان ادعا و عمل

ممکن است فردی که شما را پسندیده است تحت تأثیر احساسات و هیجانات قرار بگیرد و دیدگاهش با شما همسو شود اما این یک امر پایدار نیست. پس شما باید ویژگی‌های ثابت شخصیت او را پیدا کنید. بخشی از این شناخت در گفت‌وگوهای دونفره و بخش دیگری از آن با تحقیقاتی که باید انجام بدهید کامل می‌شود. از نامزدتان بخواهید که شخصیتش را توصیف کند و بعد در پی صحت میان حرف و عمل او در واقعیت باشید.

استفاده از فن سؤال معکوس

برای اینکه بتوانید با روحیات نامزدتان بیشتر آشنا شوید ما به شما استفاده از فن سؤال معکوس را پیشنهاد می‌کنیم. جوابی که با این روش سؤال کردن می‌شنوید احتمالاً به واقعیت نزدیک خواهد بود. برای مثال شما فردی اجتماعی هستید و دوست دارید تا همسرتان نیز اجتماعی باشد؛ برای طرح سؤال باید این‌گونه بپرسید: اگر همسرتان فردی اجتماعی نباشد شما خیلی ناراحت می‌شوید و یا برایتان مهم است؟

راه شناخت نامزد

اطلاعات ارزشمند از دوستان نامزدتان

یادتان باشد که از نامزدتان بخواهید تا دوستانش را به شما معرفی کند زیرا هرکسی با افرادی دوستی می‌کند که به آن‌ها شبیه است و از همه مهم‌تر دوستان تأثیر بسیاری بر روی شخصیت فرد می‌گذارند. پس شناخت دوستان نامزدتان می‌تواند اطلاعات خوبی را در اختیار شما بگذارد.

مجموعه پیشنهادی:  تفاوت های زن و مرد

ارزیابی کردن ویژگی‌های شخصیتی

برای اینکه با روحیات نامزدتان بیشتر آشنا شوید بهتر است که درباره آن از خودش بپرسید. ممکن است که برخی ویژگی‌ها برای تشکیل زندگی اهمیت بسیاری داشته باشد و برخی دیگر تنها به این بستگی دارد که خود شما دارای چه روحیه‌ای باشید. برای مثال ازدواج با فردی که ازخودگذشتگی ندارد می‌تواند مشکل‌ساز شود اما کسی که معتقد باشد که در هنگام میهمانی نباید چند نوع غذا پخت، آسیبی به زندگی مشترک نمی‌زند.

به قضاوت با چشم‌هایتان بسنده نکنید

ممکن است که در جلسه خواستگاری با امکاناتی که می‌بینید تصمیم بگیرید و قضاوت کنید اما باید موردبررسی قرار بگیرد. برای مثال ممکن است که داماد با دسته‌گل و خودرویی گران‌قیمت به خواستگاری بیاید و همراهان او لباس‌هایی شیک و مارک‌دار تن کرده باشند اما دلیل کافی نیست که شما دست از بررسی بردارید زیرا کسانی بوده‌اند که با آراستگی ظاهری در جلسات خواستگاری طرف مقابل فریب‌خورده‌اند.

راه شناخت نامزد
راه شناخت نامزد

دیدگاهتان را بنویسید