تالار وب

نکات مهم برای مراسم عقد بهتر

نکات مهم برای مراسم عقد بهتر

نکات مهم برای مراسم عقد بهتر

مراسم عقد مانند تمام مراسم‌ها دیگر نیاز به برنامه‌ریزی دقیق دارد تا بتوانید مراسمی عالی برگزار نمایید. برای اینکه بتوانید یک مراسم خوب برگزار نمایید باید نکات مهم برای مراسم عقد بهتر را بدانید تا به شما کمک کند. اگر شما قرار است که به‌زودی ازدواج کنید و می‌خواهید مراسم عقد برگزار نمایید ما در وب‌سایت تالار وب در این مقاله برای شما درباره نکات مهم برای مراسم عقد بهتر را آماده کرده‌ایم که امیدواریم به شما برای برگزاری یک مراسم عقد خوب کمک کند. در ادامه همراه ما باشید.

نکات مهم برای مراسم عقد بهتر

درست کردن فهرست برنامه‌ریزی

شما می‌توانید با یک برنامه‌ریزی درست و کامل یک مراسم عقد عالی برگزار نمایید. پس همین حالا دست‌به‌کار شوید و حساب‌وکتاب همه‌چیز را انجام بدهید. کارهایی که باید در لیستتان اضافه نمایید عبارت‌اند از : قرار عقد و وقت گرفتن از محضرخانه، خرید حلقه، اجاره سالن در تالار پذیرایی، انتخاب آینه و شمعدان، سفارش و یا خرید لباس عقد و یا لباس عروس، خرید کفش عروس و داماد و موارد دیگر از این قبیل که باید تمام آن‌ها را به لیست خود اضافه نمایید.

از یک ماه قبل به فکر باشید

گام اول شما انتخاب تاریخ مشخص برای روز عقد است. البته این نکته را در نظر داشته باشید که اگر می‌خواهید در تاریخ پیشنهادی مقارن با اعیاد مذهبی و تولد پیامبران عقد کنید حتماً باید یک ماه زودتر وقت از محضرخانه بگیرید زیرا در این تاریخ‌ها محضر خالی کم پیدا می‌شود.

دعوت بزرگ‌ترهای خانواده

شما باید تعداد میهمانانی که قرار است در روز مراسم عقدتان دعوت شوند را یادداشت نمایید و به دفترخانه اطلاع بدهید. در بهترین حالت ممکن دعوت بزرگان دو خانواده کافی است و لزومی ندارد که همه‌ی افراد با فرزندان آن‌ها را دعوت کنید. حتماً ساعت دقیق مراسم را از دفتر محضرخانه بپرسید تا در زمان ورود و خروج شما در آنجا مشکلی پیش نیاید و اگر خانواده دیگری بعد از شما مراسم داشتند باعث تداخل بین خروج شما و ورود آن‌ها و همچنین بی‌نظمی نشود.

محضرخانه‌ها برای ثبت ازدواج معمولاً هزینه تعریف‌شده‌ای را دریافت می‌نمایند و این هزینه از طرف سازمان ثبت برای محضرخانه‌ها تعریف می‌شود که می‌توان گفت مبلغ ثابتی است. البته این نکته را باید در نظر داشته باشید که دفاتر مختلف بر اساس خدماتی که به شما ارائه می‌دهند هزینه‌های متفاوتی در پیش دارند. برای مثال اگر شما اتاق عقد مجزا با سفره عقد مفصلی بخواهید همراه با نیروی خدماتی برای پذیرایی از میهمانانتان، عکاسی و فیلم‌برداری هم همراه آن باشد و… خدمات اضافه‌ای است که در بعضی از دفاتر برای زوجین ارائه می‌شود.

۵ نکته مهم برای مراسم عقد عالی

  1. برای جلوگیری از جا گذاشتن مدارک مهم در محضرخانه بهتر است مدارک مهم مانند شناسنامه و جواب آزمایش‌ها را به خانواده‌هایتان بسپارید یا به مادرتان بدهید زیرا معمولاً مادر حواس‌جمعی بیشتری دارند.
  2. عقدنامه یعنی مدرک رسمی عقدتان چند روز بعد از مراسم عقد آماده می‌شود. عجله نداشته باشید و منتظر تحویل گرفتن آن در روز مراسم عقد نباشید.
  3. اگر شرایط ویژه‌ای دارید قبل از مراسم عقد به محضردار اعلام نمایید تا مشکل قانونی نداشته باشد.
  4. اگر مهریه عروس ملک مسکونی است باید مشخصات ثبتی ملک در روز عقد به محضردار ارائه شود.
  5. بهترین کار برای انتخاب محضرخانه این است که نزدیک محل زندگی‌تان باشد تا از همان مکان برگه معرفی‌نامه(برای آزمایشگاه) بگیرید.

نکات مهم برای مراسم عقد بهتر
نکات مهم برای مراسم عقد بهتر

دیدگاهتان را بنویسید