تالار وب

چگونه عروسی زیبا شویم

چگونه عروسی زیبا شویم

چگونه عروسی زیبا شویم و چگونه در روز عروسی بدرخشیم

چگونه عوسی زیبا شویم: اگر می‌خواهید در روز عروسی‌تان بدرخشید این مقاله را از دست ندهید. وب‌سایت تالار وب در این مقاله درباره نکات آرایشی و مراقبت از پوست از مراسم عروسی مطالب مفید را در اختیار شما عزیزان قرار داده است.

در ادامه همراه با باشید تا به جواب سؤال شمارا که چگونه عروسی زیبا شویم را بدهیم.

مراسم  عروسی جدای از اینکه ظاهری زیبا و جذاب دارد با پشت پرده‌ای پر از استرس همراه است و بیشتر عروس‌ها در روزهای قبل از ازدواج آن‌قدر مشغله پیدا کرن تالار پذیرایی ، سالن و غیره…دارند که شاداب نگه‌داشتن پوست و توجه به تغذیه مناسب را فراموش می‌کنند. همه این‌ها در کنار استرس سبب می‌شود عروس ظاهری خسته داشته باشد و کار آرایشگر و عکاس برای زیباتر جلوه دادن عروس سخت‌تر می‌شود!

چگونه عروسی زیبا شویم
چگونه عروسی زیبا شویم

استفاده از کرم‌های موبر

اگر فکر می‌کنید که هرچقدر به مراسم عروسی‌تان نزدیک بشوید و بعد برای رسیدگی به پوستتان اقدام کنید بهتر است باید بگوییم که سخت در اشتباهید. بهترین زمان برای این کار ۴ تا ۶ ماه قبل از برگزاری مراسم عروسی است. وکس کردن صورت در ماه‌های پایانی کار اشتباهی است زیرا باعث پارگی پیاز موی صورت می‌شود و با توجه به حساس بودن و نوع پوست شما ممکن است باعث ایجاد التهاب و عفونت بشود. پس به‌جای وکس کردن می‌توانید از کرم‌های موبر استفاده نمایید. همچنین قبل از استفاده از کرم موبر حتماً کمی روی بازوهایتان امتحان کنید تا در صورت بروز ندادن حساسیت روی پوستتان به‌راحتی برای صورت استفاده نمایید.

چگونه عروسی زیبا شویم
چگونه عروسی زیبا شویم

انتخاب شامپو مناسب موهایتان

یکی دیگر از موارد مهم برای عروس خانم‌ها که باید دقت زیادی به آن داشته باشند مراقبت از مو است. افراد به‌طورمعمول سه تیپ مو دارند: موهای خشک، موهای چرب و موهای معمولی. شما باید شامپوهایی را انتخاب کنید که با توجه به نوع چربی موهایتان باشد.

رنگ و دکلره مو

بهتر است تا جایی که امکان دارد از دکلره کردن موهایتان خودداری کنید زیرا باعث می‌شود ساقه موهای شما خشک و خشن بشود و همچنین امکان بروز آلرژی و حساسیت در ناحیه پوست سر شما زیاد است. از طرفی دیگر بستن مو به شکلی محکم باعث کشیدگی موهایتان می‌شود و در بسیاری از موارد منجر به ریزش پراکنده در ناحیه مرکز سر می‌شود. حال اگر قصد دارید با تمام این توضیحات موهایتان را دکلره نمایید نباید آن را به‌روزها و ساعت‌های پایانی موکول کنید زیرا دکلره و رنگ کردن مو در روزهای اولیه هنوز به‌اصطلاح رنگش باز نشده است پس شما باید از یک یا دو هفته قبل‌تر این کار را انجام بدهید تا رنگ موهایتان خودش را نشان دهد.

چگونه عروسی زیبا شویم
چگونه عروسی زیبا شویم

کرم دور چشم

حتماً از کرم‌های دور چشم برای مراقب از پوست دور چشمتان استفاده نمایید. همچنین هنگام بیرون رفتن از خانه حتماً از کرم ضد آفتاب مختص دور چشم هم استفاده نمایید. پوست ناحیه دور چشم بسیار حساس است و اگر مراقب آن نباشید چروک، خشک و سیاه می‌شود.

کرم ضد آفتاب

کرم‌های ضد آفتاب صورت را نباید دور چشم‌هایتان استفاده کنید. برای شاداب ماندن پوست صورت و از بین رفتن روزنه و جوش‌های سطحی حتماً از کرم ضد آفتاب استفاده نمایید. استفاده از کرم ضد آفتاب باعث رطوبت رسانی به پوست شما می‌شود.

چگونه عروسی زیبا شویم
چگونه عروسی زیبا شویم

ورزش‌های سنگین انجام ندهید

بهترین ورزش در ماه‌های نزدیک به مراسم عروسی ورزش‌های هوازی است. شنا هم ورزش بسیار مناسبی برای عروس خانم‌هاست. هردوی این ورزش‌ها باید بالای ۴۵ دقیقه انجام شوند تا بتوانند در کاهش چربی و افزایش عضلات تأثیر داشته باشند.

کوچک شدن صورت

اگر قصد دارید لاغر کنید باید دقت داشته باشید که کاهش وزن روی عضلات صورتتان هم نیز تأثیرگذار است. برای جلوگیری از دست دادن عضلات صورت شما نیاز به مراقبت‌های خاصی دارید. یکی از بهترین راه‌حل‌ها خوردن مایعات به میزان کافی در طول روز است. اگر میزان تعویق در شما بالاست و یا تحرک زیادی دارید باید حتماً تا ۱۲ لیوان آب را در روز بنوشید. در غیر این صورت کاهش وزن شما ممکن است تأثیر بدی روی کاهش عضلات صورتتان بگذارد.

چگونه عروسی زیبا شویم
چگونه عروسی زیبا شویم

مصرف دم‌نوش‌های گیاهی

مصرف چای سبز و دم‌نوش‌های گیاهی کمک بسزایی به کاهش وزن شما می‌کند. چای سبز را می‌توانید صبح قبل از شروع فعالیت‌های ورزشی میل کنید و گل‌گاوزبان را بعد از مصرف میان وعده بنوشید. این‌یکی از روش‌های سریع و فوق‌العاده برای کاهش وزن برای شماست.

دیدگاهتان را بنویسید