تالار وب

چگونه جذاب باشیم

چگونه جذاب باشیم: جذاب بودن سخت نیست فقط باید بدانید که چگونه می‌توانید جذاب باشید. زیرا واقعیت جذابیت ذاتی است و ما می‌توانیم با هر شرایطی جذاب باشیم و بدرخشیم. در این مقاله وب‌سایت تالار وب درباره اینکه چطور می‌توانید جذاب باشید مطالب مفیدی را در اختیار شما عزیزان قرار داده است.

چگونه جذاب باشیم و ۹ نکته برای آن

تابه‌حال به راز جذابیت فکر کرده‌اید؟ انسان‌ها به‌صورت طبیعی جذب یکدیگر می‌شوند.اما چه‌کار باید بکنیم تا جذاب به نظر برسیم.اگر به‌صورت علمی بخواهیم به آن نگاه کنیم تحقیقات نشان داده است که لبخند می‌تواند زنان را جذاب‌تر کند و در مورد مردان این قضیه کاملاً برعکس است و مردانی که زیاد لبخند می‌زنند کمتر جذابیت دارند. چراکه افراد شادی و سرحال بودن را به‌طورمعمول با زنانگی در ارتباط می‌دانند و خانم‌هایی که پرشور و خو خنده هستند به آن‌ها حالتی دوستانه می‌دهد.

استفاده از رنگ قرمز

رنگ قرمز خیلی چیزها را برای ما تداعی می‌کند مانند گل سرخ، عشق، گرما و…. از همین رو تحقیقات نشان داده است که پوشیدن رنگ قرمز باعث افزایش جذابیت می‌شود. و همچنین در این تحقیقات دانشمندان به این نتیجه رسیده‌اند که مردان در سراسر جهان پوشیدن لباس به رنگ قرمز توسط خانم‌ها را بسیار جذاب می‌دانند. رنگ قرمزرنگ عشق است و شما با پوسیدن رنگ قرمز بیشتر در معرض توجه دیگران هستید و به‌صورت ناخودآگاه بیشتر مراقب رفتار  برخوردهای خود هستید. البته باید به این موضوع توجه داشته باشید که چطور می‌خواهید رنگ قرمز را بالباس‌هایتان ست کنید و یا در کجا و چه موقعیتی؛پس حتماً به این نکته توجه کنید که هر قرمز پوشیدنی دلیل بر جذاب بودن شما نیست و باید از این رنگ زیبا هوشمندانه استفاده کنید. همچنین شما میتوانید در فصل پاییز از استایل پاییزه بهره بگیرید.

چگونه جذاب باشیم
چگونه جذاب باشیم

انعطاف‌پذیر باشید

خانم‌ها ممکن است خیال کنند که اگر احساسات واقعی خود را پنهان کنند و مردان را وادار کنند تا خودشان حدس بزنند جذاب‌تر می‌شوند اما طبق مطالعاتی که انجام داده‌شده مردان زمانی که وارد یک رابطه می‌شوند علاقه دارند که طرف دیگر انعطاف‌پذیر باشد و در رابطه با این موضوع خیلی گارد نگیرند. اما باید به این نکته توجه داشته باشید که در این رفتار قبل از آشنایی و مراحل ابتدای رابطه برای مردان خیلی خوشایند نیست و باید دقت کنید که در آن زیاده‌روی نکنید.

چگونه جذاب باشیم

صدای زیر و نازک در زنان، صدای بم در مردان

تحقیقات نشان داده که داشتن صدای زیر و نازک در زنان جذابیت آن‌ها را افزایش می‌دهد و همچنین مردانی که صدای بم دارند برای زنان جذاب‌تر هستند. تحقیقات قبلی نشان داده‌اند که افراد صدای نازک را با جثه و اندام کوچک و صدای بم را با جثه و اندام بزرگ مرتبط می‌دانند.

چگونه جذاب باشیم

شوخ‌طبعی

خانم‌هایی که به مرد یا پسری علاقه دارند بیشتر تمایل دارند که به رفتارها و صحبت‌های آنان لبخند بزنند‌ و پذیرای آن باشند. درواقع جذابیت شوخ‌طبعی برای زنان به لحاظ علمی ثابت‌شده است. خانم‌ها و آقایان هر دو شوخ‌طبعی را جذاب می‌دانند و هیچ مردی از خانم اخمو و افسرده خوشش نمی‌آید. اما تحقیقات نشان داده‌اند که تنها زنان شوخ‌طبعی را جذاب می‌دانند نه مردان. این به این معناست که برای جذاب بودن از دید آقایان، خانم موردنظر باید شوخ‌طبع بود و او را شاد کند. چرا شوخ‌طبعی برای زنان جذاب است؟ چون شوخ‌طبعی نیاز به داشتن مهارت‌های شناختی و هوش و خلاقیت دارد و درنتیجه فرزندی که درنتیجه‌ی ازدواج با مرد شوخ‌طبع به دنیا می‌آید هم این ویژگی‌ها را به ارث خواهد برد.

مجموعه پیشنهادی:  ۵هشدار دوره نامزدی

چگونه جذاب باشیم
چگونه جذاب باشیم

داشتن حیوانات خانگی

داشتن حیوان خانگی شاید بافرهنگ و شرایط ما در ایران کمی متفاوت باشد چراکه این تحقیقات در کشور اروپایی انجام‌شده است ولی بااین‌حال شاید برای شما هم  قابل‌توجه باشد. حیوانات خانگی می‌توانند به‌راحتی مکالمه‌ی بین دو نفر را ایجاد کنند. تحقیقی که در فرانسه انجام‌شده نشان داده که مردانی که سگ دارند سه برابر بیشتر از مردانی که سگ ندارند در جذب زنان موفق هستند. زیرا حیوان خانگی نیاز به مراقبت و توجه دارد که مردی که برای مراقبت از سگ خود و محبت کردن به آن‌وقت می‌گذارد پس احتمالاً می‌تواند پدر و همسر خوبی نیز بشود.

چگونه جذاب باشیم
چگونه جذاب باشیم

مهربانی و جذاب بودن

باید دانست که راز جذابیت چیزی فراتر از داشتن اندام و چهره‌ی زیباست. افراد خوش‌قلب، مهربان و خوب جذاب‌تر هستند. تحقیقات نشان داده که مردم افراد جذاب را افراد خوب و مهربانی هم می‌دانند و تحقیقات جدید نشان داده که این قضیه می‌تواند جهت وارونه هم داشته باشد به این معنی که افراد مهربان و خوش‌قلب جذاب‌تر ظاهر خواهند شد.

چگونه جذاب باشیم

آراستگی و جذابیت

این مورد را دیگر همه ما میدانیم که هیچ‌کس از ظاهر ژولیده و نامرتب خوشش نمی‌آید. در طی این تحقیقات به این نتیجه رسیده‌اند که بخش اعظم جذابیت انسان به‌جانب قابل‌تغییر آن برمی‌گردد مانند موی مرتب، لباس آراسته و تمیز، وزن مناسب و…افراد به دنبال این هستند که با شخصی در ارتباط باشند که بیش از هر چیز سالم و تمیز باشد و بتواند به‌خوبی از فرزندانش مراقبت کند. و برای مراقبت خوب از فرزندان اول باید از خودش به‌خوبی مراقبت کند.

چگونه جذاب باشیم
چگونه جذاب باشیم

استرس نداشتن

همان‌طور که لبخند زدن و مهربان بودن می‌تواند ما را جذاب‌تر کند نشانه‌های استرس زیاد در زندگی مثل پف کردن پای چشم‌ها، یا پوست کدر هم می‌تواند از جذابیت ما کم کند.عدم کنترل استرس نه‌تنها می‌تواند خود را در چهره‌ی ما نشان دهد بلکه نشانه‌ای از ضعف سیستم ایمنی بدن است.

چگونه جذاب باشیم

تأثیر منفی آرایش

یکی دیگر از تصورات اشتباه خانم‌ها این است که فکر می‌کنند اگر بیشتر آرایش کند در نظر مردان جذابیت و زیبایی بیشتری خواهند داشت. البته آرایش صحیح می‌تواند جذابیت را تا حدی افزایش دهد اما طی مطالعه‌ای مشخص‌شده که مردان، زنانی را که آرایش کمتر داشته‌اند را زنان جذاب‌تر و قابل‌اعتمادتر دانسته‌اند وزنانی را که آرایش غلیظ نری داشته‌اند نتوانسته‌اند به آن‌ها اعتماد کند. البته خانم‌ها همیشه هم برای جذب آقایان آرایش نمی‌کنند و این کار را برای افزایش اعتمادبه‌نفس خود انجام می‌دهند.

چگونه جذاب باشیم

دیدگاهتان را بنویسید