تالار وب

جدیدترین ایده برگزاری عروسی

چگونه تالار انتخاب کنیم

چگونه تالار انتخاب کنیم

زوج‌های بسیاری هستند که برای برنامه‌ریزی عروسی خود اول‌ازهمه با انتخاب تالار عروسی شروع می‌کنند. انتخاب تالار یکی از مهم‌ترین و سخت‌ترین مرحله برای برنامه‌ریزی عروسی به شمار می‌رود. پس از همین رو وب‌سایت تالار وب در این مقاله به شما می‌گوید که چگونه تالار انتخاب کنیم. اگر می‌خواهید جواب این سؤال را بدانید در ادامه همراه ما باشید.

تالار پذیرایی که انتخاب می‌کنید باید مورد رضایت شما و همسرتان قرار بگیرد و یک‌شب خاطره‌انگیز را برای شما و میهمانانتان رقم بزند. و برای آن باید اول‌ازهمه تصور کنید که دوست دارید مراسم عروسی شما به چه صورت برگزار شود. باشکوه،عاشقانه،ساده و یا همه‌ی آن‌ها با همدیگر. بعدازآن باید سراغ بقیه تصمیمات بروید.

 

چگونه تالار انتخاب کنیم
چگونه تالار انتخاب کنیم

بودجه را تعیین نمایید

باید اول‌ازهمه بودجه خود را برای عروسی در نظر بگیرید و با توجه به آن تالار پذیرایی انتخاب نمایید. تصمیم‌های دیگر شما وابسته به همین موضوع است پس باید ازلحاظ مالی واقع‌گرا باشید. همچنین کنار گذاشتن کمی پول برای هزینه‌های از پیش تعیین نشده و ناگهانی می‌تواند به شما کمک بسیار زیادی بکند. پس تمامی پول خود را خرج نکنید.

بهترین باغ تالارهای تهران

تحقیق کنید

برای انتخاب یک تالار پذیرایی خوب بدون شک باید ساعت‌های بسیاری را به جستجو بپردازید و این کار ممکن است حتی تا ماه‌ها به طول انجامد و شما باید چندین ماه قبل به فکر آن باشید تا فرصت کافی داشته باشید.  شما ممکن است در دنیای امروز این کار را از طریق اینترنت و به‌صورت آنلاین انجام بدهید زیرا وقت کمتری از شما می‌گیرد به‌راحتی تمامی اطلاعات از تالار عروسی را در اختیار شما قرار می‌دهند اما گاهی هم باعث گیج شدن در تصمیم‌گیری شما می‌شود پس بهتر است قبل از آن با همسر خود درباره انتظاراتتان از یک تالار عروسی خوب به تفاهم برسید.

 

چگونه تالار انتخاب کنیم

فهرست انتظارات از تالار عروسی

  • مهم‌ترین عناصر در مورد مراسم عروسی چه خواهد بود؟
  • نوع غذای موردنظر شما چه خواهد بود؟
  • در چه تاریخی می‌خواهید ازدواج کنید؟
  • بودجه خود را تعیین کرده‌اید؟

مواردی که برای شما در فهرست ارجحیت دارد و کارهایی که قصد انجام آن را ندارید می‌تواند به شما کمک کند که سریع‌تر کارهای مربوط به عروسی را انجام بدهید.

مقایسه کردن تالارهای پذیرایی

بعدازاینکه فهرست تالارهای پذیرایی موردنظر خود را آماده کردید اکنون باید تمامی هزینه‌های آن را در نظر بگیرید و درباره هزینه‌های اضافی مانند ارزش‌افزوده و یا مالیات سؤال نمایید زیرا این‌گونه هزینه‌ها می‌تواند هزینه‌های کلی شمارا افزایش بدهد. وقتی می‌خواهید از مسئولان تالار درباره هزینه‌های آن سؤال نمایید به یاد داشته باشید تا تمامی سؤالات خود را مطرح نمایید. این‌گونه سؤالات عبارت‌اند از : چه نوع خدماتی ارائه می‌دهد  و چه نوع خدماتی را ارائه نمی‌دهند. آیا شما باید هزینه‌ای بابت نظافت تالار پذیرایی بپردازید یا خیر؟ آیا برای درخواست عوض کردن رنگ پرده‌ها و یا رومیزی‌های تالار عروسی باید هزینه جداگانه و اضافی بپردازید یا خیر؟ و در آخر تمامی این جواب‌ها را با دیگر تالارهای مقایسه نمایید.

 

چگونه تالار انتخاب کنیم

 دیدار حضوری از تالارهای انتخاب‌شده

بعد از انتخاب چند تالار پذیرایی برای صرفه‌جویی در وقت باید شما و همسرتان اول به سراغ تالارهایی که ارجحیت دارند بروید. و برای بار دوم با والدین و یا دوستانتان بروید زیرا شما و همسرتان اول‌ازهمه باید تالار پذیرایی را بپسندید و نظر شما و همسرتان مهم‌تر است. اگر بین دو یا سه مورد از تالار شک دارید و نمی‌توانید تصمیم بگیرید می‌توانید یکی از والدین، دوستان و یا آشنایان خود را با خود ببرید تا در تصمیم نهایی به شما کمک کنند.

 

چگونه تالار انتخاب کنیم
چگونه تالار انتخاب کنیم

 تصمیم نهایی برای انتخاب تالار عروسی

در ایام تابستان یا در ماه‌های خاصی معمولاً تالارها شلوغ بوده و پیدا کردن تالار دشوار خواهد بود. بنابراین اگر در مورد تاریخ برگزاری مراسم عروسی خود عجله ندارید، می‌توانید وقت بیشتری را به تحقیق در مورد تالارها و عقد قرارداد با تالار پذیرایی موردنظر خود اختصاص دهید. اما اگر یک تاریخ مشخصی را برای عروسی خود مدنظر دارید، باید هر چه زودتر برای بررسی تالارهای مراسم عروسی اقدام کنید و باید بدانید که انتخاب‌های کمتری خواهید داشت.

در برنامه‌ریزی برای مراسم لازم نیست که حتماً استرس داشته باشید. لازم است بدانید که علی‌رغم تمامی این مسئولیت‌ها، برنامه‌ریزی برای مراسم عروسی کار لذت بخشی خواهد بود. پس‌ازاین کار لذت ببرید و از مشورت با افراد حرفه‌ای در این حوزه غافل نشوید

دیدگاهتان را بنویسید