تالار وب

نحوه رنگ کردن موی فر

نحوه رنگ کردن موی فر

موهای فر با موهای صاف و لخت تفاوت دارد و شاید این امر واضح به نظر برسد اما بااین‌حال بسیاری از افراد برای شستن و رنگ کردن موهای فر خود از همان محصولاتی که برای موهای صاف تولید می‌شود، استفاده می‌کنند. ما امروز در وب‌سایت تالار وب برای شما درباره نحوه رنگ کردن موی فر توضیحاتی خواهیم داد که امیدواریم موردتوجه‌تان قرار بگیرد.

نحوه رنگ کردن موی فر

رنگ مناسب موی فر

  1. استفاده از رنگ‌های نیمه دائم
  2. رنگ کردن مو با توجه به نوع فر
  3. ماندگاری رنگ مو
  4. رنگ کردن مو فر در خانه
  5. مرطوب نگه‌داشتن موهای فر و مجعد

نحوه رنگ کردن موی فر

استفاده از رنگ‌های نیمه دائم

برای موهای فر و مجعد بهترین رنگ، رنگ‌های نیمه دائم است زیرا رنگ‌دانه‌هایشان به وسط هر رشته مو نفوذ می‌کند و تأثیر آن بارنگ‌های دائم روی موهای صاف برابر است. به دلیل پیچ‌وتاب‌های موجود در موهای فر رنگ راحت‌تر جذب مو می‌شود.

رنگ کردن مو با توجه به نوع فر

برای موهای فر و مجعد باید حواستان به تک‌تک فرها باشد زیرا تمام‌رنگ‌ها بر روی انواع فر به یک‌شکل نمی‌شود. به‌طورکلی می‌توان گفت انواع رنگ‌ها روی فرهای درشت جواب می‌دهند و هایلایت ها برای فرهای متوسط مناسب است.

ماندگاری رنگ مو

برای اینکه رنگ موهایتان ماندگاری بیشتری داشته باشد پس‌ازاینکه موهایتان را رنگ کردید از ماسک و شامپوهای مخصوص برای جلوگیری از پاک دن رنگ موهایتان استفاده نمایید.

نحوه رنگ کردن موی فر

رنگ کردن مو فر در خانه

برای رنگ کردن موهای فر در خانه اول‌ازهمه شما باید برندهای خوب و مطمئن مخصوص موهای فر را بشناسید. بعدازآن باید یک‌سوم رنگ مو را با آب مقطر مخلوط‌کنید و رنگ را روی ریشه‌های موهایتان بمالید و اجازه دهید به مدت ۲۰ دقیقه روی موهایتان بماند. دلیل اضافه کردن آب مقطر این است که این روش برای موهای فر بهتر جواب می‌دهد.

مجموعه پیشنهادی:  رفتارهای صحیح زنانه

مرطوب نگه‌داشتن موهای فر و مجعد

موهای فر به دلیل مجعد و وز بودنش احتیاج به رطوبت دارد و از همین رو استفاده از نرم‌کننده‌های قوی و مرطوب‌کننده قبل از رنگ کردن موها بسیار اهمیت دارد. این کار باعث می‌شود تا موهایتان خشک نشود. بهتر است ۳ الی ۴ روز قبل از رنگ کردن موهایتان و ۱۰ روز پس‌ازآن از نرم‌کننده‌های قوی استفاده نمایید.

نحوه رنگ کردن موی فر
نحوه رنگ کردن موی فر

دیدگاهتان را بنویسید